Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за Черока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за Черока

    Приятели ми препоръчват това масло WOLF VITALTECH 5W40 PI C3 за Черока който е 2.8CDi . Някой карал ли е с такова масло? Маслото е Белгийско, сменяло се на 15 000км.
    Или с какво масло да сменям за мотора, дали това масло става и за Рекстън, че и такъв си взех. Иначе и на двете смених маслата на скоростите, които са автоматични с масло Фукс АТФ 3353 .

  • #2
    Този двигател го карам с Bardahl 5W40 , и нямам никакви проблеми , нито го гори.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      На моя Черок миналата седмица му налях PetroCanada Duron UHD 10W40,синтетично.Подбрах го защото е специално за дизел,заради ЕГР-а,а и реших да удебеля от предишното:Motul Xclean C3 5w40.Тези С3 масла са с по-нисък TBN и не бих ги карал на дизел 15000км до смяна,поне аз.10000 км.макс,пък ако ще на кутията да пише и до живот.Иначе по темата:Не бих заложил на Wolf.Bardahl са готини и имат едно комбинирано с противоизносната добавка Technos C60 Exceed 5W40,ама е скъпичко.Иначе квото сипеш на Черока става и за Рекстъна-от тия години са все W40.Ако е по-нов Рекстъна виж в книжката да не е за W30.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от hristor_79 Преглед на мнение
        Не бих заложил на Wolf...
        За тия има мнения из форумЪт, че били опаковчици на рециклирано масло.
        Все едно, на колата нищо няма да ѝ стане от един пробег с такова масло.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Ясно, значи на 8000 и ново масло. Интересно е, че по Германия продават масло Кастрол, Шел, Мобил, и др. в техните големи вериги за свякаква стока, като Rewe, Aldi, Penny. Маслата в Германия са на почти 2 пъти по ниска цена от маслата в българия, някъде да на цена 1:1. Там ли са ментетата, че са по-евтини ? Само Бардал не съм виждал по тези магазини, но пък имат от всички добавки на тази марка по тези вериги магазини.

          Коментар


          • #6
            тука живеещи в Германия се скъсАха да пишат как там марковите масла били поне два пъти по-скъпи, отколкото у нас.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от hristor_79 Преглед на мнение
              На моя Черок миналата седмица му налях PetroCanada Duron UHD 10W40,синтетично.Подбрах го защото е специално за дизел,заради ЕГР-а,а и реших да удебеля от предишното:Motul Xclean C3 5w40.Тези С3 масла са с по-нисък TBN и не бих ги карал на дизел 15000км до смяна,поне аз.10000 км.макс,пък ако ще на кутията да пише и до живот.Иначе по темата:.
              Разумно решение.UHP E6 10в-40 има още по-висок резерв при същия % сулфатна пепел. Другото интересно е UHP 0w-40:
              https://lubricants.petro-canada.com/...ata&lang=en-US

              За тия има мнения из форумЪт, че били опаковчици на рециклирано масло.
              Все едно, на колата нищо няма да ѝ стане от един пробег с такова масло.
              И какво ако базата е рециклирана? Предполагам,всички го правят ,кой повече ,кой по-малко. Въпросните Wolf бяха доставчици на фабричните масла за GM (наред с Тотал) и произвеждаха освен туй и твърде популярните на пазара "опелски" масла ,дето се продаваха и от дилърите. Освен туй брандират и за разни търговци.

              Коментар


              • #8
                Нямаха наличност на 0W40 и 5W40 на ПетроКанада-та при официалния дистрибутор.Пък и това на хартия като характеристики също е чудесно,макар че и аз бях тръгнал за 5W40.То общо взето с тея три масла се изчерпват синтетиките им от специализираните масла,другите не бих си ги купил за да не чуя желязо в желязо със 140 по магистралата Добре че нямаме ДПФ на Чероците да може да си ги търкаляме с такива масла.А към автора на темата какво масло наля накрая?
                Последно редактирано от hristor_79; 08-06-20, 13:25.

                Коментар


                • #9
                  Да де,Е6 съм налял,не съм го написал правилно,чак сега го видях.Извинявам се.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X