Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за гуми

    Здравейте, скоро ще пристигне мечтания Jeep.
    За това отварям темата.
    Размисли и страсти за летни, зимни, всесезонни гуми.
    Питанката е кой как кара. Впечатления за дадени гуми.
    Клоня май към всесезонни гуми и А/Т гумите са си всесезонни един вид.
    Макар че на всякъде се пише че всесезонна гума няма, и най добре да си менкам зимни летни.
    Джипа макар 4х4 може много рядко да излезе до някой язовир през лятото по черен път, а зимата ще стъпва на сняг покрай ските.
    - да допълня Гранд Чероки 2014, по всяка вероятност ще дойде с 19" джанти.

  • #2
    Ако конкретният джип ще изминава по-малко от 7-8000 км/годишно - всесезонни.Най-доброто - Мишлен и Гудиър.Ако ще изминава много километра, тогава и летни, и зимни - два комплекта

    Коментар


    • #3
      Махни Гудиър от краткия списък.

      Гума 4 сезона от ония с планинските връхчета,ти ще кажеш обаче какво има на пазара
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Здравейте надявах се на повече мнения.
        Разгледах мнения и тестове за всесезонни гуми
        Победител е Мишелин , а за среден клас Добро предложение е Ханкоок.
        Мисля да заложа на Мишелини пък то ще си покаже.
        Имам колега ловец той е с А/Т гуми каза ми че неговите на 10та година ги е сменил. Като се има в предвид
        че ги е карал нон стоп предполагам, че за 4 години ще се държат прилично всесезонните.

        Коментар


        • #5
          Ми повече мнения нищо ново няма да излезе, има тема за АТ и всесезонни гуми, доста има писано. И накрая се стига до двата лагера, задължително зимни и летни, другия е за всесезонни. Всеки си избира според карането. Аз лично съм на АТ, две години още не съм се наканил да се разходя из гората, та само асфалт целогодишно, китайци. Карам 5 хиляди км. годишно и за мен това е варианта. Мисля и на колата вече да минавам на всесезонни, с оглед на последните зими и неприязън към гумаджии.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            Привет !
            На 99% ще дойде джипа с 20ки , след 2013 година рядко има под 20 цола .
            Относно гумите , имах WK 1 карах го 5/6 години , в началото бях с всесезонки Cooper Discoverer at 3 , страшно хубава гума според мен , но много бързо приключват с мойто каране , на година имам горе долу между 38 - 40 хиляди километра .
            И преминах на летен и зимен вариант , съответно се спрях на Пирели за летни и Бриджстоун за зимни .
            В момента от Януари месец съм с WK 2 , 2014 година на 20ки , дойде с всесезони дот 21 година и то , 16 000 километра по-късно бяха за боклука , преди 1 месец купих инцидентно от гумаджията че нямаше други 20 ки летни Gripmax , който не са лоши , ма нещо не ме впечатляват особено и най-вероятно ще заминат като слагам зимните тази година .
            Та сметни си километрите ако минаваш много по-добрия вариант е да си с два комплекта един летен един зимен , на 3 години сменяш само комплектите стига колата да е при теб .
            Поздрави !

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X