Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво Jeep Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Стига разваляли колите с тази (този) - какъв род е по дяволите газ! Като не можеш да плащаш бензина, ще си вземеш дизел
    Добре... И ще даде доста повече пари да го прави...не че е по-икономичен от на газ де, с тези цени на нафтата...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Цитат:
      Мнение на bojitch
      Стига разваляли колите с тази (този) - какъв род е по дяволите газ! Като не можеш да плащаш бензина, ще си вземеш дизел


      Добре... И ще даде доста повече пари да го прави...не че е по-икономичен от на газ де, с тези цени на нафтата...
      А бе, то има една приказка: "Който има брада, да си й търси гребен"

      Що някой си взима голямо и лакомо возило, като са му мършави кравичките и не е финансиален, та да може да си плаща масрафа за горивото?!?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

        Инсталация на метан в бензинов джип според мен се осмисля при:
        - голяма кубатура на двигателя (поне 4 литра), тъй като загубата на мощност е по-осезаема от при пропан-бутана.
        - добро (тунингово) окачване, което да е плюсово отзад (плюс 200 е желателно) за да може да носи теглото на бутилките плюс останалото отзад.

        Не знам откъде batvaljo е почерпил информация, че при газовия инжекцион на BRC вървежа е на 80% от този на бензина. На мен в BRC ми твърдят, че загубите (при инжекцион за пропан-бутан) са 3-5%. А може и да ме омайват.

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Яро кажи де. Може и на лично.
        Нали сме братя по разход.
        25/100 в града и в гората. 16/100 на магистрала, като я галя с до 120. Това при изряден двигател с неработеща една (от две) ламбда сонда.

        Коментар


        • #34
          Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

          25/100 в града и в гората. 16/100 на магистрала, като я галя с до 120. Това при изряден двигател с неработеща една (от две) ламбда сонда.
          Перфектен. Не я сменяи тая ламбда че да не се развали разхода.

          Коментар


          • #35
            Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

            batvaljo,

            Не приемам твоите думи като заяждане, напротив. Именно защото твърденията на хората от BRC (3 до 5% загуба на мощност) ми звучат каот ото рекламна брошурка, затова е добре да чуя от някой с опит реално за какво става въпрос.

            Честно казано изненадан съм, че с газов инжекцион има разлика във вървежа (надолу). Това, което съм чувал е, че вървенето е като на бензин с по-голям разход (на газ)..

            Коментар


            • #36
              Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

              верно е за гребенчето и за брадата Абсолютно точно. А що се отнася до разхода на 4 литровиа 12 на 100 става но като му се вдигнат задните колелета вав въздуха и бръмчиш на место

              Коментар


              • #37
                Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                верно е за гребенчето и за брадата Абсолютно точно. А що се отнася до разхода на 4 литровиа 12 на 100 става но като му се вдигнат задните колелета вав въздуха и бръмчиш на место
                На извънградски си е някъде толкова. Ако гори повече или много го юркаш, или не е наред, или е с мноого големи гуми.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #38
                  Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                  Ново засичане на градско за Cherokee 4000 бензин, но този път изцяло на 4х4 фул тайм. Сега показа 20,11л/100
                  Карал съм го на бензин умерено до динамично

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                    Гумите на моя са 235/75/15 "ласа" за шосе

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                      Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
                      Ново засичане на градско за Cherokee 4000 бензин, но този път изцяло на 4х4 фул тайм. Сега показа 20,11л/100
                      Карал съм го на бензин умерено до динамично
                      Сигурен ли си че раздатката ти има ФулТайм. Какви положения може да има лоста.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                        има 2wd, парт тайм 4wd, фул тайм 4wd, неутрал, бавни
                        че и работят, остави другото

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                          Значи е 242 и има фул таим. Питах защото много често се бърка с тази


                          А тя няма 4х4 на асвалт.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                            Еми и аз да кажа 4е ве4е имам наблюдения за разхода на газ.
                            Возилото е Гранд 5.2 раздатка 231 с газов инжекцион ето модела :
                            http://www.bsm-bg.com/product.php?language=bg&id=55
                            Еми разхода ми е 1:1 на газ с този които ми показва разходомера на компютара.При по големи цифри като 20 на 100 има разлика нагоре до литар отива на 21 да ре4ем, а загоба на мощност не осещам
                            Или обобщено: изванградско при 90 - 10-11л
                            при 110-120 -кам 14-15л
                            градско разхода е около 20-25 газ средно.

                            Много съм доволен от газовата оредба като я настапи6 много здраво в голям наклон ако не достига мощноста сама осеща и превклю4ва на бензин .Колата пали на бензин и акто достигне зададената от теб температура сама превключва , като самата пренастроика на уредбата е елементарна и става за 2 мин през ли4ния ви лаптоп.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                              Сата раздатката от снимката позна ли я.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Разход на гориво Jeep Cherokee

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Сата раздатката от снимката позна ли я.
                                Познах си я .Само да си намеря друга и я сменям, та помеждодругото какав беше демпфера които ми препора4а ,от коя фирма и за колко горе долу?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X