Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този JEEP?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Е, моята част... Знаеш, аз съм от обичаните от теб трудови хорица, чието най-голямо постижение в живота е шофьорската книжка.
    Специално за тебе не съм давал такова определение. Я дай нЕкоя формУла, която да доказва или да опровергава твърдението:
    "Не са еднакви възможностите на 300 к.с. дизел, 300 к.с. ТсЕ (TSI / TFSI или както там си ги кръщават) и 300 к.с. дръгливото "Хеми" на Гагич!"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      Няма нужда от формули, при еднакво тегло, оптимално подбрани скорости, и сходно разпределение на въртящия момент, ще вървят що годе еднакво. Но ще харчат различно, и вероятно ще изкарат различен пробег до...щях да кажа основен ремонт, но за някои даже не е предвиден такъв.
      Та разлика във възможностите винаги има, но зависят от много фактори. Както и в кои точно възможности ти трябва разлика.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Няма нужда от формули, при еднакво тегло, оптимално подбрани скорости, и сходно разпределение на въртящия момент, ще вървят що годе еднакво. ... Както и в кои точно възможности ти трябва разлика.
        Примерно катерене по баЙр (съгласно форумната техническа терминология). Правило ми е вЧеПетление, че Tce/TFSI нещо ич ги нЕма посока Пловдив - София към тунела "Траянови врАта", "ако и да са два-триста коня" - забавят ход, дигат обороти и... трилитров TDI ги подминава като бРъз влак малка гара, а пък него го отнася дръгливо "Хемито" кат куцо пиУе домат... Що така? Нали Tce/TFSI са по-мощни?

        За офф-роуд така и не ми стана ясно, що е по-добре да си с 50 к.с. "Беларус" вместо с 300 к.с. джипка - имаше тема, дето се оляхте да фъргате формули и да ме осмивате, категорично отрекохте "лоста" като основен участник във вРътящия момент и... темата си остана отворена... или я заключиха по традициЙ май.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Там за отнасянето, основния фактор е гарнитурата между волана и шофьорската седалка.​​​​​​​​
          И за оффроад нЕма универсална формула, един път мощността помага, друг път..помага по-малко.
          Да не цапаме темата на Божич с излишна теория
          Може да го обсъдим в друга тема, но при по-сериозно отношение от теб. Иначе "сферичната крава във вакуум", ще трябва темата да е в спама.

        • jeko47
          jeko47 коментира
          Редактиране на коментар
          Габич да одиш и да учиш физика и предавателни СК И не питай що Не мой едно гуглене да та напрай дъ бест Бой на поянята си требе скин ту скин За поправка на тонуса И арабси научи Браво Ас саляма

      • #34
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        забавят ход, дигат обороти Що така?
        Е па баш вРътящият мувмент!

        Още вРътящи моменти:

        Бе, как качвате снимки та да се виждат направо?
        Ами, как се пише след снимките?


        Прикачени файлове
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #35
          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Бе, как качвате снимки та да се виждат направо?
          Ами, как се пише след снимките?
          Аз правя така:
          Първо си натискам "Enter" няколко пъти, да имам редове след/между снимките, за да мога да пиша там. После така:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut01.png
Прегледи:235
Размер:242.6 КБ
ID:6531491
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut02.png
Прегледи:224
Размер:267.1 КБ
ID:6531492
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut03.png
Прегледи:234
Размер:219.8 КБ
ID:6531493
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut04.png
Прегледи:226
Размер:399.1 КБ
ID:6531494
          Прикачени файлове
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #36
            И не ми даде нито да напиша нещо, нито да кача повече от 4 снимки, затова продължавам:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut05.png
Прегледи:228
Размер:263.5 КБ
ID:6531496
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tut06.png
Прегледи:216
Размер:270.0 КБ
ID:6531497
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #37
              Проба:

              Точно повторих стъпките и...Нищо!
              Същото става и когато ползвам "прикачи".

              Поне се наслаждавайте на любимия ми автонобил!

              Да не говорим, че снимките са средновати, а не се събират.
              Бе не знам защо се чупи нещо, което работи!

              Прикачени файлове
              Последно редактирано от bojitch; 28-11-19, 20:14.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #38
                cecoa1 коментира
                Днес, 21:43
                Там за отнасянето, основния фактор е гарнитурата между волана и шофьорската седалка.​
                И за оффроад нЕма универсална формула, един път мощността помага, друг път..помага по-малко.
                Да не цапаме темата на Божич с излишна теория
                Може да го обсъдим в друга тема, но при по-сериозно отношение от теб. Иначе "сферичната крава във вакуум", ще трябва темата да е в спама.
                Искаш да кажеш, че е все едно дали 300-те коня идват от 1,1 TFSI или от 3,0 дизел ?
                А-а-а-а-а, ще ме накараш да изровя онази тема.
                Там с 1001 формули убедихте и възрадвахте публиката, че 250 коня дизел е в пъти по-мощно от 300 коня "Хеми" Щото там "мощност на колелата", не на изходящия вал, ма не-знам-си-какво-си, а най-вече защото "Хемито" е на льохмана Гагич, налЕ? ​​​​​​​
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #39
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                  Искаш да кажеш, че е все едно дали 300-те коня идват от 1,1 TFSI или от 3,0 дизел ?
                  А-а-а-а-а, ще ме накараш да изровя онази тема.
                  Там с 1001 формули убедихте и възрадвахте публиката, че 250 коня дизел е в пъти по-мощно от 300 коня "Хеми" Щото там "мощност на колелата", не на изходящия вал, ма не-знам-си-какво-си, а най-вече защото "Хемито" е на льохмана Гагич, налЕ?
                  Ще смятаме когато кажеш, но без да изопачаваш нещата... А това казаното, никъде, поне аз, не съм го твърдял(абе, не се ли престарах със запетаите ). Факторите са много и сравненията трябва да са коректни.
                  Само не ми е ясно, в действителност ли ти се навлиза в тая материя, или ще търсиш поводи за облози, с цел практическо развенчаване на митовете от теорията?! ​​​​​​​
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #40

                    cecoa1 написа

                    "Да не цапаме темата на Божич с излишна теория"

                    Това не е цапане, а развитие!

                    Благодарение на зетя, който е главен шеф диригент, днес бях на обяд в луксозен хотел на веригата EDITION. Хотелът работи по новата мода Life Style - свобода във всякакъв смисъл. Снимки нема, щото форумът е за автонобили! Та, собственикът, шейх Султан Бин Мохамед Заяд дъ Фърст, (там, нещо, за последния ) си е изложил колекцията автомобили. От нея снимки ест! Не успях да науча качването с коментар и ги оставям да се оправяте. Повечето са ми непознати.

                    Има Шеви Корвет, Мустанг 351 - вероятно от първата серия, Мерцедес 280 SE с непознат 3.5 литров двигател, Астон Мартин Супер Лежера - вероятно в единични бройки, легендарният Мерцедес 300SL, още по-непознат Мерцедес пикап 6Х6 и, разбира се, Ферари май 458.



                    Прикачени файлове
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #41
                      Темата остана в развитие, та ето нещо от фото лов из комплекса:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8719 (Medium).JPG
Прегледи:166
Размер:161.3 КБ
ID:6533310

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8718 (Medium).JPG
Прегледи:163
Размер:115.7 КБ
ID:6533311

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8722 (Medium).JPG
Прегледи:164
Размер:128.2 КБ
ID:6533312

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8720 (Medium).JPG
Прегледи:163
Размер:124.7 КБ
ID:6533313

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8721 (Medium).JPG
Прегледи:163
Размер:77.3 КБ
ID:6533314

                      Скоро имам рожден ден, та не е лошо да помислите за едно като горното.

                      Ето и некакви бъгита по арабски:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8703 (Medium).JPG
Прегледи:164
Размер:238.7 КБ
ID:6533315

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8704 (Medium).JPG
Прегледи:156
Размер:249.2 КБ
ID:6533316

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8705 (Medium).JPG
Прегледи:166
Размер:202.4 КБ
ID:6533317

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8706 (Medium).JPG
Прегледи:165
Размер:189.0 КБ
ID:6533318

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8707 (Medium).JPG
Прегледи:164
Размер:146.4 КБ
ID:6533319
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #42
                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        ...Ето и некакви бъгита по арабски: ...
                        Ни са туй бъгита, UTV-та сА наричЪт. Utility Terrain Vehicle.
                        Язък ти за старшинството като участник тука.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #43
                          Айде сега измислици. Бъгита са! И Алонсо така каза! Това е ястно от '89.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #44
                            Кой е Алонсо? Фернандо от F1? Бъгитата не е задължително да са 4х4 - я па го знам туй от "Търсачи на силни усещания" документална поредица на Томата (наше момче, дупетат от БСП, напоследък известен с лафа "Когато /властите в Берлин/ го викнаха този 1 млн. души, те не знаеха ли, че тези 20-30 годишни момчета имат пишки?") от Таатово (поклон!) Златно време по Талавизята.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #45
                              Голяма каравана!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8650 (Medium).JPG
Прегледи:144
Размер:143.4 КБ
ID:6533560

                              Има ли четворка в България?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8726 (Medium).JPG
Прегледи:140
Размер:174.8 КБ
ID:6533561

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8725 (Medium).JPG
Прегледи:139
Размер:176.3 КБ
ID:6533562

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8724 (Medium).JPG
Прегледи:131
Размер:172.2 КБ
ID:6533563

                              Гагич да каже каква марка са, а иначе със сигурност са 4х4.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8728 (Medium).JPG
Прегледи:137
Размер:126.3 КБ
ID:6533564

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8729 (Medium).JPG
Прегледи:139
Размер:179.7 КБ
ID:6533565

                              Местните тузари с ранг на министър. (колкото по-малко цифри в номера, толкова по-висок ранг)

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8730 (Medium).JPG
Прегледи:138
Размер:157.2 КБ
ID:6533566

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8731 (Medium).JPG
Прегледи:137
Размер:171.2 КБ
ID:6533567
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X