Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоби за демонтаж на пружини Cherokee/Liberty KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоби за демонтаж на пружини Cherokee/Liberty KJ

    Здравейте,

    Трябваше да сваля пружината от амортисьора на Черокито (2004г) и се сблъсках с проблема, че моите (хубави скоби) не влизат между пружините.
    В тази връзка обиколих 3 сервиза докато намерих един на кръговото в Павлово , кото ми свали пружината със скоби за ML.
    Чудех се дали тези скоби няма да вършат работа за вбъдеще време ако ми се наложи, че са доста тънки - Някой може ли да сподели опит дали е ползвал такива скоби,
    че малко ме плаши това, че са евтини:

    https://www.olx.bg/ad/skobi-za-monta...0-ID7KhEw.html

  • #2
    Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
    Чудех се дали тези скоби няма да вършат работа за вбъдеще време ако ми се наложи, че са доста тънки -

    https://www.olx.bg/ad/skobi-za-monta...0-ID7KhEw.html
    Ползвам различни скоби за пружини според ситуацията.Най -"слабичките" ми са М16. При работа винаги трябва да се обезопасява и внимава,че..........
    Имал съм случаи да нареждам и три броя "скоби" на пружина за плавно и безопасно прибиране. С цилиндричните пружини обикновено няма проблеми но има конусни,бъчонкообразни, , с променлива стъпка и т.н. Тогава много се внимава!
    При тази цена, взимайте два комплекта и няма начин да на се справите.

    Коментар


    • #3
      Точно в двата комплекта е истината. Точно на същата машина имах точно същия проблем и го реших с два комплекта скоби. Единия като тези от ОЛХ обявата го ползвах само леко да натегне, да се увеличи разстоянието между врътките на пружината и да влезе другия. Но го оставях да стои като осигуровка през целия процес обирайки хлабината след стягането на другата скоба. Става по-бавно но дава повече спокойствие. Манипулацията далеч не е безопасна и по-добре бавно и внимателно.

      Коментар


      • #4
        Стана с тези китайските!
        Ако на някой му се налага да знае!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X