Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Ами те само в Бургас...и около него .Не обикалям из страната с него.
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • #62
      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      Реглаж предница или нещо по кормилния прът - карета или нещо от сорта?
      M.P.

      Коментар


      • #63
        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Проблема е решен!Костваше ми месеци бягане по майстори в цялата област и подмяна на цялото окачване на джипа........нерви и ядове.И след като никой не можа да открие какъв е източника на проблема.Дори и тук в форума за съжаление.Седнах и осмислих всичко издрънкано и казано досега...помислих около седмица и след 20мин. работа(севсем сам) и под 100лв. Алелуя!!!.....диското е буквално като ново!
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • #64
          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          За наше съжаление не споделяш какъв е бил проблема.
          Трагичното не е смъртта, а животът, който
          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
          Чарлз Буковски

          Коментар


          • #65
            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
            Проблема е решен!Костваше ми месеци бягане по майстори в цялата област и подмяна на цялото окачване на джипа........нерви и ядове.И след като никой не можа да открие какъв е източника на проблема.Дори и тук в форума за съжаление.Седнах и осмислих всичко издрънкано и казано досега...помислих около седмица и след 20мин. работа(севсем сам) и под 100лв. Алелуя!!!.....диското е буквално като ново!
            Колега, сподели, какъв е бил проблема и как го реши, това е смисълът на форума.
            Р.П.(RFF) 0898677590
            Пътна помощ
            ДЕНОНОЩНО

            Коментар


            • #66
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              За кой ли път се убеждавам че повечето тук четът последната страница на темите .......
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • #67
                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                Колега, нищо лично към теб, но от тази тема /почти 1-2г. сага/ минала през тюхкане,леко заяждане и извинения,чат-пат лъжи, /установени от мен на четвъртото препрочитане-а не само от последната страница както се изказваш/ -Няма Полза.
                Сигурно съм тъп и неразбирам как си оправил проблема, но всъщност, вече не ми е и интересно да разбера, важното за Теб е, че вече го няма. Честито и дано за в бъдеще нямаш проблеми.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #68
                  От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                  Не смятах да пиша повече по темата, но не бива да се толерира високомерно и презрително отношение на човек, търсещ помощ, към тези, които се опитват да му помогнат... пък било то и само със съвети. Освен това, с цитирания по-долу пост, човекът заложи интересна главоблъсканица.

                  Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                  Проблема е решен! ...никой не можа да открие какъв е източника на проблема.Дори и тук в форума ...всичко издрънкано и казано досега...след 20мин. работа(севсем сам) и под 100лв. ...
                  Значи цялото окачване е сменено и въпреки това е останало нещо, което струва под 100 лв. и се сменя за под 20 минути от сам човек (вероятно непрофесионалист) и никой в тази тема и в другите предложени от Г-н Петракиев теми не го е споменал като източник на тресенето. Освен това, причината за тресенето е достатъчно скрита, за да не я забележи нито един от професионалистите, проверявали колата... И достатъчно логична, за да може някой след седмица "мислене" да открие причината и то въпреки, жалките напъни на тъпанарите от форума да го отведат в страни от проблема. Говорим за човек, който около 2 години се бори с проблема и кара тресящо се Диско!!!
                  При толкова противоречия събрани на едно място, няма как да се търси смислен отговор. Остава, някой да е получил прозрение свише...
                  В крайна сметка получилият прозрение отказва да го сподели с простосмъртните и или ще си го пази за себе си, или ако получи достатъчно молби ще благоволи да го сподели...
                  Въпросът тук е, дали въобще има нещо за споделяне?
                  И аз като emicha1 смятам, че тази тема е безполезна. Нещо повече, смятам че е добре да бъде премахната от форума.
                  А относно причината за моя пост, причината е, че когато искаш помощ от някого, уважение и благодарност заслужават не само тези, които се опитват да ти помогнат, но и хората отделили време да се запознаят с проблема ти!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                    Определено и аз съм на мнение че трябва да се закрие.Останолото го каза ти......за 100лева преподмених нови части с нови.Професията ми е автомобилен монтьор.Оделих му въпросната седмица че времето ми е кът.Да карах Диското така една година и никой не можа да ми помогне...факт.Начетох се на глупости по темата и ме объркаха доста.Тука има точно 4 свестни мнения за който им благодаря.Не мога да разбера каква е тая злоба и мерене на пишки в тоя форум....явно е понеже е български.Нямах време да пиша и бях го оставил за по късно....и какво нямирам .Вече съм заклеймен и осъден ....та като помислих стигнах до извода че след всичко друго смененено и липса на луфт в кормилната кутия,сменени втулки на панхарда(първо с оригинални,после с подсилени)сменен демфер(при положение че майсторите казаха че не е за смяна)....Първо направих болтове с минимален луфт във втулките.Колкото и минимален да е той в металната част ме дразнеше.След това смених демфера(тия неща ги правих лично)при смяната сравних работата на стария и новия....( и двата са нови)стария беше много твърд...едвам се разгъваше на ръка.Новия работеше мазно.....това е!Твърдия не гаси а чука твърдо и предава резонанса към кутията и тя го улавя и усилва.Новия работи мазно...гаси и там където не можех да мина със 70км. в момента и със 140км. джипа спи....коренна промяна!
                    Последно редактирано от rumaneza77; 30-08-13, 08:45.
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                      И аз ужким това работя. Но винаги , когато съм споделял проблем с колеги , след това съм имал достойнството да разкажа каква дивотия съм сътворил , та не се е получило в началото. Поздрави!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        И все пак, няма лошо да споделиш кои нови части смени с нови?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          И все пак, няма лошо да споделиш кои нови части смени с нови?
                          Ми чети де то си пише сменени са новите части с нови, не мога да разбера кое точно неразбра.

                          п.п дано половинката малинова ракия на събора ти помогне да разбереш.
                          . LRE Bulgaria.
                          RRC SE V8 91г.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Оказва се, че 'новата' част сменена с по-нова е демпфера на кормилната уредба, който вече си върши работата, тоест гаси пулсациите и предотвратява резонанса, който се оказва причината за проблема и някой от писателите е споменал някъде в предишните страници, които не всички четят. п.п.Интернет форум не ремонтира автомобили, само дава безплатни съвети, които не се оценяват достатъчно !!! И все пак да не забравяме, че проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              Все едно си снимал моя



                              .....и господ да те пази от ....шими! Депфера ми е чисто нов....ефект 0!

                              Всички накрайници и депфера са чисто нови, ефект 0!


                              Няма грам луфт в кормилната кутия.
                              Това, да припомня, е от първата страница на темата. И Краси е писал преди това, и Джиджо...

                              А после:
                              Да карах Диското така една година и никой не можа да ми помогне...факт.Начетох се на глупости по темата и ме объркаха доста.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                                Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                                Определено и аз съм на мнение че трябва да се закрие.Останолото го каза ти......за 100лева преподмених нови части с нови.Професията ми е автомобилен монтьор.Оделих му въпросната седмица че времето ми е кът.Да карах Диското така една година и никой не можа да ми помогне...факт.Начетох се на глупости по темата и ме объркаха доста.Тука има точно 4 свестни мнения за който им благодаря.Не мога да разбера каква е тая злоба и мерене на пишки в тоя форум....явно е понеже е български.Нямах време да пиша и бях го оставил за по късно....и какво нямирам .Вече съм заклеймен и осъден ....та като помислих стигнах до извода че след всичко друго смененено и липса на луфт в кормилната кутия,сменени втулки на панхарда(първо с оригинални,после с подсилени)сменен демфер(при положение че майсторите казаха че не е за смяна)....Първо направих болтове с минимален луфт във втулките.Колкото и минимален да е той в металната част ме дразнеше.След това смених демфера(тия неща ги правих лично)при смяната сравних работата на стария и новия....( и двата са нови)стария беше много твърд...едвам се разгъваше на ръка.Новия работеше мазно.....това е!Твърдия не гаси а чука твърдо и предава резонанса към кутията и тя го улавя и усилва.Новия работи мазно...гаси и там където не можех да мина със 70км. в момента и със 140км. джипа спи....коренна промяна!
                                Маняк, остава сега да кажеш и кои са сполучливия и несполучливия демпфер и си шест.
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X