Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

    Това ще е последното пригитивление за зимата. Като застудя, явно не ми работи нагревателя на задното стъкло. Дали някой колега е махал кората да подскаже как, за да не откривам топлата вода ако има някакъв чалъм? Не, че иначе няма да я оскубя!
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

  • #2
    От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

    Здравей, има три видии, може и четири в долния край на кората. Махаш ги и дърпаш силно. Кората е хваната на капси, а горния край го повдигаш, след това сваляш стъклото и ще видиш дебелата жица, запоена на задното стъкло, където тръгват реотаните. Понякога там се разпоява, защото се движи със стъклото, а много често и самите реотани се разпадат. Не забравяй и бушона! Искам само да вмъкна че огледалата за обратно виждане са перманентно включени реотани, а пък тези с дизелите като си включат задните габарити за мъгла не могат да превишават 60 км\х, но не всички я имат тази опция. Успех!P.С за АБС друг път ще пиша и там е интересно.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-12-10, 11:39.

    Коментар


    • #3
      От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

      Благодарско, Писов!
      Така и не каза нищо за раздатката!
      Хайде драсни и за АБС-а, де!
      Това с габарита за мъгла е яко!
      )
      Няма да си пускам чистачките много-много, че току-виж смъкват някоя конска сила надолу!
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • #4
        От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

        Кората излиза малко трудно , но с внимателно опъване от тук и там се получава. Двете букси може да са окислени или прекъснати кабели, те се движат със стъклото.
        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

        Коментар


        • #5
          От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

          Брей, тука писах какво стана, пък сега гледам го няма....
          Ремонта на нагревателя дойде преждевременно с това, че стъклото започна да не може да се отваря. Смъкнах кората по описанието /само едно счупено щифтче/.
          Напръсках където видях ролка и въже с бялата грес за веригите на атв-тата. Разхлабих малко болтчетата на водачите и нагоре-надолу докато тръгна гладко. Самите кабелчета на реотана се бяха извадили. Някой е преправял и на мястото на буксите е лепил ламаринки с малко приспособени крачета за букси - там се бяха измъкнали. Да се надявам, че съм ги закрепил добре този път!
          Последно редактирано от kekek; 19-12-10, 18:19. Причина: правопис!
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #6
            От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

            Колега Писов, днес реших да пипна огледалата на моя '98 1.8i Freelander воден от твоя по-горен пост за перманентното им подгряване и... О, ЧУДО! - Огледалата бяха много топли, явно наистина са с подгряване. Аз и не подозирах за това (първа зима ми е с животинката). Можеш ли да хвърлиш малко светлина кога и как се включват на подгряване? Явно нешо автоматично ще е, защото няма отделен бушон за това. Но не вярвам и лятото да греят...
            Дали се включва подгряването като завъртя копчето за парното докрай на топло?

            Коментар


            • #7
              От: Нагревател и кора на задна врата Фрилендър

              Аз мисля, че са постоянно включени, зима -лято.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-03-11, 06:05.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X