Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

    Има. Но е малко вероятен. Рано или късно всеки ВМ стига до там, като ти писне от ремонтите ще го продадеш, на загуба естествено, ще ти останат ядовете. После някой друг ще пусне подобна тема, и така докато всички тези недоразумения на италианското автомобилостроене не отидат за скрап.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

      е.... вече трета година си карам любовницата(джипката) и заради тези глави дадох над 2500 лв. Ще го пусна за 9000 лв да го продам и ще се свърши. Баси! А толкова любов имаше.....
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #18
        От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

        Не се предавай, отстрани този проблем, при КАЧЕСТВЕН майстор и следвай основните правила за подръжка на този ВМ мотор:

        1: Изчаквай да загрее сутрин, гледай стрелката на датчика да не минава 100, ако мине спирай на място и изчакай да падне.
        2: Не го тормози над 3500 оборота, и без това след тях тягата почти изчезва, сипвай му само добро масло пробвай добавка QMI SX6000.
        3: Изчакай да отгрее 1- 2 минути преди да го изгасиш ако си карал на повече обороти. Основно заради главите, не толкова за турбото, то си има охлаждачка.

        Спазваш ли тези правила, тоя мотор няма да те предаде изобщо. Другия проблем който може да ти създаде някога е проблема с не паленето сутрин, но за това има също 3- 4 причини които лесно се отстраняват. След като 3 години го караш, няма какво повече да ти казвам, трябва да си го знаеш на изуст. Пусни го ако искаш да се продава, но все пак помисли да отстраниш проблема, защото после така и така следващия собственик ще ти опетни името и ще му помагаме на него...
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #19
          От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

          Ако главите са наред ,слагай правилната гарнитура и си ти.Ако охладителната ситема е чиста -няма начин да прегрее.ако не-промивка.

          Коментар


          • #20
            От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Има. Но е малко вероятен. Рано или късно всеки ВМ стига до там, като ти писне от ремонтите ще го продадеш, на загуба естествено, ще ти останат ядовете. После някой друг ще пусне подобна тема, и така докато всички тези недоразумения на италианското автомобилостроене не отидат за скрап.
            Еййй, Мите, като почнеш с тия заключения и всички ВМ под общ знаменател... Не мога да си продам джипката от тебе! Трябва след всяко твое мнение да обяснявам, че има и други ВМ, а дори и с тоя си се движат много джипки...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #21
              От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

              Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
              е.... вече трета година си карам любовницата(джипката) и заради тези глави дадох над 2500 лв. Ще го пусна за 9000 лв да го продам и ще се свърши. Баси! А толкова любов имаше.....
              Не всеки може да ремонтира този двигател ... не са мои думи, а на майстор. Като гледам отчаянието и .... не се сдържах .
              Ето неговия телефон: 0898/37-11-21. Намира се в Пловдив . Една консултация ще е от полза .
              Успех !

              Коментар


              • #22
                От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

                Не грее, а изхвърля водата(охлаждащата течност) през малкото казанче което е под десния фар. Никога не вдига температура, освен ако не загуби много вода, което се случва при движение с висока скорост дълго време. Примерно 30 км с 140км/час. Но не знам, ще го давам на друг майстор да го прави.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

                  Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                  Тест за изгорели газове- положителен. Последва демонтаж на главите - всички и проверка на стенд. Нито една не е дала индикация за пукнатина на 6 атм. Нова гарнитура - най- дебелата и нов монтаж. И след 20 км - пак светна датчика за ниско ниво в казанчето.....
                  Направо не знам....
                  Пак казвам,измерете колко стърчат ризите над блока и точно тоя размер гарнитура сложи.Най дебелата ще я издухва винаги.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

                    Спукана глава на двигатяля..... Сега е друга. Как може да се спука друга глава след месец?
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имам проблем с джипката от доста време. И няма лек....

                      Завари ли главата?
                      И какво е това е казанче под фара?
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X