Обява

Свий
Няма добавени обяви.

5.7 HEMI виене ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 5.7 HEMI виене ....

    Здравейте колеги и за многи години.От няколко дни съм сибственик на 5.7 HEMI.Чувам виене отзад Нямам познати които да притежават марката/нито сервиз зная.Става дума за гр.Пловдив.Ще съм благодарен ако ме постветвате и помогнете.

  • #2


    Виенето отзад в движение ли е? Може да е диференциал , може да е лагер , може и масло в диф-а да няма...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-01-20, 21:37.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      Да,отзад е в движение.Утре ще проверя маслото,но какъвто съм карък ..... ще е нещо друго

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Nikolajk Преглед на мнение
        Нямам познати които да притежават марката/нито сервиз зная.Става дума за гр.Пловдив.Ще съм благодарен ако ме постветвате и помогнете.
        Имам Grand Cherokee модел WK / WH със същия двигател. Вчера бях написал отговор, но тъй като това е форум за деца с увреждания, в който съм нежелан участник, гледам, че модератори са го изтрили. Ако не си го видял, можеш да ми пишеш на лични съобщения или тук: https://v2.offroad-bulgaria.com/

        Мод: Да поправим историческата несправедливост като копнем на по-подхящо място линковете на Гагич

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:660_1a608f387f369f0ec7179f25b1ee1efd.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:5714913

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Remont_11-05-2016.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5714914
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-01-20, 16:05.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Беше цитат на мнение от друга тема, със снимки на ценоразпис на ремонт на въпросния диференциал. Във въпросното цитирано мнение се споменаваше Пенчо. Отваряше се перфектно. Но когато се трие само защото е пуснато от Гагич, без да се гледа съдържанието - така е.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Изтри се, щото Гагич е копнал и залепил като обикновен текст в цитата, и линковете не работеха.
          Ей сега ги копнах в горния ти пост не като цитат и се показаха.

          П.П. Коригирам се. Не ги е Гагич копнал криво линковете. Софтуерът на форума явно не допуска в цитат да има друго освен обикновен текст.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-01-20, 22:16.

        • sonda
          sonda коментира
          Редактиране на коментар
          Да, наистина вчера не се виждаше текста като линк, сега се виждат кадрите. Относно цената за ремонта- цената на частите някак ми се се вижда, че е като на Балкан стар, не вярвам в щатите да е такава цената, особено корона и пиньон за 2000 лева...или пак толкова излиза с транспор и такси, мита и тн .?

      • #5
        sonda коментира
        Днес, 22:19
        Да, наистина вчера не се виждаше текста като линк, сега се виждат кадрите. Относно цената за ремонта- цената на частите някак ми се се вижда, че е като на Балкан стар, не вярвам в щатите да е такава цената, особено корона и пиньон за 2000 лева...или пак толкова излиза с транспор и такси, мита и тн .?
        Частите са от "Балканстар", Еди ги е поръчвал. "По него време" нямаше БГ-алтернативи (сега вече има доста, колата стана почти "масова"), а поръчки от Щатите отнемат време и трябваше аз да се занимавам. Втора употреба за "Хеми" е проблем за намиране - предавателното число е различно от това на 3,0 СRD и от 3,7 бензин. По моргите нещо няма катастрофирали 5,7.
        Иначе си е болежка на по-мощните от модела WK / WH, вкл. дизелите - кривят корона. Дизели обаче по моргите бол, даже внасят части втора употреба от чужбина - в olx-а се предлагат много разглобени диф-ове, но все за дизел.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • sonda
          sonda коментира
          Редактиране на коментар
          Ясно..Не може обаче да няма щатска или друга фирма, които да не са се намърдали във вакуума, и да не предлагат нещо "усилено"..."хеви дюти" и т.н, сиреч по-държеливо от заводското.

      • #6
        sonda коментира
        Вчера, 23:34
        Ясно..Не може обаче да няма щатска или друга фирма, които да не са се намърдали във вакуума, и да не предлагат нещо "усилено"..."хеви дюти" и т.н, сиреч по-държеливо от заводското.
        WK / WH е "преходен" модел, нещо като "VW variant" бележи прехода от Daimler към Fiat. Най-малко продаваният модел на Jeep. Съответно с най-малко афтърмаркет компоненти за него. Не съм проверявал - сигурно има повече аксесоари и подобрения за "Джипо-пандата" Renegade, отколкото за WK.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X