Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Антифриз liberty 3.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно Антифриз liberty 3.7

    От скоро съм собственик на Либерти 3.7 бензин /газ. Забелязах, че когато подавам газ на джипката и нивото на антифриза пада рязко. Изсмуква го (буквално) от разширителния съд, като в същото време връща през малката тръбичка, но по малко количество.
    Като спра да давам газ нивото се връща в нормалното положение.
    Не губи антифриз и не надува, температурата стои нормално около 90 градуса. Течността е на max. Не е имало нужда от доливане.
    Когато махна капачето на казанчето налягането се изравнява.
    ​​​​​​При другите ми коли пада малко нивото, но при тая джипка пада почти цялото съдържание на казанчето.
    Нормално ли е?
    И парното ми е по слабо. 0т 1 до 3 степен смогва да духа топло, но шибна ли 4 степен и духа около 1 минута топло и сякаш радиаторчето на парно се охлажда и започва да духа студено на запален автомобил, дори и в движение.
    При вас така ли е?
    ​​​​​

  • #2
    Намирисва на необезвъздушена система.
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • #3
      Хммм, и аз това си мисля 🤔
      Но не мога да развия има една пробка горе от дясната страна на двигателя има една до горния маркуч на радиатора.
      Има ли друг начин за обезвъсдушаване?
      В книгата пише че само се обезвъсдушава след определен период от време,но аз го карам вече над месец.

      Коментар


      • #4
        Дали пък да не дойдеш да лочим кафе да се чешим по главите и да клюкаме за "жибки" ...............тапата на радиатора ти не уплътнява(кафе)
        П.П. ...и радиаторче в купето за смяна
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          Далече ми си иначе въобще нямаше да се чудя дали да дойда.
          Коя тапа на радиатора? Имаш предвид капачката на разширителния съд? 🤔
          От там не изтича антифриз иначе когато я отворя малко и изпликва антифриза при работещ двигател но само малко, не го изхвърля целия
          ​​​​. Иначе гледам са сложили две тедки преди входовете към купето за вътрешното радиаторче заради газовата мисля са го направили. 🤔

          Коментар


          • #6
            Правилното връзване на изпаритела е "последователно", не "успоредно".

            Коментар


            • #7
              Нямам представа....
              Така си я купих. С газова и с не работещо парно, но парното проблема беше в резистора които го смених. Сега имам вентилатор и слабо парно.

              Коментар


              • #8
                Антифриза минава по пътя с по-малко съпротивление. Явно в случая това е изпаритела. И като нищо в парното може да имаш въздух. До тетките прищипи маркучите към изпаритела. Запали на бензин и изчакай да се обезвъздуши парното.
                PS А най-правилното е да отидеш да ти вържат изпаритела правилно. А за правилното вече писах - последователно на парното.
                Плюс по-лекия път, антифриза от изхода на изпаритела дава налягане и към изхода на парното, което допълнително го души.
                Всъщност първо запали да завърти хубаво антифриза и чак тогава прищипи маркучите. Първо изхода, после входа.
                Последно редактирано от Иванов Иван; 14-02-21, 12:05.

                Коментар


                • #9
                  Благодаря ти! Утре ще пробвам

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X