Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

    Хм. Тогава или ръчката не е от тази кола, или незнам ... ама не е правилно да пише 2H, 2L, еле пък 2N ???

    Това 2N като двойна неутрала ли да се има в предвид ??? И каква ще е разликата от единичното N???
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

      Привет на всички
      Ръчката за раздатката си е само с буквикчи, без цифри. просто грешно съм запомнил.
      Имам обаче друго питане: Тъй като трябва да сменям масла, някой може ли да помогне с информация за вид и количество на двигателното масло?

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

        Колега,
        сваляш от тук RAVECD2, зареждаш във виртуално у-во и започваш да четеш...
        http://green-oval.com
        Поздрави
        "Bis dat qui cito dat"

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

          ЗдравеЙте на всички фенове на марката,нЯкоЙ може ли да ми каже какво масло се налива на предните главини, имам предвид като визкозитет, благодаря предварително.
          --------------------------------------------------------------------
          рр класик 92,

          ЗАБЕЛЕЖКА :
          Изреченията започват с главни букви, Моля !!!
          ... Следващият път написаното по този начин, ще бъде изтрито.

          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-04-10, 17:33.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

            Първоначално публикуван от range_rover Преглед на мнение
            здравеите на всички фенове на марката,некои може ли да ми каже какво масло се налива на предните главини,имам предвид като визкозитет,благодаря предварително
            --------------------------------------------------------------------
            рр класик 92,
            В главините вискозогъсто !
            Може и литиева грес, приготвена по специална рецепта. Може и поръчка от Англия.
            Може и Ер 90 !
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

              ЕРто няма да стой дълго там. Бъркай грес с ЕР с дрелката. Малко по-гъсто от мед. Пък после се похвали как си го вкарал .
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                ЕРто няма да стой дълго там. Бъркай грес с ЕР с дрелката. Малко по-гъсто от мед. Пък после се похвали как си го вкарал .
                Нищо страшно
                Празна туба от силикон, добре почистена, избива и се "буталото" през предния отвор с подходяща "клечка", после над подходящ съд се напълва с "меда" и се напъхва "буталото". Някакво гумено или силиконово маркуче, слагаш на пистолета и е песен

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                  Добра идея. Ако си пазиш празните туби.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                    Здравейте колеги,
                    Предстои ми оглед на един Рейнж 3,9 V8 , но както разбрах от продавача раздатката е без блокаж , та въпроса ми е какъв е варианта да се монтира блокаж или да се смени раздатката , и много ли ще боли .
                    Джипката си има лебетка и в гората може би ще компенсира до някъде липсата на блокаж, но зимата в снега, ако едното колелце забуксува, какво правя ?
                    Ако бъркам някъде в разсъжденията, моля бичувайте ме с мнения.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-10-10, 10:12.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                      Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      Предстои ми оглед на един Рейнж 3,9 V8 , но както разбрах от продавача раздатката е без блокаж , та въпроса ми е какъв е варианта да се монтира блокаж или да се смени раздатката , и мног ли ще боли . Джипката си има лебетка и в гората може би ще компенсира до някъде липсата на блокаж , но зимата в снега , ако едното колелце забуксува , какво правя ?
                      Ако бъркам някъде в разсъжденията , моля бичувайте ме с мнения
                      Борг Уорнър раздатка и 3,9 осмак е идеалната комбинация за класик.Тази раздатка си има автоматичен блокаж който работи отлично, пък и няма нужда да обясняваш ная жена ти кой лост да премести.Само се подава ГАЗ.Даже и бавни нети трябват.Ако имаш гуми лебедката ще ти клеяса...
                      Каквито и проблеми да има с тази раздатка се решават лесно.На тая с ръчния блокаж се решават пак лесно, ама скъпо.

                      Защо си мислиш , че ще те бичуваме?Колата която си харесал наистина си е класика!
                      Последно редактирано от rusev; 19-10-10, 19:28.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                        Ето ти едно мнение - тази раздатка е с виско, което е нещо като блокаж и е по-добрата от двете възможни раздатки.

                        П.П. Писали сме с Руси по едно време.

                        Коментар


                        • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                          Няма нужда от бичуване....
                          Става въпрос, че раздатката е с вискомуфа и няма механичен блокаж.
                          По спомен при нея теглителната сила се разпределя 50/50 преден-заден мост,
                          а разликата в оборотите на колелата се поема от диференциалите.
                          Така, ако само едно от колелата се опита да забуксува, някое от другите 3 ще помогне....,
                          ако закъсаш с 2 колела.....лошо(трябват екстри)
                          Мисля, че обясних най-разбираемо, но може да не съм изцяло прав за самото действие,
                          та технически по-грамотните от мен да дават по точни обяснения.
                          Поздрави

                          п.п. е, аз малко бавно пиша......
                          Последно редактирано от valdivladi; 19-10-10, 19:34. Причина: корекция и правопис
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                            Ето едно и на фен, без екстремистски наклонности:
                            Единствения случай, в който ми се наложи (според мен към тогавашния момент) да ползвам блокаж поради несъобразяване с терена, се окопах така юнашки, че... После изринах кубици сняг и кал и забравих за блокажа. Та зависи къде се целиш - да минеш на всяка цена през..., или да подбереш правилния маршрут, съобразно възможностите (твоите и на зверилника). При втория вариянт ЛР си се движат доволно добре. Говоря за Диско 1, но, вярвам и с РР Класик, е същото.

                            Коментар


                            • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                              Няма нужда от бичуване....
                              Става въпрос, че раздатката е с вискомуфа и няма механичен блокаж.
                              По спомен при нея теглителната сила се разпределя 50/50 преден-заден мост,
                              а разликата в оборотите на колелата се поема от диференциалите.
                              Така, ако само едно от колелата се опита да забуксува, някое от другите 3 ще помогне....,
                              ако закъсаш с 2 колела.....лошо(трябват екстри)
                              Мисля, че обясних най-разбираемо, но може да не съм изцяло прав за самото действие,
                              та технически по-грамотните от мен да дават по точни обяснения.
                              Поздрави

                              п.п. е, аз малко бавно пиша......
                              Виско муфата като блокира става същото като механично блокирания диференциал, с тази разлика че не се чупи(например при скок) защото може да приплъзне.Специално при класика(на друг ровър не знам да е слагана) блокира бързо и незабележимо.

                              Ako едно задно и едно предно буксуват - с каквато и раздатка да си ще ти трябва поне един междуколесен блокаж.
                              Ако две задни или две предни боксуват-излизаш 100% ако си с борг уорнъра и 50% ако си ЛТ77.50% процента е вероятноста да си блокирал преди това кутията.Ако не си ще си боксуваш докато хубаво се окопаеш.
                              Проблема на ЛТ77 е , че е слаб междуосевия диференциал и все някога се чупи.Да стане здрав е скъпо, но това е по-добрия вариант за трофи.
                              Друго голямо предимство на борг уорнъра е веригата-тя поема ударни натоврвания и пази цялата трансмисия от чупене.
                              С якия мотор и борг уорнъра минаваш навсякъде без да мислиш дали си блокирал или не.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Виско муфата като блокира става същото като механично блокирания диференциал, с тази разлика че не се чупи(например при скок) защото може да приплъзне.Специално при класика(на друг ровър не знам да е слагана) блокира бързо и незабележимо.

                                Ako едно задно и едно предно буксуват - с каквато и раздатка да си ще ти трябва поне един междуколесен блокаж.
                                Ако две задни или две предни боксуват-излизаш 100% ако си с борг уорнъра и 50% ако си ЛТ77.50% процента е вероятноста да си блокирал преди това кутията.Ако не си ще си боксуваш докато хубаво се окопаеш.
                                Проблема на ЛТ77 е , че е слаб междуосевия диференциал и все някога се чупи.Да стане здрав е скъпо, но това е по-добрия вариант за трофи.
                                Друго голямо предимство на борг уорнъра е веригата-тя поема ударни натоврвания и пази цялата трансмисия от чупене.
                                С якия мотор и борг уорнъра минаваш навсякъде без да мислиш дали си блокирал или не.
                                Благодаря !
                                Аз съм с П38 и той също е с борг уорнър, ако това е от значение и допълнение към инфото.
                                Поздрави
                                "Bis dat qui cito dat"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X