Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Нямам луфт в кормилната....всички майстори в гр.Бургас вдигнаха рамене!
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • #47
      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      Еии човеко, още ли не си намерил проблема! Следя темата, за съжаление нямам опит с д1 и не мога да помогна. Какво каза targa-ta, видяхте ли се с него миналата година?
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #48
        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Ходих, но не сме се виждали.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          А кат ти правиха реглаж на предницата пипаха ли предната щанга?
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #50
            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

            А и аз да попитам, проверявал ли си А-фрейма, не знам как да го кажа на български, дето държи задния мост към рамата. Освен това остават само тампоните на рамената, дето определят кастора. Двете втулки отпред и захващането отзад? Колкото и малко вероятни да са тези неща като причинители, то не остана какво друго да бъде набедено.
            Ако и това не е, просто не виждам къде може да е ключа от бараката. Освен да се провери рамата да не е изкривена, ама не мисля, че това би се проявявало така. Лошо е, че не си се видял с targa-ta.

            Коментар


            • #51
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              Аз си мисля за баланс на гумите?Даже може някоя да върви на криво и да трябва да се презалепи,особено регенератките.
              M.P.

              Коментар


              • #52
                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                То даже и от полепнала кал по вътрешната страна на джантите се получава тресене, особено при по-висока скорост.
                Дано се справи с тоя проблем. Завиждам му на търпението и решимостта.

                Коментар


                • #53
                  От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                  Само можем да гадаем.Аз ви казвам,че проблема на колегата е нерешим.Сигурно е единствения със сменени всички детайли и да си остане проблема.Незнам дали е от марката,но аз с чиста съвест мога да заявя,че шими не съм имал колкото и големи гуми да съм слагал,а съм и с оригиналния демпфер.При това и аз смених абсолютно всичко по предния мост и шими не ми се появи.При положение,че го има най-добре разглобете предницата и я зглобете на ново!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                    Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                    Сигурно е единствения със сменени всички детайли и да си остане проблема.
                    Да се сменят части без причина е най-странният начин за решаване на проблем по колата. Верно, че е любим на доста сервизи, но най-сигурния резултат от това е загуба на пари и лоши емоции за потърпевшия. Тресене в предницата при Дефендъра се получаваше при скорости над 130-140км/ч. при запълнени с кал джанти. За тресене при 80, си се иска някакъв луфт, който би трябвало да е откриваем за човек с опит. Нали има едни стендове дето тресат колите и си казват какво им е по окачването. Пробвана ли е на такъв стенд преди да се сменя всичко? В края на краищата, окачването на Диското не е неразгадаема загадка. Малко ми е странно, че targa предложи да помогне, но някак си това не се случи, въпреки,че той е ходил в Бургас.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                      Може за проба да се сменят с някой колега джантите с все гумите за да се изключи този проблем.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        Не разбрах, амовете проверявани ли са?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Всичко по предницата е проверено .А в което е имало съмнение е сменено с ново.С колегата от гр.Варна targa не се срещнах ,защото не ходя на съзтезания и докато прочета какво ми е писъл го изтървах.Рамата не крива.Проверяван е на тресачка.Тампоните по предницата са навсякъде полиретанови.Почвам да се съмнявам в задницата....въпреки че тресе отпред! Или най вероятно ще ходя до Варна в най скоро време.....с максимум 80км. в час А това ако беше от гумите щях да ви почерпя всичките с каквото кажете....прдницата е разглобявана основно 3 пъти и всичко е ОК! Почват да ме мислят за луд...и като ги кача и се разтресе млъкват и згъва рамене.....не знам при вас ама тук даже и предствителството на Ровър като видят Дискавъри и Дефендър и почват да говорят глупости и им личи от космоса че не не знаят от къде да го почнат.И почват с едни от сорта....ми то това е много сложно нещо....скъпо ъъъъ.Голям проблем е с майсторите .Има 2-3ма но те изкат майка си и баща си....за неща който мога да си ги правя сам.Че чак ми е смешно.
                          Последно редактирано от rumaneza77; 15-04-13, 15:49.
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Ако някой ми даде Дифендър(аз такъв изках ) ....ще го батреросам 96г.,ляв волан, 300тди ,113кс., климатик ,ел.стъкла,ел.огледала,5врати,теглич,централно,аларма,добър салон и външен вид,няма ръжди......платен е 7000лв. преди година....
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                              Ако някой ми даде Дифендър(аз такъв изках ) ....ще го батреросам
                              Абе Дефендъра си е.... Дефендър. Трябва мноого да го обичаш и да си лека форма на мазохист. Но пък всяка любов си е мъка....
                              Провери си А-фрейма, макар че не е много вероятно да е от там. Ябълковидният болт към моста се проверява когато колата не е вдигната. Двете втулки в края на А-фрейма... ми като всички други втулки. За да ти тресе от там, обаче, би трябвало да са напълно заминали втулките.

                              С майсторите навсякъде е голям проблем. Лично го изпатих на гърба си. Има хора дето се наемат да правят нещо без въобще да са в час с материята и като ги питаш нещо конкретно си вирят носа и излизат с номера, че имат толкоз опит, че нищо няма да им се опре, а разни настройки си стават от самосебеси, едва ли не по чудодеен начин, ама няма де ти кажат как, щото занаят, виждаш ли, не се давал току така и ако ти разкрият чудодейните си тайни, ще ги конкурираш и ще останат без ляб... От такива се бяга надалеч, според мен!

                              Представителството на ... , ми то си зависи от хората, които работят там. В Бургас има едни хора, дето са доста сериозни, говоря само от прочетено тук, Вромос. Що не видиш там дали няма да ти кажат нещо. То си е и късмет все пак да се намери такъв проблем.
                              Последно редактирано от dido_ig; 15-04-13, 18:02.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                                Моето диско го взех без демпфер, имаше си луфтове навсякъде, където може да има, но никога не се е тресяло. Е, на магистралата преди Пазарджик подскача и се тресе, ама не много зле.
                                Като мина бавно през кофти неравности понякога върти гъза, но с по-висока скорост спи. Сега няма луфтове по окачването, кормилната кутия тече като лейка и си има луфт, но пак няма такива проблеми като твоите. Само при завой има вибрации, ама сигурно някое каре си е отишло или диф.
                                Кажи къде са тези специални места, където се появява, като минавам оттам да пробвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X