Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ горивна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ горивна система

    От известно време в моят Гранд се появи досаден проблем. Понякога при по-ниско ниво на горивото в резервоара джипът в движение гасне, след което пали с малко по-продължително въртене. Установих, че ръчната помпа за подкачване на гориво се смачква т.е. създава се вакуум. Прегледах почти всички постове, но не разбирам какво трябва да направя. Моля за съвет!

  • #2
    Забравих да спомена колата е Гранд Чироки WJ 2,7 2003г.

    Коментар


    • #3
      Вакуум къде ? Ако е в резервовара, може капачакта на резервоара да е проблема, тя има one-way клапан.

      Коментар


      • #4
        Вакуум наблюдавам в помпичката за подкачване на горивото, преди горивния филтър. Когато отварям резервоара не ми е направило впечатление да "изсъска" в следствие на вакуум, но когато развия капачката на резервоата, винаги се оправя вакуума в помпичката и колата си пали нормално.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от to6ko_lo6ko Преглед на мнение
          Вакуум наблюдавам в помпичката за подкачване на горивото, преди горивния филтър. Когато отварям резервоара не ми е направило впечатление да "изсъска" в следствие на вакуум, но когато развия капачката на резервоата, винаги се оправя вакуума в помпичката и колата си пали нормално.
          И извода е??

          Коментар


          • #6
            Не съм запознат с устройството на резервоара и не мога да съм сигурен от извода, който ще си направя. Може да е от капачката, може да е от отдушника (ако има такъв), може да е от клапана на отдушника (ако има такъв), може да има запушване някаде около смукателната част или кошничката на поплавъка, може да е и от нещо, за което дори сега не се сещам?!
            Затова ако някой може да помогне или да ме насочи.

            Коментар


            • #7
              Аз затова питах за капачката на резервоара. На моята кола (бензин е) има клапан които пуска въздух при спадане на горивото. Може да го тестваш и с уста , после мялко плюеш и така, за друго не съм компетентен.

              Коментар


              • #8
                Направих теста с капачката, обаче първо я измих :-) и мисля, че клапанчето работи когато засмуча, т.е. в посока към резервоара.

                Коментар


                • #9
                  Иска ми се да приключа темата, затова ще се опитам да бъда полезен за други колеги. Оказа се, че капачката на резервоара си е наред затова се наложи и свалих резервоара. В него нямаше много боклуци, освен на кошничката на поплавъка. Отстраних ги с разредител за боя (корсилин). Сглобих и от тогава всичко е наред.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X