Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Кои капачки - на секретните - просто вкарваш ключа и като го раздвижиш с дърпане навън - излиза капачката. Другите не съм си играл да ги махам.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Кои капачки - на секретните - просто вкарваш ключа и като го раздвижиш с дърпане навън - излиза капачката. Другите не съм си играл да ги махам.
      За всичките питам. Ще пробвам после. Благодарско.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Според гугъл капачките на гайките не се махат, има доста подобни въпроси по английските форуми та няма нищо срамно.
        С времето раздуват явно и създават ядове.
        Land Rover Discovery
        Където е текло пак ще тече ...

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Аааа, свалят си се капачките, не е като да не се свалят... С чук и секач се свалят без проблем!
          Ето и снимка, която онагледява докъде се бях докарал с такъв дизайн на гайките. От ляво на дясно:
          1. Здрава гайка;
          2. Гайка, която изглежда здрава на пръв поглед, но вече е заоблена и не може да бъде отвита;
          3. Гайка със смачкана капачка, но все още в състояние да се отвие;
          4. Заоблена гайка със смачкана капачка, вече не може да бъде отвита;
          5. Както и при №4, вижда се колко силно корозират гайките, в следствие на това, че под ламаринената капачка постоянно се задържа влага.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0849.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5664842
          088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Тези са някакъв странен или стар модел...
            То в края на краищата този размер го ползват само около 35 години
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Някъде бях качил снимка на подута гайка под неръждаемата капачка, ма не се сещам къде. Имаше и "свалена"(със секача) капачка. Сега си нося вече камък 27(стандартния за тези гайки), 26 за гайка с изкормена капачка и 28(оказа се най-ценния) за всички "подути" гайки.
              Това за стандартни гайки за алуминиеви джанти на Диско 300tdi.

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Тези са някакъв странен или стар модел...
                То в края на краищата този размер го ползват само около 35 години
                Ето едни гайки на 7 години...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0043.jpg
Прегледи:2
Размер:94.1 КБ
ID:5665005
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Тези са някакъв странен или стар модел...
                  То в края на краищата този размер го ползват само около 35 години
                  Явно недоразумение се получава. Тези гайки са от Jaguar X-Type AWD, от 2002 год., свалени през 2014 год. След тази кола, не мога да търпя гайки с такъв дизайн, както писах.
                  088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Има камък 27 и 2/3, ако някой иска, мога да попитам за още. И си става идеално за тия гайки.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Има камък 27 и 2/3, ако някой иска, мога да попитам за още. И си става идеално за тия гайки.
                      Аз искам Злати. А ... и за шапка исках да те питам от къде си взел?
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Скоро не съм правил ъпдейт на темата, а има за разказване. Проблемите от по-горните постове са решени, някои други дребни неща също са фиксирани. Камиончето отново успя да ме вкара в някакъв цветен 3D филм и да ни остави да се дивим, някакъв изключителен механик ли да търсим, или пък екзорсист (!). Накрая, разбира се, имаше хепи енд.
                        Пристигна споменатият датчик за температурата на антифриза и съответно го монтирахме. Подкарах колата, няколко километра всичко беше ОК. Тогава чух едно силно пукване, някъде отпред и замириса силно на прегоряла пластмаса. Спрях, вдигнах капака и видях нещо, което съм сигурен, че никой тук не е виждал - чисто новият температурен датчик беше избухнал! Буквално! Някакви жалки останки висяха на кабелите, на другото пускам снимка. Реших да се върна в сервиза за да си сложа обратно стария датчик, който си вършеше работа. Колата запали много трудно, като и преди, и след това от ауспуха изригваше гъст бял дим. Двигателят работеше много зле, едва стигнах до сервиза. Там проведохме простичкия тест с ваденето един по един на кабелите за високо напрежение от делкото и така установихме, че половината цилиндри не работят! Решихме да я зарежеме така и да умуваме до следващия ден. Оформиха ми се две теории. Оптимистичната - заради изгърмелия датчик компютърът се е объркал и е подал твърде богата смес, която е задавила частично мотора и ако се запали вече с работещ датчик, и се покара известно време на обороти, ще се издуха и ще се нормализира. Песимистичната - не е изгорял само датчикът, а има и още неща - може би дюзи, може би компютър. Започнах тестове, като първо реших, че ще повъртя мотора с изключени газова уредба и бензинова помпа, да издуха на място. Докато въртях, колата си палеше, реших (грешно), че с горивото, с което се е задавила. Включих и горивните системи и я подкарах. Покарах на газ и наистина започна да се нормализира, белият пушек престана да излиза от ауспуха и постепенно си заработи нормално. До момента, в който обърнах на бензин. Моментално се "заби", изгуби мощност, белият пушек отново изригна. А стрелката на бензиномера направо се виждаше как пада. Обърнах пак на газ - пак започна да се нормализира. Така няколко пъти. Изясни се, че приключваме с оптимистичната теория. Прибрах я до сервиза и по навик я угасих на бензин, помпата остана включена. След това се сетих, че искам да проверя едни лампи и дадох на контакт. И докато си гледах лампите (половин минута) усетих силна миризма на суров бензин. Изключих контакта, вдигнах капака и гледам, от един маркуч, докато е въртяла помпата, протекъл бензин. До тук нищо странно, с изключение на това, че този маркуч всъщност беше отдушника на картерните газове и в него бензин не може да има, а да тече при изключен двигател... Е, квантовата механика допуска безкрайност от паралелни вселени, в които е възможно всичко, но специално в нашата... Още нещо се изясни - когато помпата е включена, а моторът не работи, тя започва да го пълни с гориво! В този момент осъзнах, че докато съм правил тестове е имало сериозна опасност от пожар. Добре, че djidjo е сложил хубави кабели на свещите и няма утечки и, че имах късмет, като цяло. Бензин би могъл да влиза в двигателя от две места. Разбира се през дюзите, и може би, при дефект на вакумния клапан, който регулира налягането на рейката, през маркуча за вакум. Бързо изскубване на маркуча показа, че клапанът си е наред и там няма проблем. Останаха дюзите. По някаква причина някои дюзи бяха останали постоянно, максимално отворени. Решихме да издухаме насъбралото се гориво. Изключих помпата, изключих газовата уредба и завъртях. Пак запали. Работеше лошо, ама работеше. Викам си, ще работи докато изхарчи каквото се е събрало и ще угасне. 2, 3, 5, 10 минути - тц, не гасне! Пука, тресе, ама като и дадеш газ си се ръзвърта и си работи. Започна и лампата за нивото на бензина да премигва (резервоарът е малък, както знаете). За всеки случай изскубах кабелите на бензиновата помпа - нищо не се промени, продължи да си работи. Тук вече започнаха да ми минават мисли за екзорсизъм и светена вода. Но тъй като съм човек, който гледа да стъпва здраво на земята, все пак приех единственото правдоподобно обяснение - нещо е станало в компютъра. Той държи половината дюзи максимално отворени. И засмукването на мотора е толкова голямо, че дори и при неработеща помпа е достатъчно за да засмуче гориво от резервоара през отворените дюзи и всъщност да работи през тях. Докато при включена помпа пък, именно те го задавят и му пречат да работи нормално. От тук нататък вече беше лесно - изрових ВЕФ-а, наистина повече прилича на ВЕФ, отколкото на компютър и добре, че е така, защото е напълно ремонто-пригоден. За съжаление не го снимах, `щото се бях ушашавил, ама здраве да е. Във ВЕФ-а моят майстор и приятел Еньо, бързо откри някакъв изгорял транзистор, който управлява левия ред дюзи и бързо го и смени. Себестойността на ремонта излезе по-малко от един лев! А докато установим проблема, едва не запалих колата. Слава Богу, имах късмет! Така и не разбрахме проблемът в компютъра ли взриви датчика, дефект в датчика ли изгори компютъра, или пък `що ли?! Сега чакаме нов датчик. Дано никога да не разберем.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1240.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5674680
                        088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Реших да ампутирам и бойлера. От самото начало го виждам като източник на проблеми. Както и djidjo писа назад, твърде високото му положение винаги поставя обезвъздушаването на охладителната система под въпрос. А както се вижда на снимките, зелената патина в единия край ме кара да си мисля, че е имало и леко прокапване. Да не говорим, че ако от Грийн Пийс бяха разбрали, че възнамерявам да използвам V8 за подгряване на вода за къмпинг, вероятно щяха да ме взривят. Въпреки, че от друга страна, ОПЕК най-вероятно щяха да успеят да ги спрат. Ще му търся място в ремаркето, като му дойде времето.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1275.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5674682

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1278.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5674683

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1279.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5674684
                          088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            И като гледам постовете назад, създава се впечатление, че тая кола само се ремонтира. А това не е така. Факт е, че винаги ще има какво да се затяга и да се донагласява по нея, ама и друг тип радост може да доставя:

                            Покрай Дунав, стреляме с въздушни пушки. Много приятно хоби. Аз лично обичам много оръжията, стрелбата и природата, но никога не стрелям по животни, само по мишени. Нито имам садистични влечения, нито лакомията ми е чак толкова голяма, че да не ми стига храна, та да трябва да я дебна. Всъщност съм вегетарианец и имаме 4 котки.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1119.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5674688
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1124.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5674689
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1120.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5674690

                            Разходка по баирите около Лом. Това малкото нещо пред джипа също е доста интересно - двуцилиндров четиритактов дизел, водно охлаждане и ремъчен вариатор, вместо скоростна кутия. В Италия се карало без книжка, само с някакви навършени години, май 14.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1197.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5674691
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1206.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5674692

                            Разходка покрай Дунав.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1321.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5674693
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1323.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5674694
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1325.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5674695

                            На къмпинг и първо преспиване в колата - получава се перфектно!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1372.jpg
Прегледи:1
Размер:209.8 КБ
ID:5674696
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1362.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5674697
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1376.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5674698

                            Пред старата хижа Ком. Не познавам човека с Тойотата, а номерата ни случайно се уцелиха поредни (цифрово). За последен път се качвам на връх Ком пеш. Следващия път с колата!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7004.jpg
Прегледи:1
Размер:221.6 КБ
ID:5674699
                            Последно редактирано от The Namesake; 04-08-15, 20:08.
                            088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Случват се понякога подобни навързляци...
                              Както каза наскоро един класик - пет заека, пълни с кюфтета ще му е курбана
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Най-накрая пооткраднах малко време да пусна и това, мисля, че е интересно за всички: Бюджетна котва за лебедка, направена от заземителен кол. Стойност - има/няма 20 лв. и час работа. Както се вижда, отрязан е шпаринга, който се захваща за ел. таблото. Пробити са и дупки, за да се закрепи на стойката, която всъщност е две шпилки. Шпилките са доста дълги (не се вижда, но и отдолу стърчат доста), понеже в първоначалния вариант на тях се закрепваше и джака. Елементарна работа, но още не съм я тествал с Ровъра. Използвах я с предишната ми джипка, която обаче е значително по-лека - чудесно подготвената (благодарение на колегата skoka, поздравления за старанието и уменията) Витарка, вижда се в пост 321. Всъщност използвал е силно казано, защото така и не се стигна до ситуация, в която да ми трябва лебедка и да няма къде да я закача, но я тествах, нарочно по стръмен баир нагоре, за да симулирам затъване и котвата издържа. Не се огъна, дори доста стабилно се усещаше.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1433.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5683137

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1436.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5683138

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1438.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5683139

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1441.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5683141
                                088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X