Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

    Ох.... Всичко друго може, но децата не може да не пречат... те са в 50% причината за проблемите на колата. Днес след 10000 клизми и прочее стигнахме отново до клапанния блок. Изпуска задна дясна възглавница и то сравнително бързо. Проблема не е във възглавниците - нови са , още с бодлите. въздуховодите ги опених къде можех - нищо. В клапанния блок намерих прищипано уплътнение.. Както знаеш - колата се намества постоянно нагоре надолу..
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

    Коментар


    • #32
      От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

      За да елиминираш проблем със задните възглавници направи следното-извади тръбичката за тях от клапанния блок и я запуши.Много е важно джипа да остане на височината на която прави проблеми когато всичко е закачено.Ако на сутринта джипа не е мръднал-проблема е в клапанния блок,ако е спуснат-проблема е във възглавница или нехерметичен тръбопровод от клапанния блок до някоя от възглавниците.При клатещите се джипове(на светофар,докато си играете с многото екстри и т.н.)аз лично съм стигнал до извода че проблема е в един(или няколко) от трите конусни клапана в клапанния блок.

      Коментар


      • #33
        От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

        Тези нон ретърн клапани има ли ги като ремонтни части?
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • #34
          От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

          Не съм виждал да ги продават! Ако си свалил отново клапанния блок направи (но по внимателно от преди) всичко показано ТУК.

          Коментар


          • #35
            От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

            Мерси mumbler. Веднага след смяната ли трябва да се оправи всичко. На този сайт пише че след няколко дни всичко е ОК. Дали не е добре да покарам няколко дни за да се напаснат гумичките?
            TLC 200 V8
            TLC LJ79
            Toyota Prius2

            Коментар


            • #36
              От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

              При гумата не би трябвало да има време за припасване!Тя или уплътнява веднага или никога.

              Коментар


              • #37
                От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                Има си резон. Моята щом не е уплътнила, явно е за нова.
                Утре ще да е денят..
                TLC 200 V8
                TLC LJ79
                Toyota Prius2

                Коментар


                • #38
                  От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                  Смъкнах блока днес и се опитах да изиграя системата - размених местата на заден десен клапан с преден ляв - поне да не смъквам постоянно блока. Смених гумичката със стара. Монтирах, но ми направи впечатление, че единия винт превърта в пластмасата. Поставих и монтирах помпата - правеше балони. Смъкнах клапана - опитах да стегна с тефлон - не става. Винта е 3х10. Взех 3,5х16 - дължината става. С шмиргела изпилих главата да влиза добре в леглото. Сглобих, запалих и се качи веднага. Вече 3 часа е горе на 85 см. Ще видим утре сутринта дали е добре.
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                    Kво стана???

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                      Хм... Постабилизираха се нещата. Врътнах 1100 км уикенда - сравнително добре е. Поръчах си едни нови гумички да сменя секънд хенда, който сложих. Сега излезе ново 20 - турбото вкарва масълце в мотора - явно е за смяна на семеринг. Някой знае ли добри майстори?
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                        Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                        Kво стана???
                        Държи по 3-4 дни без да пада. Но пак се намества нагоре - надолу ... Има още нещо
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                          Дей...... .. Като брейкар е по светофарите ръг нагоре ръг надолу..... Какво да го правя не знам
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                            Дай повече инфо, какво си правил по системата и къде, сутрин веднага ли се вдига или чакаш да напомпи, такива неща, така с колегите ще можем да ти помогнем или ми се обади да тестваме с друг клапанен блок...
                            Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                              1. mumbler го закачи и според него е или клапанен блок или възглавница.
                              2. ЕАС-ънлока, който имам не ми отчита данни от предно дясно колело.
                              3. като махна релето стои с дни изпънат - де факто не е тръба или възглавница.
                              4. в движение постоянно се намества, от време на време забива муцуната.
                              5. Сутрин се чакат около 5 минутки да напомпи, ако е била на нормално положение - постоянно се намества и пада долу. Ако я кача горе не пада.
                              6. Смених всички о-рингове + диафрагмата. Понеже бях прищипал единия при сглобката съм поръчал нови.
                              7. В момента компресора работи доста често, когато колата е в нормално положение. Горе или долу работи по-рядко.
                              Аз - без да съм специалист си мисля за няколко неща:
                              1. 3-те клапанчета;
                              2. Бутилката за въздух има конденз - който променя работата на клапаните;
                              3. неправилно поставени орингове
                              4. Грешка във височинните датчици

                              3.
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов собственик на Range Rover Р38А - 2,5 DSE с проблемите си

                                Не видях да си писал дали си сменял възглавници, историята познава случай в който когато възглавницата в нормално работно положение което е най-често използвано последните 10 години и там се е прегъвала често започва да изпуска, но когато го вдигнеш в най-горно положение, възглавницата се изпъва и спира да изпуска.
                                Днес смених две предни отлепени от несъвестен гумаджия, който вдигнал за купето и се оказа, че те са били точно с такъв проблем и човека го е вдигал в най горно положение когато нощува за да не спада, дано съм бил полезен.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-11-10, 17:41.
                                Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X