Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

    Здравейте, от няколко месеца и аз мога да се похваля че съм в клуба. Тъй като преди около месец се появи някакъв шум в трансмисията и прочетох доста от темите, без да съм абсолютно сигурен и както вече се досещате сами - свалих кардана. "Закономерно"....и шумът изчезна. Проверени са маслата на този етап, но за момента нямам време да тествам и самата вискомуфа, въпреки че на завой не съм забелязал да "затяга". По интересно е друго - от около две седмици, джипа почна да не пали или по-точно, започна да пали от второ-трето завъртане, като ако не завърти стартера лампите светват, но няма "завъртането" на стартера. Откаран беше за проверка при майстор и беше проверен акумулатора, свалени стартер и някакво реле от което се предполагаше, но проблема не беше отстранен. Сега броя на "завъртанията" /на ключа-без никакъв признак/ значително се увеличи, та май ще ме оставя някъде . По нашия край доста от майсторите, са така да се каже - "техничари", та не ми се ще, да правим безсмислени ремонти.
    Моля, ако някой е имал същия проблем, да помага. Ровъра е бензин - 2000 год.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-03-11, 20:29.

  • #2
    От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

    Проблемът е вероятно в контактния ключ. Имах същото поведение на Фрилендера на баща ми и го оправих за не повече от 1/2 час - разглобяване, почистване (с контактен спрей) и сглобяване. Не знам защо, но клемите на ключа хващат нагар. Особено ако в колата се пуши.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

      А когато не върти стартера свети ли диодчето на имобилайзера?

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

        Вече незнам какво да си мисля...аз също допусках, че проблема може да идва от контактния ключ. Аз поне съм слушал "митове", че тежеста от "голяма" връзка ключове, разбива или размества клемите на контактния ключ. На връзката на която са ми ключовете за автомобила, наистина има още много ключове. Тъй като автомобила го закупих с резервен ключ, пробвах и с другия - същата работа. В автомобила не се пуши. По въпроса от кога на върти - може би от последните студени дни /2-3 седмици/. В началото мислех че е нещо от студа, тъй като го правеше сутрин и почти не се проявяваше праз деня. Да, майстора дето гледа автомобила се сети и за имобилайзера, но след като изключиш алармата /отвориш автомобила/ и дадеш на контакт - диода гасне. Забравих да спомена, че понякога когато зъдържиш ключа под натиск - 2,3 - 5 секунди и завърта от "нищото". Все едно не достига някакъв стартов ток, но пък затова казах че лампите на таблото светят. Предварително се извинявам, ако се изразявам некомпетентно, но тъй като нямам достатъчно технически познания, се опитвам да го обясня нагледно. Благодарности на колегите които се отзовават да помагат, но май няма много, които са се сблъскали със същия проблем. Чудя се дали да не ходя в някой фирмен сервиз за диагностика, но се съмнявам че ще ми помогнат в конкретния случай.

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

          Четките на стартера погледнаха ли?
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

            Със сигурност не е от четките, сваляхме стартера и работи безотказно....пробваха го многократно и свален - "завърта" от всеки опит.После сваляхме и някакво реле, "преди стартера" - и от него не е.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

              Да не е някоя хлабава връзка някъде?
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                Не разбрах, ако натиснеш контакният ключ навътре колата пали така ли ? Ако е така - Клеморед . Друго погледни също да не е износен върха на ключа /да се е заоблил много/ .Най лесно пробвай с мост на кабелите за стартера отзад на клемореда!

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                  Хлабава връзка - възможна причина, но как така се появи от нищото, при положение че не сме разглобявали нищо преди това. Имах предвид когато завъртиш ключа докрая и задържиш под напрежение, не пали веднага, а може и да запали след 10 сек. например, докато държиш ключа така.Това ме накара и мене да мисля донякъде - за хлабава връзка.Но пак казвам появи се от нищото.Днес говорих с майстора и той предложи, да изведе някакъв кабел от стартера до вътре, директно и да се пали с бутон, за да се установи от къде идва проблема.Само незнам доколко е безопасно, но май ще се навия,просто не ми остава голям избор.Освен че е дразнещо, оня ден запали сигурно на 42-то зъвъртане на ключа-вече бях решил да викам помощ. Не ми се ще - да подобрявам рекорди и като гледам няма много опатили като мен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                    Първоначално публикуван от IVO 80 Преглед на мнение
                    Хлабава връзка - възможна причина, но как така се появи от нищото, при положение че не сме разглобявали нищо преди това. Имах предвид когато завъртиш ключа докрая и задържиш под напрежение, не пали веднага, а може и да запали след 10 сек. например, докато държиш ключа така.Това ме накара и мене да мисля донякъде - за хлабава връзка.Но пак казвам появи се от нищото.Днес говорих с майстора и той предложи, да изведе някакъв кабел от стартера до вътре, директно и да се пали с бутон, за да се установи от къде идва проблема.Само незнам доколко е безопасно, но май ще се навия,просто не ми остава голям избор.Освен че е дразнещо, оня ден запали сигурно на 42-то зъвъртане на ключа-вече бях решил да викам помощ. Не ми се ще - да подобрявам рекорди и като гледам няма много опатили като мен.
                    Защо се вкарвате в такива сложни филми, след като клемореда се чисти за има-няма 20 минути? Сваля се само долната кора под волана (на 3 винта, доколкото си спомням). Задната капачка на ключалката, в която са клемите, при Фрилендера не е капсулована (поне в моя случай не беше, а нямам основание да се съмнявам, че някой преди мен е ровил там) и се отваря за секунди. Пръскаш клемите с контактен спрей, оставяш ги да разкиснат за 2-3 минути, пръскаш втори път, ако се наложи поразтъркваш, за да доизпадне чернотията, изчакваш да изсъхне, сглобяваш. На 90% съм сигурен, че ще се оправи - ако не стане - чак тогава се хващай за мултицета и търси къде ти чезне тока м/у ключа и стартера.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                      И според мен проблема е някъде в контактния ключ. А иначе много проблеми по колите /и не само/ идват от нищото без предизвестие
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                        Ще гледам да намеря време през уикенда, за да почистя контактния ключ, преди да му "видим сметката" с някой майстор...Ще пиша, за да кажа какво е станало.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен проблем с паленето на Land Rover Freelander

                          Първо да изкажа големи благодарности на колегата stargazer,както и на другите колеги, които се включиха да помогат. Чак да не повярваш толкова незначително на пръв поглед нещо, а да създава такива ядове.Както каза колегата, с брат ми свалихме кората и капачката където са подредени клемите и напръскахме "доволно" с контактен спрей. Не можах до повярвам - 10 от 10. Още 5 мин за сглобаване, или грубо за 20-30 мин. проблема беше решен. А като се сетя че три дни обикалях по майстори и "само" два пъти разглобихме стартера / а и релето/ - как да не съм доволен. Направи ми впечетлиние че корите с които са затворени клемите и други тем подобни жици, въоще са слабо уплътнени и вътре се беше събрало страшно много финна прах. Още един път форума доказа колко много е полезен, като се обсъждат и споделят мнения. Отново благодарности.

                          Коментар


                          • #14
                            Здравейте,
                            същият проблем и при мене се появи. Колата си работеше безотказно, докато не дойде денят, в който каза няма да запаля. Въртях сумати време ключът и по някое време колата си запалва. След това няколко дена каране и пак решава да направи този номер- и се почват едни молби, едно въртене на ключа...
                            Напръсках с контактен спрей ключалката, разултата беше един месец безотказно палане, докато не дойде момента и колата реши да не запали.
                            Ходих на майстор- често срещан проблем, смениси клемореда.
                            Ами смених го с чисто нов.
                            Викам си, ей айде няма ядове вече...Да ама не, след няма и един месец пак същият проблем.
                            Докато не получи "факсове от космоса" никви ядове, но решили няма отърване. Или с бутане или със задържане на ключа (но не е гаранция).

                            Ами сега накъде?
                            Някой да има идея къде да търся или на майстор за слаба връзка, стартер (чийто четки са сменени) или реле ?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X