Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъкла за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъкла за Cherokee KJ

    Добро утро на всички.
    Знаете, че покупката на автомобил "втора ръка" крие своите неудобства. При някои се оказва и цяла драма. Надявам се при мене да не е така. Поне няма индикации да е така засега. Старият собственик на моето Черо ме уведоми, че задно дясно стъкло е било счупено и е поставил изрязан плексиглас, който е фолиран с черно фолио. Естествено, както с радиатора за климатика, изработката е правена с гъза си, уплътненията са поставени некадърно, а фолиото се е поотлепило. Грозна работа. Отделно, в един по-късен момент установих, че и мъничкото стъкло на задната дясна врата е заменено с плексигласово парче.
    Смятам да ги сменя. Питах във "Вест ауто", откъдето ми "редиха далавера" - споменаха нещо от сорта "около 800 лв." за малкото стъкло на вратата. . Ходих до "Кобра", но оттам ми предлагат само зелено стъкло с вградена антена. Смятам, че фолирането му би било трудно и крайния резултат би бил грозен. Втора ръка не мога да намеря, поради това, че нашите черовци не са много разпространени в България.
    Във връзка с това, моля, дайте съвет - откъде да си намеря тонирани (черни) стъкла? Благодаря ви предварително.
    Поздрави.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

  • #2
    От: Стъкла за Cherokee KJ

    За съжаление при тези изисквания страшно много се стеснява периметъра на търсенето.
    То така и така е достатъчно трудно да се открие "въобще" стъкло.
    Успех и дано откриеш!
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Стъкла за Cherokee KJ

      А твойте оригиналните стъкла на Liberty-то не са ли тонирани? Защото по принцип повечето са и трябва да си търсиш такова, със същото оцветяване. И да, дясното задно стъкло на багажното отделение е със залепена на него антена за радиото. Затова са ти предложили точно такова. С този плексиглас сега как ти работи радиото, или има монтирана друга външна антена? Успех в търсенето!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Стъкла за Cherokee KJ

        За антените коментирахме тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post1162293
        Не са всички с антена на стъклото.
        В момента в "мобилето" има три като наш`те на части - едното е вече продадено. Моргите са в София. Аз си купих от едната морга релси / греди / или както там се казват / за багажник на покрива, `щото "постната" ми версия дори такива нямаше...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Стъкла за Cherokee KJ

          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
          А твойте оригиналните стъкла на Liberty-то не са ли тонирани? Защото по принцип повечето са и трябва да си търсиш такова, със същото оцветяване. И да, дясното задно стъкло на багажното отделение е със залепена на него антена за радиото. Затова са ти предложили точно такова. С този плексиглас сега как ти работи радиото, или има монтирана друга външна антена? Успех в търсенето!
          Добро утро.
          Алекс, тонирани са стъклата в черно. Радиото работи адски зле, причината е ясна. Обиколил съм моргите в София, няма точно десни стъкла. Търся и лети джанти, за да мога да си направя комплект зимни и летни гуми. Обадих се по телефона за един ударен черок в една морга на Долни Богров. Цена - 500 лв. Отивам на място - цена 600 лв. Звъня след два дена пак - цена 650 лв. Тия хора нещо не са с всичкия си! Ама имало криза, не знам си какво. Взимат ударените коли за жълти евро центове и тук изкарват луди пари. Май ще се огледам по чужбината за чарколяците, които ми трябват. Нямам идея, от САЩ дали мога да поръчам. Кофтито е, че не знам и кой е производителят на стъклата при първоначално вграждане.
          Благодаря на всички. Желая ви приятен и усмихнат ден!
          Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
          Nissan Almera N16 2.2 DI
          LZ1MAS

          Коментар


          • #6
            От: Стъкла за Cherokee KJ

            това си е традиция при джийп - и на старото гранд чероки са скъпи стъклата, като счупиха моето /малкото на задна дясна врата/ се оказа че има само стъкла, а то върви комплект с рамката , застрахователя го смени, по-точно ми даде ново, защото не ми се чакаше за монтаж и споменаха нещо около 650лв. че било......... но аз междувременно си бях сложил плексиглас със фолио и ако е направено качествено, почти не личи, така и го карам вече 2г., а новото чака в мазето.....

            ако и при теб е с рамка и уплътнението е здраво, почисти хубаво и сложи стъкло или плексиглас, а затъмнението ше го направиш с фолио - има всякакви разцветки.... за антената, освен да сложиш обикновена, не виждам какво друго ..............безумие е да се дават трицифрени суми за едно стъкло, естествено има и вариант да намериш от ибей, но там има риск да дойде на сол, както се случи на куадрата преди време със стъклото за вранглера.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Стъкла за Cherokee KJ

              Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
              ... Обиколил съм моргите в София, няма точно десни стъкла ...
              При подобен проблем с патрула на едно място ми изрязаха стъкло по мярка (имаха за мостра старо ляво стъкло) с последващо закаляване. Даже докараха и извивката.
              Тошан глас, кв. Х. Димитър, ул. Резбарска №10 тел: 02/ 945-43-68
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Стъкла за Cherokee KJ

                Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                Добро утро.
                Обадих се по телефона за един ударен черок в една морга на Долни Богров. Цена - 500 лв. Отивам на място - цена 600 лв. Звъня след два дена пак - цена 650 лв. Тия хора нещо не са с всичкия си! Ама имало криза, не знам си какво. Взимат ударените коли за жълти евро центове и тук изкарват луди пари. Май ще се огледам по чужбината за чарколяците, които ми трябват. Нямам идея, от САЩ дали мога да поръчам. Кофтито е, че не знам и кой е производителят на стъклата при първоначално вграждане.
                Благодаря на всички. Желая ви приятен и усмихнат ден!
                Това за 4 или 5 броя лети джанти ?
                За джантите е някаква традиция на моргаджиите да ги стискат (явно опитът и показва, че рано или късно някой ги взима). Ако са 5 бр. читави - 100-120 лв. не ми се вижда чак такава щета. Един познат навремето цяла една година гледаше едни лети джанти в Суходол и всеки път му казваха все по-висока цена , а накрая откровено му заявиха, че специално за него, понеже идвал през ден да проверява цената - джантите не се продават !!!
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Стъкла за Cherokee KJ

                  Добро утро.
                  За 4 джанти иде реч. Ненормалници. Благодаря, Чавдар. Ще проверя при твоята фирма да видим какво ще стане.
                  Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                  Nissan Almera N16 2.2 DI
                  LZ1MAS

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X