Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover проблем с ABS помпата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover проблем с ABS помпата

    Здрасти,
    имам проблем с Range Rover 96г. и по конкретно с ABS помпата. Преди време я купих нова от Англия и наскоро изгоря , незнайно защо.
    Успях да я ремонтирам ( смених двигателя ) , но пак изгоря . Преди да изгори втория път , всичко беше ОК , включваше като натисна педала и след това изключваше , но при натискане ми светваше АБС и лампата за стоп от време на време. Че в крайна сметка моят въпрос е кое включва и изключва помпата , някое реле или какво ? Не е датчика за налягане защото както вече казах работеше.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-02-12, 19:21.

  • #2
    От: Range Rover проблем с ABS помпата

    Зеленият датчик на помпата, изпраща сигнал и за ниско налягане към ABS Модула.
    Отделно управлява едно реле, което включва изключва помпата. Сутрин преди да изгори колко време работеше помпата?

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover проблем с ABS помпата

      Значи случи се следното , първата помпа изгоря защото работеше постоянно , но втората работеше само като натисна спирачката , след което изглючваше. Но също така работеше при всяко натискане на педала ( което май не беше нормално ). Също така при натискане на педала ми светваха АБС и червената лампа.
      Имах намерение да ходя до Мото Пфое , но изгоря преди да успея В общи линии ми се струва ,че проблема не е в самата помпа ами някаде другаде.
      Работеше цял ден преди да спре , но интересното е ,че карах доста време , тя си работеше, след което паркирах и когато запалих и тръгнах спря да работи, като съм сигурен , че да момента в който спрях тя работеше.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-12, 10:15.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover проблем с ABS помпата

        Трябва да издържа поне 2 натискания! свали зеления датчик и ще ти кажа как да тестваш.

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover проблем с ABS помпата

          Здравейте, имам същия проблем и ми казаха че проблема е от сферата.
          Искам да споделя и друг проблем който реших светеше ми лампата на ABS постоянно и се оказа че датчиците са излезли малко, проблема се реши като ги начукаха навътре явно това е проблем за Range Rover.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover проблем с ABS помпата

            Ок , след като сваля датчика , как да го тествам ?

            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-12, 10:15.

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover проблем с ABS помпата

              И аз имам същия проблем колеги . Как да тествам зеления датчик ?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X