Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при зареждане ГЧ 2104

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при зареждане ГЧ 2104

    Здравейте, имам някакъв проблем или в мен е грешката, стрелката е под средата.
    Започвам да зареждам и пистолета изключва, трябва много много бавно да се зарежда.
    Колата е 5,7 и си иска. 50 литра ги зареждам 7-8 минути. Колата с два резервоара ли е?
    Не зная къде да пиша така че да споделя, ако някой има нужда от нови пръскалки за предния прозорец имам два комплекта.
    Последно редактирано от syn4o; 13-01-24, 16:02. Причина: Допълнителен коментар

  • #2
    Моя Вранглер Сахара 2007 JKU също е така, всички подобни са така, нещо с гърловината.

    Има една тънкост при зареждане, която след овладяване позволява два пъти по-бързо пълнене, почва се бавно, пистолета частично вкаран в гърловината, цели се специфичен ъгъл на пистолета в гърловината и после без да се пени, полека лека се усилва дебита и така почти до максимално положение.

    Има и друго нещо, много рядко на някои марки бензиностанции естествено с техни си специфични колонки пълня без хитрости, просто работи както си трябва, пускаш и директно на макс.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От страната на колата - нямам представа. Но имам представа защо става така.
      Пистолета има малък маркуч, които е датчик за бензинови/дизелови изпарения.
      Тъй нареченото "изключване", е когато парите са прекалено наситени - обикновено, когато гърловината, респективно резервоарът е пълен.

      Съответно, ако не изключва на дадени бензиностанции - този датчик не работи.

      т.е. по някаква причина, успяваш да напълниш тръбата, преди резервоара, съответно системата работи и изключва.

      Провери в тази система дали има цедка (99% има), а преди цедката една клапа. Ако не я отваряш с пистолета, а се опитваш да я отваряш с налягането - и от това може да е.
      не забравяй за дядо владо ;–)
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • #4
        Обикновено има разлика в стандартите. Стандарта в Америка е различен от този в Европа. Реално погледнато гърловината е с друг размер и форма спрямо този на пистолета. При пускане на горивото струята е толкова близо до гърловината, че се "удря", създава пяна или даже от самото гориво и пистолета спира. Всичко това са мои наблюдения и заключения, за които не твърдя, че са истина.

        BatGeorgeone правилно е описал стъпките. За съжаление си е така. Аз даже под 10 минути зареждане от празен до пълен резервоар рядко падам. Дори, когато зареждам, казвам на хората да отиват на друга колонка, защото ще се забавя. Който има търпение - чака.

        Та това е. Дълготрайно решение не знам, освен това да се свикне с пистолета и да се намери sweet spot-а.

        Коментар


        • #5
          Последвах съвета на BatGeorgeone и заредих на друга бензиностанция, за В.Търново става въпрос ликимоли казах да зареди 50л, човека пъхна пистолета и го заключи на автомат, зареди без изключване. Така че явно зависи от пистолета налягане на помпата.
          Последно редактирано от syn4o; 15-01-24, 10:01. Причина: Допълване

          Коментар


          • murfito
            murfito коментира
            Редактиране на коментар
            Явно и зависи колко въздух вкарват в горивото...

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Аз зареждах в Англия, Шотландия, Германия, Франция, почти из цяла Европа и все го има този проблем

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X