Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
    ....По въпроса с въртящия момент и малкото коне?Някой няма ли някаква таблица или нещо, където да са описани конските сили и въртящия момент на най масовите джипове които ползваме за оффроуд!?Би било интересно да ги сравним и поумуваме......в отделна тема,че винаги се спори за това!
    А защо е необходима таблица?
    Не виждам и какво има да ги умуваме и/или сравняваме. Всички са в порядъка на 200-300 нютона, които са си малко (в повечето случаи), ако се заиграеш сериозно.

    Коментар


    • #17
      От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Говори ми в цифри,та да се посмеем дружно......
      П.П.Сори,ама вече не се издържа......
      279 Nm срещу 175Nm на твоя кош. Още цифри искаш ли?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #18
        От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

        Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
        Ето:
        http://ultimatespecs.com

        От лентата в оранжево избираш-CAR SPECS,отваря цяла страница с марките автомобили,натискаш на произволна,и ти отваря по-голяма страница вече със моделите на марката,избираш един и-четеш!

        Благодаря!Интересно четиво!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #19
          От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          279 Nm срещу 175Nm на твоя кош. Още цифри искаш ли?
          Яяяя,то колкото на дизелов Голф .
          П.П.Мани го моя кош.Той е за пред кафето....
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

            Говорих с майстора и каза че може да сложи турбо от Ауди С2. Даже може да са 2 Видях една Г класа с турбо такова от с2 и мога да ви кажа че е лудница. На асфалт тръгва с вратите настрани. Единственото което ме съмнява е колко ще издържи двигателя и дали няма да изпотроши полуоските. Джипа съм решил да го направя 1 път. Средстеа засега не жаля. Нови амота и пружини, дискове и апарати, гуми, джанти и това имам засега. Проблем ми прави само една ябълка на задницата която се е разбила и немога да намеря такава.

            Турбото ще ми стъпи на 3000+ пари, та се чудя дали не е по-добре да си намеря нов двигател. Приметно 4.6 Ако някой има идея откъде мога да си взема такъв нека каже. Това май ще ми реши всички проблеми с тягата.

            Коментар


            • #21
              От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

              Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
              Здравейте,

              Моят РР е 3.5 V8. Мисля че е 130коня. Липсва му тяга по гората. На бързи катеренето е немислимо дори и на 1ва. На бавни има тяга, но по-запознати от мен казаха че като му сложа 235/85/16 ще му станат много тежки и няма да може да ги разварти. Тогава се замислих да му сложа турбо, но ме е страх да не се счупи бързо двигателя, тъй като незнам дали е ще издържи натоварването.

              Бихте ли ме посъветвали дали да му слагам турбо или как по друг начин да го тунинговам че да има повече тяга.
              Колега, помисли за вариянт с компресор, защото мисля, че степента на сгъстяване е под 1:9 и позволява да се направи без да отваряш мотора (освен ако наистина не е за ремонт !) и ще го оптимизираш с по-малко разправии, докато за турбиниране ще си трябват части (а съответно и пари) като за основен ремонт + две турбини и неясен резултат докато не се роди бебето. Също така е важно да си изясниш какво точно очакваш да получиш в крайна сметка.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                По-евтина алтернатива ще бъде замяната на стандартните корони и пиньони - 3.54 с усилени 4.12 или 4,37 от тук http://www.ashcroft-transmissions.co...ewCat&catId=12 в зависимост от гумите които планираш с което ще решиш освен проблема с тягата и проблема с чупенето им, защото тези, които ти предлагам са усилени. Не е лошо да помислиш и още елементи за покупка от същото място - блокажи, усилени полуоски и карета, които също доста ще повишат проходимостта и най-вече дуракоустойчивостта на джипката.
                А за турбото, съм съгласен с колегата предлагащ ти компресор - влез в ибея и потърси Supercharger, примерно - EATON. Има изгодни предложения. Компресора ще ти дава тягата в ниските, където е необходима за гората.
                Последно редактирано от chris_vicom; 08-12-11, 06:09.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #23
                  От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Яяяя,то колкото на дизелов Голф
                  Предполагам, говориш за оня Голф, дето дюзите му са около 6000лв?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                    Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                    Говорих с майстора и каза че може да сложи турбо от Ауди С2. Даже може да са 2 Видях една Г класа с турбо такова от с2 и мога да ви кажа че е лудница. На асфалт тръгва с вратите настрани. Единственото което ме съмнява е колко ще издържи двигателя и дали няма да изпотроши полуоските. Джипа съм решил да го направя 1 път. Средстеа засега не жаля. Нови амота и пружини, дискове и апарати, гуми, джанти и това имам засега. Проблем ми прави само една ябълка на задницата която се е разбила и немога да намеря такава.

                    Турбото ще ми стъпи на 3000+ пари, та се чудя дали не е по-добре да си намеря нов двигател. Приметно 4.6 Ако някой има идея откъде мога да си взема такъв нека каже. Това май ще ми реши всички проблеми с тягата.
                    От 1 път никой не е успял да направи джип какъвто иска. Вервай ми. Освен ако смяташ, че ти ще си първия.В момента основния ти проблем са слабите полуоски и касети. Проблема се лекува с около 7000лв. Ако сложиш по-бавни корона и пиньон, без да смениш останалите авточасти, никога няма да се прибереш от гората на собствен ход. Дори с този мотор. Вземи едни зъбати гуми назаем, и опитай на бавни. Ще видиш, че тягата на този мотор е съвсем достатъчна.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                      Според мен първото важно нещо е човека да реши за какво ще го ползва джипа, къде ще го кара, бързо бавно, на разходки или състезания. Не че не могат да се променят тези идеи постоянно. Спорден мен ако е само за разходки нямя никъв смисъл да се инвестира в него. Да се кара както си е. Може би само да се види дали двигатела е добре защото би трябвало добре да върви оригинално.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #26
                        От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                        Леле колега ако си тръгнал да наливаш такава сериозна сума пари, време и усилия да потягаш тази стара кошница и да очакваш че ще стане това което искаш си губиш времето и парите на вятъра. Както повечето хора ти пишат изясни се за какво ти трябва това чудо. Защото можеш да си намереш нещо направено и готово за офроуд некоя друга марка или същата било но нещо друго. За офроуд все си мисля че не ти трябват 2 турбини и 300 коня мощност за да ходиш в гората, виж ако ще е асвалтова бегачка може.
                        Успех с избора.
                        Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                        Коментар


                        • #27
                          От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                          То,Мечо Пух го е казал:Колкото повече,толкова повече...

                          В гората мощноста никога не е излишна.Има места дето се минава или с мотор или на лебетка.А мотора трябва да има ВМ,КС и обороти...примери мога да дам десетки...
                          Проблема обаче идва със засилването на двигателя спрямо щатния.Обикновено си заминава трансмисията.И се започва едно трошене...
                          В момента правя едно Диско.Слагаме му 220 коня мотор от БМВ,със скоростите.Ама и с РК от ГАЗ69,и мостове от Патрул.Та...английско по Диското не остана.Щото...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                            Спамърите да се кротнат, темата има сериозен въпрос и автора и търси сериозни мнения.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #29
                              От: Турбо за Range Rover Classic 3.5 V8. Има ли смисъл и как да му извадя повече тяга

                              Колега, ако си решил да слагаш твърдо турбина или компресор, първо е добре да се направи ремонт на двигатела,проверка на лагери,смяна на разпределителен вал който със сигурност е износен малко или повече,подмяна на компоненти по запалителната система или общо казано един основен ремонт на двигатела.
                              Това всичко без труда ще ти струва 1300-1500лв. Кото в нета има на добре цени и тунинговани компоненте които допълнително вдигат мощонта.

                              Напра ви си двигатела перфектен и тогава помисли за турбо.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              RR Classic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X