Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет на всички, имам въпрос за jeep гранд чероки 2.7 дизел wj 163 к. Мога ли да натегна веригата ръчно, къде се намира оптегача точно и ако не става как да смена веригата, зъбни колела, требва ли да смена семеринги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Привет на всички, имам въпрос за jeep гранд чероки 2.7 дизел wj 163 к. Мога ли да натегна веригата ръчно, къде се намира оптегача точно и ако не става как да смена веригата, зъбни колела, требва ли да смена семеринги

    Здравейте смених ролки, лагер на високкото които се оказа здрав и заден лагер на динамото, но има едно тракан е което се увеличи явно има проблем с веригата звука идва откъм високо съединитела. Има ли оптегач за ръчно натягане на веригата и къде се намира, а също така как да смена веригата на колко км. се сменява. Гранд чероки 2.7 д. Wj 163к.с.

  • #2
    Какво е това високо съединител. Тази кола е с хидравличен вентилатор. Няма вискомуфа. Ако, говориш за вископечката, тя е с електрически съединител, същия тип като на компресора на климатика. Преди да сменяш всичко наред, може да свалиш аксесоарния ремък и да запалиш двигателя без него. Тогава абсолютно нищо няма да се върти, освен ангренажа. Така ще разбереш дали шума идва от там. Само не прекалявай с продължителността на пробите, защото и водната помпа няма да се върти.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • Jony Motor
      Jony Motor коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за добрия съвет другата седмица след командировката ще направя тази проба, и ще напиша коментар а иначе съм допуснал печатна грешка точно за виско печката става въпрос

  • #3
    Виско печка. Във връзка със щракането от към виско печката свалих ремъка както ми каза атанас 93 запалих двигателя за 2 минути щтракането изчезна мисля пак да я сваля и да сменя втория вътрешен лагер, първият съм го сменил но нямаше ефект явно тракането не е от веригата. Ако някои знае повече за смяната на втория лагер да ми даде информация, предварително благодаря
    ​​​​​​

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X