Обява

Свий
Няма добавени обяви.

5.9 мени оборотите на празен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 5.9 мени оборотите на празен ход

    Днес го паля и хоп - угасна. Беше горе-долу топъл - над 40 градуса. Пак го запалих и пак угасна. Ако поддържам оборотите с педала на газта работи. Поработи 2 минути, мина на газ и се оправи. Помислих, че само на бензин го прави, но не - след двайсетина минути на паркиране започна да мени оборотите на празен ход на газ. На връщане нямаше осезаема промяна на оборотите, т.е. го прави когато си иска. Предполагам че е от стъпковия мотор за празен ход...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    Re: 5.9 мени оборотите на празен ход

    Почисти стъпковото моторче
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

    Коментар


    • #3
      От: 5.9 мени оборотите на празен ход

      Залагам че смуче въздух от някъде и стъпковото моторче не смогва да реагира. Но може и без да смуче въздух да се е усмъртило самото то, или да е позапушен байпасния канал.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        От: 5.9 мени оборотите на празен ход

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        ...или да е позапушен байпасния канал.
        Това какво и къде е? Как се отпушва?
        Ще започна с чистене на моторчето първия почивен ден, но да се ориентирам и за другите възможности.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: 5.9 мени оборотите на празен ход

          Ми моторчето баш него го запушва или отпушва и по този начин дава на двигателя необходимия въздух при затворени дроселови клапи.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            От: 5.9 мени оборотите на празен ход

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Днес го паля и хоп - угасна. ...
            С подобен проблем имам друг 5.9 - заложл съм на МАР (поръчан е, след смяна ще го бистрим) ......канала на стъпковото моторче е широк колкото Ла Манш и е трудно да се запуши при изправен мотор......
            П.П. моторчето е отзад ( към шофьора ) на фланеца с дросел клапите, ти пи ес-а( той е от ляво) и мап-а ( той пък е отпред )
            Последно редактирано от дядо владо; 22-12-15, 21:37.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: 5.9 мени оборотите на празен ход

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              ...П.П. моторчето е отзад ( към шофьора ) на фланеца с дросел клапите
              Да, видях го вече. Започвам с най-лесното.
              Последно редактирано от silverfox; 22-12-15, 21:46.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                ...заложл съм на МАР ...
                Тъкмо се замислих, той не трябва ли да даде грешка в компютъра?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                  Ключовата дума е компютър. Не, може да не даде грешка. Но пък като гледаш живите данни може да видиш какви показания дава и какво се променя или не се променя и да се направят съответните изводи. Пак стигаме до диагностиката. Затова послушай ме мен като човек който има и прави диагностика и по случайност кара и 5.9 и вземи та си изчисти и канала на тротълботидито, нищо че бил широк като гъза на президента.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                    Почистването е лесно и при всички положения ще доведе до подобрение, така че няма да го пропусна.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                      На моя 5.9 след почистване на моторчето и тротъл бодито(без да е демонтирано) след като го събрах обратно оборотите на празен ход бяха около 2000. Поръчах си ново моторче (10.95£ + 3.99£ доставка), смених го и се оправиха нещата. Остана един друг проблем. Както си карам понякога като реша да ускоря и дам газ нищо не се случва, даже заглъхва и се чува леко пукане като от детонации. Мислех, че това се дължи на MAP-a, но след смяната му същия резултат. По празниците закарах джипа при Дима, който първо свалѝ и почисти тротъл бодито. После го закачи на диагностичния му уред и разгледа показанията на различните датчици докато работи двигателя. Включва и изключва един по един инжекторите, местеше софтуерно напред-назад стъпковото моторче, накрая ресетна PCM-a. От тогава нито веднъж не се е случил този проблем при ускоряване, докато преди при всяко каране се получваше поне по веднъж. Ако пак се случи, ще му мисля.
                      Jeep WJ 4.7
                      Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                      Коментар


                      • #12
                        От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                        Забрави да споменеш че му затрихме и всички компенсации включая компенсациите по гориво и тези по стъпките на моторчето. Но пък другото интересно е че колата си работеше смело с доста основателно запушен канал на дросела, просто си взимаше въздух от някъде отдолу.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Забрави да споменеш че му затрихме и всички компенсации включая компенсациите по гориво и тези по стъпките на моторчето. Но пък другото интересно е че колата си работеше смело с доста основателно запушен канал на дросела, просто си взимаше въздух от някъде отдолу.
                          Не съм забравил, защото дори не съм разбрал какво точно направи. Факт е, че след интервенцията ти работи както трябва и върви както никога до сега. Искам да кажа на колегата с подобен проблем с оборотите на празен ход да си смени моторчето с ново. Както писах по-горе излезе ми 15 паунда с доставката. После да си направи читава диагностика с подходящ уред и разбиращ дигностик.
                          Jeep WJ 4.7
                          Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                          Коментар


                          • #14
                            От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                            Първоначално публикуван от velinp Преглед на мнение
                            Не съм забравил, защото дори не съм разбрал какво точно направи.
                            Направих следното - върнах го на заводски таблици. Компютъра си трупа компенсации по един туп параметри и работи в съответствие с натрупаните изменения. Когато го върнахме на заводски параметри отначало не искаше да държи празен ход (това е един от показателите всъщност че си иска наново самообучение) защото беше студено а той още си мислеше че се събудил в слънчева Калифорния
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 5.9 мени оборотите на празен ход

                              При мен има развитие. Преди да се наканя да правя каквото и да било, вчера ми угасна след път. Едвам запали да се прибера, а като не поддържам оборотите с предала на газта гасне. Не иска да запали и на газ и съответно и на газ трябва да поддържам оборотите с педала на газта. Ако го изтърва да угасне, после паленето е след една камара време. И топъл пак не иска. Единият път докато работеше умряха всички уреди - за напраежението на акумулатора, оборотите, горивото, температурата - всичко на 0, а джипа го държа на 2000 оборота да не угасне. Светнаха лампите, все едно е само на контакт. След 1 минута всичко се оправи. Поразгледах и установих, че като дам на контакт, ASD релето цъка като лудо и след някоя и друга минута спира, пак почва... С него в синхрон цъка и това:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5697399
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X