Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фарове...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фарове...

    Здрасти!
    Фаровете са започнали лекинко да се замъгляват.Пластмасата от вън.Търсих втора употреба ама няма почти никакъв избор.Не съм зорлия,може още да се кара ама днеска ми бе дъждовен ден и се порових у пространството и чета за полиране,големи реклами,големи хвалби!Пък и не е евтино,с година гаранция и някакъв керамичен лак-90 кинти!!!Има ли някой с опит да ми каже заслужава ли си тая операция или да се ослушвам за читави втора употреба?
    Благодаря!
    И наздраве че си пукнах една биричка.....
    п.п.Гледам у нетя че има некви с ангелски очи с ледове разни с лупи разни,комплекта 500 кинти ама нещо ни моа да им са доверя!!!!Баф го у фара с ръчно регулиране!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Фарове...

    И на двата ги полирах, без лак, само UV фолио - като нови са вече 2÷3 години. Приятел ми взе 50 лв. за чифт.
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Фарове...

      Аз наскоро минах през тази процедура но свалих "стъклата" от тялото и поне казаха, че са ги полирали и лакирали от двете страни.
      Иначе го правят и на монтирани фарове.
      Там някъде - около 90лв на фар.
      За сега видимо има ефект във светенето също.
      Колко обаче ще бъде трайно не мога да кажа.

      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Фарове...

        Скоро ползвах услугите на едни такива юнаци до техникума по облекло в София - цената беше 60 лева за двата фара (пластмасови са), дават и 1 година гаранция. Доволен съм, определено има подобрение. Мисля, че звучното им българско име беше "Визио уъркс".
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          От: Фарове...

          Точно, Visio works :-)
          Ползвал съм услугите им, преди около 2г. Резултата беше добър, бих казал доста добър.
          Особеното в случая е това, че единия фар беше нов (или почти, но напълно прозрачен)
          а другия стар и замъглен. Така я купих. :-(
          След интервенцията видима разлика между двата не се долавяше.
          И така вече 2-ра (или 3-та година, не помня). Интересното е, че двата "стареят" еднакво. :-)
          Добра работа!

          Смешното в цялата тази история е, че отидох при тях за ремонт на климатика (котва на компресора).
          Полирането на фара излезе като допълнителна екстра при тях.

          Е, компресора не го оправиха, бяха сложили котва от съвсем друг модел и запече на 15-та минута.
          Но за полиране на фарове определено стават. Нямам спомен относно цената.

          update: Видях че са си "вдигнали" сайта. Вече всичко си пише. http://vizio.bg/
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • #6
            От: Фарове...

            А тия юнаци фолио ли лепят или лакират?
            Ама чакай да им се обадя направо...
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #7
              От: Фарове...

              Аз попадах на този сайт и имаше добри отзиви общо взето за работата им.
              Би трябвало да ползват лак.
              "Моите" юнаци са на МалинOff а там ми е по-удобно.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Фарове...

                :-) Тогава толкова бях ядосан за компресора, че нито ги питах нещо, нито ги потърсих повече.
                Но това пишат в сайта си, относно технологията:http://vizio.bg/polirane_na_farove
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                Коментар


                • #9
                  От: Фарове...

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Аз попадах на този сайт и имаше добри отзиви общо взето за работата им.
                  Би трябвало да ползват лак.
                  "Моите" юнаци са на МалинOff а там ми е по-удобно.
                  Къдя бре на Малиноффф?У Младост ли?Че аз съм в Младост4!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фарове...

                    Муадост ами, те тук бъш, зад еко-то
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фарове...

                      Най-евтиният вариант е да си купиш един комплект за възстановяване за около 30 лв и сам да си ги полираш. Не е толкова сложно. има упътване в кутията и клипчета в тубата как става. Аз съм си купил на Търтъл вакс , но не ми остава време да го използвам
                      O898595418 - Митко

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фарове...

                        Да де но без лак върху поликарбоната ефекта вероятно ще бъде доста нетраен.
                        Вероятно се продават и лакова.
                        Не е ракетна нАука вероятно но иска четене, време и аз предпочетох да не се филмирам на тази тема.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фарове...

                          Не търся евтин варант.Търся вариант,в който да имам читави фарове.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фарове...

                            Светят като чисто нови защото са Чисто нови OEM Laredo USA - 150лв/бр.
                            6 дена гарантирана доставка.
                            Фарът е черен. Долните две секции са бели.
                            Няма европейски машинки ел. регулиране. Могат да се прехвърлят от старите ако не са USA.



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2004_freedom_4.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5800100

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фарове...

                              Полирането, всеки може сам да си ги полира. Проблема е след това. Има два варианта. Фолио което да е с УВ защита, на 3М има хубаво, ама е скъпо. Другият вариант е лак, които да има УВ защита, ама там резултата зависи от майстора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X