Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

    След една демпферна вакханаалия при Андро160 с донор-Кукера на Доктора, муленцето получи леко ляв Уклон .
    Та сложихме система газови успокоители Де'Карбон /газови/, заменихме панхарда и кУрмилната щанга с усилени и кардан от УАЗ / за сефте беше счупено карето към предния диф/. И понеже конфигурацията при Док явно не съвпадаше с моята, минахме от болтово съединение на "твърдо" - резнахме П-профила и го заварихме за рамата. Теоретично всичко мина с 5.50, ама май 50-те стотни наклоняват волана на ляво .

    Та се зачудих дали различното положение в хоризонтална равнина на 2-та демпфера и последващото разлагане на векторите на силата, не е причина за поведението на джипката. Предният е с наклон около 20 градуса спрямо моста, а задният е успореден на моста.
    Иван ми каза, че трябва да мина на реглаж, но предната кормилна щанга мисля не влияе на сходимостта.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010405.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5947067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010406.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5947068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010407.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5947069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010408.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5947070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010409.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5947071
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

    Крум ( Регулатора ) луекува бегащите от правия път
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Крум ( Регулатора ) луекува бегащите от правия път
      Много пие, бе Владо! Немога му насмогна.
      Майтапа-настрана, но за него се сетих първо. Ама променихме замо предната щанга. Даже воланът си зае старото положение.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

        Демпферите в случая не би трябвало да играят - ако тръгваше у лево само след като тръсне някъде, по-може да се усъмниш в тях, ама ако си тегли постоянно, причината си е само сходимост.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

          Цецо,вземи засили това железо на някъде,белким се отървеш от мъките!

          А сега на въпроса- щом си сложил два,предполагам са еднопосочни.Ама е малко вероятно,единият да е умрял толкова,че другият(предния)да го преодолява и да бута на ляво. Другия вариант е,докато сте прехвърляли бутилката(водка),да сте разменили гумите(лява-дясна).
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

            Само да попитам,след като сте заварили стойката на предния демфер.Как мислите да регулирате сходимоста?

            Коментар


            • #7
              От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
              Само да попитам,след като сте заварили стойката на предния демфер.Как мислите да регулирате сходимоста?
              Ми как,да му мисли този който ще регулира!

              Сходимоста се регулира от задната! Предната има отношение към положението на волана.
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                ... Другия вариант е,докато сте прехвърляли бутилката(водка),да сте разменили гумите(лява-дясна).
                Мале, мале, "вакханалия", "бутилки водка", остана само и засукани мадами да са ни асистирали.
                Явно във Форума не може да има тайни.
                До колкото помня, гуми не сме сваляли.

                Коментар


                • #9
                  От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

                  Предния демфер до колкото виждам ,от едната срана е хванат за щангата,а от другата за рамата,може би трябва да се хване някъде по моста .Така както е демфера ще работи и като част от окачването (амортесьор),което пък може и да оказва натиск или опън върху щангата.Пък може и да греша.
                  Трагичното не е смъртта, а животът, който
                  хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                  Чарлз Буковски

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

                    Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                    Предния демфер до колкото виждам ,от едната срана е хванат за щангата,а от другата за рамата,може би трябва да се хване някъде по моста .Така както е демфера ще работи и като част от окачването (амортесьор),което пък може и да оказва натиск или опън върху щангата.Пък може и да греша.
                    На двойката демпфера си е така фабрично и на никъде нищо не бута.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мулето Discovery1 ми бЕга ми у лево.

                      1.Пробвай с реглаж.
                      2.Пробвай с маслен демпфер
                      M.P.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X