Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

    Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
    До тука 2 на 2.Андро 160 и настоящия майстор са да върна дифузора,но не знам те колко познават този мотор.Ти и Крис от Момин Сбор сте на едно мнение.Тарга и той клони към връщане,ама не е сигурен-броим го за неутрален.
    За точно този мотор, както и за всички останали мотори важи една и съща физика. Дифузьора е сложен там с цел.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

      И аз мисля че проблема не е в дифузьора.Виж другите компоненти на охлаждането.На мен ми звучи като виско.

      Колкото до дифа , ако не е включен у калта и на баира ще си седиш уместо и най-вероятно ще ти дотрябва и нова касета.
      M.P.

      Коментар


      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

        След голям филм с охлаждането в който смених абсолютно всичко, се оказа че нямам добра маса... НО това което четах по форумите е че стрелката не показва винаги съвсем точно и при мен е така! Този двигател дооооста зор иска за да го прегрееш.

        Коментар


        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

          Не знам дали сте прочели по-напред в темата,но освен махането на дифузора,му направих и малко тунинг на двигателя-малко от турбото,малко от компенсатора на налягането(от турбото) на горивната помпа.Преди се изприщвах докато включи турбото и тръгне да върви що-годе приемливо.Сега от празни обороти,стъпка на газта,турбото веднага отива на 0.9 бара и тръгва като ужилен(в сравнение с преди де).Лошото е че всички модификации станаха на веднъж и не мога да съм сигурен от какво е.Може би след Трявна ще върна оригиналните настройки на турбото и помпата и ще тествам пак.
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

            Може да не слагаш дифузьор, но ще трябва да блокираш виското да върти постоянно зацепено, за да прави добро охлаждане. Това става като забиеш две рапидки през виското. Недостатъка на този вариант е, че постоянно ще ти взема от мощността на двигатела, защото виското ще е постоянно на 100% зацепено. Но като си на състезание дори да е нормално виско то пак ще е постоянно зацепено, ако има дифузьор.
            sigpic

            Коментар


            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
              Може да не слагаш дифузьор, но ще трябва да блокираш виското да върти постоянно зацепено, за да прави добро охлаждане. Това става като забиеш две рапидки през виското. Недостатъка на този вариант е, че постоянно ще ти взема от мощността на двигатела, защото виското ще е постоянно на 100% зацепено. Но като си на състезание дори да е нормално виско то пак ще е постоянно зацепено, ако има дифузьор.
              Много си прав!Записвам го в списъка.Само дето не знам какво е рапидки
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                Много си прав!Записвам го в списъка.Само дето не знам какво е рапидки
                Вид винт.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                  Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                  Много си прав!Записвам го в списъка.Само дето не знам какво е рапидки
                  Популярно название на самонарезен винт...

                  Коментар


                  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                    Сега прочетох... Това с пипането на турбото и ГНП го правих преди една година докато дизела все още си беше в колата. След пипането температурата на двигателя се покачи при по-натоварен режим. При спокоино каране няма разлика. В препоръките на англичаните за пипане на ГНП се казва, да не се прекалява, защото в следствие на пипането на помпата се повишава порцията на гориво към всеки цилиндър а ако сте и пипали и другите карантии в ГНП се сваля границата на момента в които ГНП започва на обогатява сместа и за това слагат термодвойка за температурата на изходящите газове. Така че лекото завишение на температурата в случая с "Цялата газ" е нормално. Има два варианта или се връща малко горивоподаването или се мисли за по голям кулер- всички го препоръчват в Англия първо заради повишаването на мощността, както и за по малкото топлинно натоварване на двигателя.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                      Аз май малко късно включих, ама като говорихте за ровчето нещо такова ли имахте предвид, че не мога да си го представя

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB300141.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5261580

                      Или такова:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC010175.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5261577 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC010166.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5261575

                      Или такова:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC010178.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5261574

                      Снимките са от една експедиция на Емо от Сицилия.. Просто за пример.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-03-11, 05:32.
                      Георги 00356/ 77777016 Малта
                      Lаnd Rover 110 /Series II‎

                      Коментар


                      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                        Натоварих дифузора, обаче нямам идея кой и къде ще го намести.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                          Ники, не му мисли и ние си носим части, които не знаем къде да сложим.

                          Коментар


                          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                            Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                            Ники, не му мисли и ние си носим части, които не знаем къде да сложим.
                            Ако искаш да взема големия чук. Превантивно, ако някой чарк не иска да се намести.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Ако искаш да взема големия чук. Превантивно, ако някой чарк не иска да се намести.
                              Гоолем си .

                              Коментар


                              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                                Ето малко пресни снимки от Трявна от събота и неделя на дифендъра на Младен
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA400048.JPG
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5262148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA400005.JPG
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5262149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20032011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5262150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA400049.JPG
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5262151
                                Последно редактирано от zzlatev; 23-03-11, 14:08.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X