Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети лампата за зареждане на акумулатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свети лампата за зареждане на акумулатора

    Колеги, свети лампата за зареждане на акумУлатора, а динамото зарежда, някой има ли идея какво може да е?
    Колата е Ланд Ровер Дефендър.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-08-11, 15:03.

  • #2
    От: Свети лампата за зареждане на акумулатора

    Въобще не гасне след запалване-т.е. свети си силно,примигва или...?Как разбрахте,че зарежда?
    По принцип може да свети/примигва поради следните причини:
    -хлабав ремък
    -износени четки,слаби пружини;(при мен като се напълни с кал и четките не опират в ротора,лампата въобще не светва)
    -проблем в самото динамо или регулатора на волтажа
    -разхлабено кабелче или утечка
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #3
      От: Свети лампата за зареждане на акумулатора

      Благодаря,колега,проблема е игнориран,премерихме с мултицет че зарежда на 14 волта,караме го здраво вече няколко дни и си примигва леко лампата за зареждането,но не и обръщаме внимание след като нямаме проблем с акумолатора.Дефендера ще замести стария Газ в автопарка и смятаме и да го караме като него,та затова някаква си лампа не е от значение.само много му слабо това алуминиево купе,вече успях да го поочукам тук там,Газа в същата ситуация въобще не подаваше.

      Коментар


      • #4
        От: Свети лампата за зареждане на акумулатора

        Проблема е решен,премерихме че зарежда на 14 волта и игнорирахме слабото примигване.

        Коментар


        • #5
          От: Свети лампата за зареждане на акумулатора

          Щом примигва някой ден или ще светне напълно или въобще няма да светва,когато се даде контакт.Това последното е най-опасно и ако не му се обърне внимание,може да се окажете с празен акомулатор в гората,като мен.Не знам как е при другите автомобили,но тук крушката е част от веригата за заряд-угасне ли напълно-няма зареждане,изгори ли крушката-също не зарежда.
          За купето-и моето го поомачках,но пък си има друго предимство-лекичко е.Мисля,че сте избрали достоен заместник.Успех!
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • #6
            От: Свети лампата за зареждане на акумулатора

            Благодаря колега,че е леко купето лекое,спор няма,когато го докарахме от Англия,разглобихме джипа ,изтъркахме раждата по шасито и го боядисахме ,наистина купето се носи от двама спокойно,но недай си боже да го изтъркаляш ,въобще не е надежно,затова ще му се прави клетка.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X