Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    VМ- толкова ли е зле?

    Здравейте
    Напоследък имам порочни мисли за един RR Classic, но за съжаление не се предлагат много от "хубавите" 200tdi или 300tdi двигатели - пък и цената им е малко неприятна за семейния бюджет
    За това искам да опитам да разбера повече за "лошия" двигател VM.
    Изчетох всички теми и мнения- и като цяло се казва, че преди да гръмне някоя от главите не е лош като динамика двигател, но склонноста му към предгряване и последваща подмяна на глави и тн. го прави изключително ненадежден и е хубаво да се бяга далеч от него.
    Въпроса ми е наистина ли е толкова зле или просто лошата му слава е и донякъде от подобни проблеми на двигатели на същата компания- Примерно VM на Toyota,Jeep и тн.
    Благодаря
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-06-09, 19:00.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #92
      До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

      Колеги здравейте!
      Гледам една обява в мобието на един Range Rover Classic ,който е 93г.(така пише поне) и се чудя дали някой от вас има по-подробна информация за него.Двигателят е дизелов и мене ме интересува въпросът дали не е 200TDi ,понеже знам как стоят нещата с VM-моторите ,а тази марка много ми е легнала на сърцето послено време
      Това е линкът ,ако някой знае каквото и да е за него - моля да сподели.

      http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...189&f1=details

      Благодаря предварително.
      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

      Коментар


      • #93
        До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

        На задния капак пише turbo d това го имат всички VM-ми.
        На 200 или 300 се изписва Tdi,това е което мога да разбера от снимките но ако има снимка на двигатела се познава веднага.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-09-09, 19:27.
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        RR Classic

        Коментар


        • #94
          До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

          Даааа, колегата dersi4 е прав със снимка на двигателя ще е най-добре, защото гледам под надписа "Turbo D" има и надпис "Vogue", а това със сигурност не е такава модификация, така че чакаме още материал.
          Ппздрави.
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #95
            До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

            Понеже и на мен ми е грабнал окото, ходих да го видя. Със сигурност е VM двигател проверих го по VIN-а. Има нужда от гуми и акумолатори. Има и други забелжки по интериора и екстериора. Май няма блокажи. Помолил съм един колега от форума да го огледа и той като окачване и трансмисия и ще напиша какво е изкочило.
            Nissan Patrol L28

            Коментар


            • #96
              Range Rover 2.5 tdi mk1 1993г.

              Привет на всички и предварително се звинявам, ако съм объркал раздела, но разглеждах доста и не открих каквото ме интересува, а то е следното:
              Мой познат ме потърси с молбата да помагам с информация за Рейндж Роувър 1 2.5tdi (по думите му с VM мотор) 1993 година.
              Замислил се е доста сериозно за покупката на тази машина, още повече, че и цената е добра( 3500 лева), но и двамата сме абсолютни лаици по отношение на 4х4 автомобили и конкретно Рейнджа.
              За какво да се ослушваме при огледа? Кои са му слабите места?
              Как е поддръжката на този автомобил? Разход- динамика?
              Джипката е необходима за евридейка, като рядко ще стъпва в гора.

              Предварително благодаря за отговорите и насоките Ви!
              Поздрави!

              Коментар


              • #97
                До: Range Rover 2.5 tdi mk1 1993г.

                Карах Chrysler Voyager с този мотор преди рр п38 и мога да кажа че освен че работи по-твърдо (шумен е) забележките му бяха за имаше ниско налягане на маслото което е проблем при тези мотори но се сменят втулките на кобилиците (100 лв на стругар) и работата заспива, други забележки несъм имал а беше на 300,000 км. Така че не му мисли ... за други въпроси питай
                Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                И нека Рейнджът бъде с вас...
                [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                Коментар


                • #98
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                  Днес беше закупен въпросния Рейндж
                  Първите впечатления са, че действително мотора е шумничък а и като цяло е дооста тромав, но в голямия сняг пък няма спирка
                  Имам обаче едно питане: Лостчето за блокажа (това, което е пред скоростния лост) на коя позиция трябва да е? 2L,2N или 2H?
                  Какво масло бихте препоръчали за двигателя( уж на 174 000 км) и трансмисията?

                  Коментар


                  • #99
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                    Първоначално публикуван от Fdex Преглед на мнение
                    ..... Лостчето за блокажа (това, което е пред скоростния лост) на коя позиция трябва да е? 2L,2N или 2H?....
                    Честито, много съвместни километри и качи снимки.
                    Лостчето е за работата на раздатката :
                    L = Low range (бавни предавки)
                    N = Neutral (няма смисъл да обяснявам)
                    H = High range (бързи предавки)
                    По спомен няма блокаж освен, ако има и ход на ляво или дясно(в зависимост от коя страна е волана), но не съм сигурен.
                    Това трябва да ти дава отговор, а и на капака на бушониерата имаш указания.(ако го имаш де)
                    Последно редактирано от valdivladi; 08-02-10, 22:06.
                    "Bis dat qui cito dat"

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                      Е-е-е-е браво.
                      Хайде да е честит новия (стар) рейндж.
                      Със здраве да се кара и проблеми да не създава.
                      Дълги години да му се радваш, както и той на тебе.

                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                        При мен указанията са като отвориш капака на жабката между седалките отвътре.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                          Честито и добре дошъл !

                          П.С. И яко ти дупе.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                            Благодаря за пожеланията
                            Капачето на бушониерата го няма, а на жабката между скоростите (т.нар. подлакътник) не пише нищо.
                            Засега го карам на 2Н, но ме е страх да не се развали нещо.
                            Трябва ли при нормално градско каране да е на N или или да си го оставя на Н?
                            Снимки ще се постарая скоро да му направя
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от Fdex Преглед на мнение
                              Благодаря за пожеланията
                              Капачето на бушониерата го няма, а на жабката между скоростите (т.нар. подлакътник) не пише нищо.
                              Засега го карам на 2Н, но ме е страх да не се развали нещо.
                              Трябва ли при нормално градско каране да е на N или или да си го оставя на Н?
                              Снимки ще се постарая скоро да му направя
                              Поздрави!
                              Ти сигурен ли си че я има цифрата "2" пред "H" т.е. "2H".
                              Това ще е първия класик с парт тайм ...
                              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                При мен указанията са като отвориш капака на жабката между седалките отвътре.
                                Злати, твоя Рейдж е друга бира и няма какво да се сравнява с упоменатия....

                                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                                Ти сигурен ли си че я има цифрата "2" пред "H" т.е. "2H".
                                Това ще е първия класик с парт тайм ...
                                Радо, на служебния Класик дето го карах на малкия лост обозначенията бяха същите.
                                2H-2N-2L
                                Тогава и аз се чудех, защото на другия Рейндж пишеше 4H-N-4L.

                                А до колегата Fdex, пробва ли дали лоста има ход на страни?
                                "Bis dat qui cito dat"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X