Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кодиране на предавателно число WK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кодиране на предавателно число WK

    Здравейте колеги,
    От 3 месеца съм собственик на WK 3.7i 201к.с..Имаше проблем със задния диференциал(виене при ускорение) и се наложи да го подменим. Сложихме заден диф с различно предавателно число, което наложи смяната и на предния. Сега автомобила няма проблеми и шумове, но заради различното предавателно число на новите деференциали, скоростната кутия се държи неадекватно, не сменя навреме скорости и забива на неопределена скорост. От чужди форуми научих,че се налага кодиране на някакъв модул и въвеждане на новите предавателни числа в него. Някой може ли да ме ориентира към човек,който е наясно с проблема и може да ми помогне. Благодаря предварително и безаварийно на всички!

  • #2
    1. От какво са дифовете?
    2. От къде си?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Диференциалите са от абсолютно същия джип.Заводски излиза с две предавателни числа 3.55-както е моя...и е супер рядко за 3.7 двигател и 3.07, което е масовото предавателно число за 3.7 бензин.
      Аз сложих дифове с число 3.07.
      Иначе съм от София.
      Благодаря предварително.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Няма. СК и раздатка са само един вид за тоя мотор. Раздатката е с предавателно число 1. Скоростите са с предавателно число 3.6 на първа. Това, комбинирано с класически торк конвертор дава предавателно число над 6-7 при тръгване.

        Раликзта между 3,07 и 3,55 е доволно съществена и е съвсем възможно да бърка нещата.

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Тя първата не е интересна. Другите, на които основно караш еднакви ли са за двата типа?
        Т.е. в корпуса на СК може да се слагат различни зъбни колела.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        СК е еднаква до последното болтче и пружинка.

    • #4
      Мисля че мога да помогна с програмирането на предавателно число, но не съм сигурен че това ще ти реши проблема.

      Възможно е да трябва да се препрограмират точките за превключване на скоростите, а там вече е дебело (в смисъл, тръгва се от 220 кинта само за лиценз за софтуера, и едва после става играчката).

      Поинтересувай се дали не можеш да вземеш и компютъра от джипа, от който си взел дифовете - подкарва се безгрижно, поне тоя за 5.7. Не ти трябват имобилайзери, ключове и прочие, каквото и да ти твърди продавача. Само компютър ти трябва.

      ПП: Казвам това, без да отричам че и само програмиране на предавателното число може да свърши работа. Трябва да се пробва, най-малкото защото е най-лесно и евтино.
      Последно редактирано от sparkybg; 03-10-23, 18:38.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        Много благодаря за отделеното време и отговорите. Тези дни ще опитам да взема и компютъра и ще споделя впечатления и отговори. Отделно ми споделиха,че с JScan има меню в което въвеждаш предвателното число на дифа...и това ще опитаме. Ще видим какво ще стане!

        Коментар


        • #6
          За да опитате това с JScan трябва да платите лиценз 50лв. За да подкарате компютъра също. Иначе след слагането му ще ви покаже среден пръст под формата на мигаща лампа на имобилайзера и няколко грешки. С AlfaOBD също става за предавателното число, за компютъра наполовина (препрограмира само текушия му VIN за да тръгне, не препрограмира оригиналния му).

          Бе шашава работа е малко. Опитай първо с предавателното число, преди да даваш кинти за компютър. Поне излиза по-евтино, даже и да плащате лиценз.
          Последно редактирано от sparkybg; 03-10-23, 21:53.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X