Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Лендровер-Дифендър.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

    За някои рабити си прав,ама си нямаш напрестава колко може да се дигне Defendera.Спор няма че му трябва нов деференциал(цената му е 349.91 евро) но пък после става доста добър след като му сложиш 16" амортисиори и и конуси да не излизат прожините-повярваи ми ползвам го и върши работа.Атова за 3-4 см ливтинг звучи странно.
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • #17
      Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

      напротив, срещу известна сума $$$$ получаваш много приятен кардан който може да работи под 75' ъгъл лошото е че там влизаме в територията на къстъм изпълненията и едното води след себеси сто.

      иначе от късите джипки само тойота 70 няма такива проблеми, но тя пък няма среден диф ..... абе няма угодия

      а за вранглера има няколко хиляди решения на проблема, които варират от цифри с една 0 до такива с четири 0, всичките действат

      за ровъра за съжаление има само едно решение, с много 0 и ефекта е полувинчат, с него може да постигнеш реален 4'' лифт, което в днешно време е направо смешно, хората вече говорят за 10'' като за нещо нормално.
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

        Абе хора стига сте се заяждали с Дефендера,всеки кара това което обича.Няма наи добрата-всички са добри,нали това е нашто хоби
        Емил-00356 99872043-Малта
        Defender-90

        Коментар


        • #19
          Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

          Мани че пак темата ще стане Вранглер срещу Дифендър и всички ще скочат срещу нас
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

            Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
            моя е май честта да издам една много дълбоко пазена тайна на тунинга

            значи като вдигаш шасито нагоре с него си отива и двигателя и скоростите и раздатката, а мостовете си стават все там. така карданите започват да работят под друг ъгъл, това предполагам е известно на всички. късия дифендър има сериозен проблем с тунинга, поради огромната раздатка задния му кардан е много къс и от повдигането му се завива свят и пада затова колкото и да ви се иска да вдигнете дифендъра, това неможе да стане с повече от 3 - 4 см. новите пружини са по - дълги защото са по - меки, така човек като си ги сложи и возията на колата се променя към добро и той умира от кеф с новото си окачване. амортисьорите са къси зада ограничат хода до максимално допустимия за кардана .... за толкова пари толкос. ако искате по - сериозни лифтове и резултати се слага и нов кардан, който струва х000 паунда или се изхрърляш гигантската раздатка и насаждаш там атлас 2, който струва х000$
            За сега това е напълно достатъчно. За високо спортно майсторство все още не мисля. Новото окачване напълно ме устройва за нуждите , за които използвам джипката. Всичко това е вярно, но нали най добре е да се намери баланса съобразен с нуждите на упоребата. Не съм съгласен сам с 3, 4 см мисля , че допустимия лифт без смяна на кардан за "къс" Дифендър е около 7 или 8 см. , не знам може и да греша , но със сигурност не е 4 см. Този лифт е повече от 5см.

            Коментар


            • #21
              Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

              Ох go-go-go пак се стига до двубои,хем се бях зарекал да не пиша във форума,ама както казват началниците тук,не пиши работи като не си 100% сигоре(туи от книгите го остави),а пък нали за това е форум да си помагаме не да плиуем и заяждаме.
              Емил-00356 99872043-Малта
              Defender-90

              Коментар


              • #22
                Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Мани че пак темата ще стане Вранглер срещу Дифендър и всички ще скочат срещу нас
                Дано да не стане така. Всеки си е фен на марката и това е много лошо , когато се показва нещо с цел да се черпи полезна информация да се започв безмислен спор, кое е "по" , "най" и т.н.

                Коментар


                • #23
                  Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Мани че пак темата ще стане Вранглер срещу Дифендър и всички ще скочат срещу нас
                  Не мисля така,Идвата са достачно добри-въпрос на избор
                  Емил-00356 99872043-Малта
                  Defender-90

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                    значи има ефект вдигнал се е джипа макар и ходовете да са същите?
                    това му е хубавото на форума че така всеки сам си прави заклучение от отговорите на другите....
                    поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                      Ходовете са същите само в статично положение. Вече не се удрят тампоните - предницата не забива (заради лебедката) ,ъгъла на заход е по-добър, въпреки лифта е по - стабилен в завоите по асфалтов път. Това са в резюме част от предимствата. Нека го покарам още и обещавам да се отчета.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                        абе хора вие нормални ли сте, защо си мислите че всеки който ви показва грешките се заяжда с вас. правете си каквото искате с колите, те са си ваши !

                        но когато аз правя тунинг на моя кола, слушам единствено тези които ме критикуват за избора и се опитвам да разбера дали са прави или не, а тези които ми казват евала и доволно се усмихват след като им платя за услугата си ги пускам покрай ушите ...

                        land rover ruuuulz !!! пожелавам ти много безаварийн километри !!!
                        Последно редактирано от go go go; 27-04-07, 01:11.
                        drive alive

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                          абе хора вие нормални ли сте, защо си мислите че всеки който ви показва грешките се заяжда с вас. правете си каквото искате с колите, те са си ваши !

                          но когато аз правя тунинг на моя кола, слушам единствено тези които ме критикуват за избора и се опитвам да разбера дали са прави или не, а тези които ми казват евала и доволно се усмихват след като им платя за услугата си ги пускам покрай ушите ...

                          land rover ruuuulz !!! пожелавам ти много безаварийн километри !!!
                          `Вяпно е това че човек се учи от грешки те си,ама трябва да си сигорен че му помагаш на 100% инъче приказки много
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                            А и между другото ти колко Defentera си туинговал та знаеш какъв е капацитета.ОК може да ме засреляте или исхвърлите от форума,небива да се приказват приказки без покритие.Аз не се бъркам никаде ,но за ЛР не говорете неща които не знете.Има си някои хора дето знаят и не се правят на велики.Тъи че добар ден на всички-да си караме колите и забавляваме,всичко друго е т....ак.
                            Емил-00356 99872043-Малта
                            Defender-90

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                              Честито Викторе. със здраве да си го трошиш окачването.

                              А доколкото за спора според мен и двамата сте прави донякъде.
                              И gogogo e прав за това, че не всяка забележка е критика и покана за бой.
                              От друга страна и колегата от Малта е прав, че опита тук в БГ за тунинг на Дефендър не много богат.Колата не толкова популярна като Патрола или Тойтата.

                              Доколкото знам Виктор търсеше малък лифт за да подобри заходите и за да неутрализира теглото на лебедката. И май го е постигнал.
                              А когато му дойде акъла за друго, ще ми мисли тогава.
                              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                              NULLA TENACI INVIA EST VIA

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                                Всяко окачване трябва да отговаря на стотици противоречащи си изисквания... Голямата промяна на фабричното окачване довежда до голям дисбаланс в неговите параметри. Което пък довежда до сериозна промяна на възможностите на автомобила към една страна в плюс и в много други в минус...

                                Аз имах удоволствието да видя автомобила и мога да кажа че окачването (според моите разбирания) е перфектно балансирано за обща експлоатация и сериозни офроуд пътешествия и разходки... Не забравяйте че лифтове на къса база от порядъка на 4" и нагоре категорично не стават за шосейна експлоатация... (поне не и нормална такава). А който ми каже че с 10" може да си кара спокойно по улиците да вземе да ми покаже... И освен това е тотално незаконно дори и в най-либералните страни. На всички пружини и амортисьори които са предназначени за лифт над 4" изрично пише: "Забранено за експлоатация по пътна мрежа"...

                                Единственото което му липсва са джанти с друг излет и малко по други гуми но близкото бъдеще може и в този вид да го покаже
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X