Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гайка за джанта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гайка за джанта

    Здравейте,

    От няколко дни се лутам по магазините и търся 1 бр гайка за джанта на JEEP (1/2"-20/1) и не мога да намеря!
    Още не мога да повярвам колко трудно се намират части за тези коли!

    Ако някой знае къде има в София или има 1 налична и може да ми я изпрати за моя сметка моля да пише

  • #2
    Питай дедо Владо. Няма как да не изрови нещо.

    А иначе к-- а със инчовите модели би трябвало да е изяснен преди закупуването им.
    И да не се учдваме защо са по- ефтини из метричния свят.

    Коментар


    • #3
      Не го познаван "Дядо Владо" и да го занимавам с 1 гайка при толкова коли за сервиз ми е неудобно

      Коментар


      • #4
        Рано или късно - ще се запознаете.
        https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
          ...Ако някой знае къде има в София или има 1 налична и може да ми я изпрати за моя сметка моля да пише
          Писано е - искай и ще ти се даде, чадо! На същия офис ли да я пратя?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...А иначе к-- а със инчовите модели би трябвало да е изяснен преди закупуването им.
          И да не се учдваме защо са по-ефтини из метричния свят.
          Първо, малко по-грамотно писане няма да ти е излишно!

          И второ - моля да си спестиш словесните диарии в този раздел! Проблемът с "инчовите" модели е само в главата ти:

          Гайка за джанта 1/2"-20/1 и Гайка за джанта 1/2''-20/1
          Последно редактирано от Павлин Андреев; 21-11-19, 16:56.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            Павка, Благодаря ти отново, но моля те изчакай, защото във фейсбук групата jeep един колега, който си продава джипа на части ми я изпрати преди няколко часа утре пристига и ще видя става ли... Ако не става ще ти кажа!
            Тук в този форум сте хора с големи сърца!!!

            Коментар


            • #7
              Като резба (1/2") вероятно ще стане, въпросът е какъв е външия размер на шестостена на гайката. Има с размер 19 мм. което е европейският стандарт и 21,6 мм. (20/1 или по-точно 20,4мм), което е американския. Ако е различна от останалите на автомобила ще е проблем защото ще трябват и два размера на ключове за гайките на колелата. Вторият е инчов и е близък до размера на вложката за свещите на бензиновите двигатели с по-големия размер 22, но не съвпада напълно и ако има хлабина може да се замажат ръбовете на шестостена. Ако старите са 19, а новата е различна и не става, мога безвъзмездно да изпратя и аз 1 или 2 оригинални употребявани гайки, тъй като наскоро смених оригиналните с други, с размер 20/1.
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                Моите гайки ги развивам с ключ 19, предполагам новата е същата

                Коментар


                • #9
                  Под ледно си купувах за Крайслер-а от Евроболт.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Pavkata_svt Преглед на мнение
                    Под ледно си купувах за Крайслер-а от Евроболт.
                    ....тц, "крайслер" е с милиметрови, "джип" с инчови....
                    П.П. Ключа е 18 стандартно ако е паднала капачката на гайката, ако капачките на гайките са здрави и под тях няма ръжда - 19, ако отдолу ръждясат се надуват "на буренце" и е малко "чалъмчийкско" свалянето с 19,20, инчов инструмент телподаващо, чук и съдействие на мама Му`деба.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

                      ....тц, "крайслер" е с милиметрови, "джип" с инчови....
                      П.П. Ключа е 18 стандартно ако е паднала капачката на гайката, ако капачките на гайките са здрави и под тях няма ръжда - 19, ако отдолу ръждясат се надуват "на буренце" и е малко "чалъмчийкско" свалянето с 19,20, инчов инструмент телподаващо, чук и съдействие на мама Му`деба.
                      Гайковерта рече падайте...
                      Дедо ми ,тиа мОмчета не са и за каруци бе (ДМД)
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        ...тиа мОмчета не са и за каруци бе (ДМД)...
                        Това по мой адрес или по адрес на Алекс и Станислав е?

                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          Жеко, не видях някой да ръси обиди по теб, че да го правиш и ти.
                          Някой ден егото ти няма да е толкова голямо само защото колелото се върти....


                          Жив и здрав!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X