Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на хидравлична течност за волана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на хидравлична течност за волана

    Привет,

    Днес прегледах джипката и ми направи впечатление, че течността за хидравликата на волана чернее, а според мен не трябва да е такава, т. е предполагам е за смяна.
    Моля споделете какво мислите вие дали да я сменя, с каква хидравлична течност и как да направя смяната?

  • #2
    Сменя се с вакуум сонда. Течността е ATF+4 (каквато е в раздатката и автоматичната скоростна кутия).
    Според мен си търсиш проблеми там където ги няма...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      Да не я ли пипам? Не знам, просто винаги съм свикнал да е червена, а не черна...
      На ЦРВто и Хтрейла ги сменям на 2-3г

      Коментар


      • #4
        Сменете я с нова щом е потъмняла .

        Коментар


        • #5
          Днес , ще мина да взема 1 л от тази, която ми написа колегата и ще я подменя.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
            Течността е ATF+4 (каквато е в раздатката и автоматичната скоростна кутия)
            Ако е електрическа помпата, иска специфично масло.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              Ако е електрическа помпата, иска специфично масло.
              Не е електрическа.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                Ако е електрическа помпата, иска специфично масло.
                Моля Ви, за да напиша нещо специално в този раздел, значи ми е минало през главата и съм го правил/проверявал лично! Ето, това е от сервизното ръководство:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Clipboard01.jpg Прегледи:0 Размер:231.2 КБ ID:6528831

                Моля да се обърне внимание и на следните изречения:

                ...the ATF wil begin to lool darker in color and many eventually become brown. This is normal...
                Толкова по въпроса за смяната на течността при потъмняване...
                Последно редактирано от Павлин Андреев; 18-11-19, 20:40.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #9
                  Пацо, според тази таблица виждам, че моята кола с двигател 2.8 crd събира 6.1л масло, а би ли ми казал с какво масло да се сменя?
                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    Пише 6.1 литра, ама са много. Пак може да се купят една туба от 5 л. и едно шише от 1л. но първо сипете петте и то не всичките наведнъж, а последните 500 - 600гр. след запалване на двигателя за да се напълни масления филтър, после изчакване известно време да се стече маслото в картера и проверка с маслоизмерителната пръчка, и чак след това доливане до необходимото ниво по пръчката. Явно не може да се източи абсолютно всичкото масло в мотора и остава малко, та затова не са 6.1 л. Маслото е 5W30 или 5W40 качествена синтетика.
                    Успех!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #11
                      Алекс е прав - вчера сменях маслото на джипа. Имах малко перипетии и машината стоя с отворена пробка и без филтър два дена, т.е. окапа се всичко, каквото имаше вътре - събра точно 6 литра.

                      P.S. Между другото - ако превъртите резбата на пробката () няма да се притеснявате - има достатъчно материал, за да се използват метчици М18х1.5 и после спокойно да се навърти оригинална пробка от Alfa Romeo...
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        За да не ми се случват случки с превъртане съм сложил мммммм канелка Фумото,за мойто комби 40 долара,за тая машина 25,маслара ти ще те залюби

                        https://www.idparts.com/liberty-crd-...ve-p-5848.html

                        Не знам дали и къде ги има при вас,препоръчвам го ако се намира лесно
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          ехаа , страхотна идея, но много пари стават с доставката
                          Онзи ден като сменях маслото на црв-то псувах като луд, защото леко се заобли пробката.
                          Всеки път не я стягам и после като я развивам спекла!
                          Сега купих нова , но трябва да я подменя.

                          Въпроса е , че сега ако намеря някъде в БГ пробка с кран , като на Пацо да си купя , защото това спестява многоооо мъки и ядове.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...За да не ми се случват случки с превъртане съм сложил мммммм канелка Фумото,за мойто комби 40 долара,за тая машина 25...
                            Благодаря, за предложението, ама за мен вече е късно - разширих му резбата на Джипчо!

                            Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
                            ехаа , страхотна идея, но много пари стават с доставката...
                            Предложението не е лошо, но не е много приемливо ако ще ползваш машината по черно, защото монтирана тази канелка ще се явява най-ниската точка на машината и може лесно да се откъсне. Трябва да се мисли за някаква защита (то като цяло не е лошо да се измисли нещо, защото филтъра е на тъпо място).
                            Най-добре е да се използва динамометричен ключ и затягане до 30Nm., че с тази глава 22 мм на оригиналната пробка е много лесно да се превърти с големия ключ...
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
                              :
                              Онзи ден като сменях маслото на црв-то псувах като луд, защото леко се заобли пробката.
                              Всеки път не я стягам и после като я развивам спекла!
                              .
                              Тези които работят тази дейност, знаят и ползват тефлонова лента -помага за херметизацията предпазва от самозатягане (спичане) и саморазвиване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X