Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с въздуховод турбо grand cherokee 3.0crdo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с въздуховод турбо grand cherokee 3.0crdo

    Здравейте ,чух съскане от към турбото и реших да разглобя да видя. Червеното улътнение е скъсано а пластасата се троши прегоряла е .Питането ми е дали може да се побългари някак си или да купувам нов . В ebay има а в Силвър стар мисля и там да питам но ме е страх че ще ми резнат главата. Някой ако се е сблъсквал със същия проблем да дава акъл. Благодаря предварително.

  • #2
    Побългарява се,разбира се,с камионджийски маркуч!Изработва се въздуховода от фирма,която се занимава с тези неща, хидравлични маркучи за багери и камиони!Моят е такъв,побългарен,че оригиналния се спука,обаче не мога да се сетя фирмата която го прави,беше варненска,моят майстор ги движеше тези неща,под 100 лева беше.От стария мисля използвахме само колената.Оригиналния въздуховод струваше 500лева.Това за Чероки KJ,и за въздуховода от интеркулера към дросела.Но принципа на ремонтиране е един и същ.И хидравликата преправих по същия начин,че парчето под мотора течеше,даже го направихме разглобяем-в оригинал се вадеше целия път на хидравликата,а сега може да се ремонтира локално.
    Последно редактирано от hristor_79; 20-04-20, 22:20.

    Коментар


    • #3
      И при мен го има това съскане, след като загася джипа и 1-2 минути някъде съска

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        При2.7 е вакума от управлението на турбото - нормално е!

    • #4
      Дядо Владо благодаря

      Коментар


      • #5
        Здравейте, справихме се с проблема .Направих втулка от полиамид . Набита и залепена . Ново уплътнение . Сега само времето ще покаже.

        Коментар


        • Здравко1982
          Здравко1982 коментира
          Редактиране на коментар
          опитвам да кача полезна снимка по темата

      • #6
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-e6cd79759c05493e649f4cda24e39c9e-V.jpg
Прегледи:195
Размер:266.7 КБ
ID:6598868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-e6cd79759c05493e649f4cda24e39c9e-V.jpg
Прегледи:237
Размер:266.7 КБ
ID:6598869

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X