Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander TD4 не иска да запали.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander TD4 не иска да запали.

    Колеги много кофти проблем ми се случи. Карам Фрии 2002 г td4.
    Попринцип досега не съм имал някакви оплаквания но днес карах спрях и като порекох да запаля не иска. Не знам от ключа ли е нещо (не разпознава ли)? Попринцип го отключвам с ключа щото централното на моята (шофьорска) врата не иска да се отваря с дистанционното, дали от това нещо не ще, ако съм врътнал в обратна посока или нещо такова Вече незнам. Сутрин попринцип като го паля се чува и едно бучене за няколко секудни което после спира, сега като рекох да запаля не се чуваше това бучене. Ако някой е имал подобрен проблем моля нека сподели?

  • #2
    От: Не иска да запали

    Сьщото на двора стои,но не е тая марка кола.След смяна на батериите на дистанционното запали след много опити,а след 12 часа на паркинг сега не си познава ключа и на паяка.

    Смени си батериите на дистанционното,замери си батерията на автомобила и ако има / тез не ги знам / процедура по обучение на ключа я направи.Другото е стиснати палци или поне аз с това мога да помогна.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Не иска да запали

      Да не е помпа. Обикновенно те бучат като дадеш контакт в началото.
      [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Не иска да запали

        Нафта има ли, ток ? Акумулаторите имат лошия навик да се пре@б@ват в миг.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Не иска да запали

          Значи оправи се проблема. Интересното е, че не знам от какво се получи. Нафта има, ток (акумулатор на 1 год.), единственото както каза колегата за помпата, че шуми само това го нямаше. Някой колега ми беше споменавал, че е възможно да се случи нещо такова. Мой приятел имаше подобен проблем, само че на ауди. Не му разпознаваше ключа, след няколко опита се оправяше при него, докато при мен не стана, малко "разръчках" клемите и се оправи.

          Коментар


          • #6
            От: Не иска да запали

            Не си описал точно проблема.Моя също по някой път капризничи.Върти ли стартера-не казваш...Само с ръчкане-не става...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Freelander TD4 не иска да запали.

              За мен си е проблем с инерционния ключ(ако помпата е здрава).Относно разпознаването на ключа-при теб системата е доста по различна от старите Фрийлендри и имобилизацията се осъществява само посредством транспондер. При тази система е почти невъзможно неразпознаването на ключа освен ако блока на имобилайзера не е бил удавен във вода.

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Freelander TD4 не иска да запали.

                Значи на въпроса на бат'Марто, всичко си работеше както трябва токове, стартер, централни и т.н. Единственото което явно не беше наред е че не подаваше гориво. Някой колега ми беше споменал че при отваряне с ключ трябва да се внимава щото имало вероятност при определна комбинация да не може да ми разпознае ключа или нещо от тоя сорт. И аз предположих, че може да е от това, защото както казах отварям колата с ключа, понеже нещо ми е прецакан механизма на шофьорската врата и не може да се отвори с централното.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Freelander TD4 не иска да запали.

                  Засега забрави за проблем с ключа и проблем породен от това че отключваш с него.Насочи се към подкачваща помпа(при теб може и да са две),релето което я управлява или инерционен ключ.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X