Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

    Привет на всички колеги!

    Миналата седмица се обзаведох с чероки 89г., 2,1тд. Покарах го няколко дни и устонових, че когато мина през серия от неравности с малко по висока скорост (60км/ч) цялата кола почва да се тресе все едно е паднала някоя гума. Като го закарах при майстора да го обслужва забелязахме, че амортисьора на кормилната рейка е заминал напълно. Проверих в няколко магазина и една две морги в Пловдив, но безрезултатно. Потърсих майстор, който да го напълни, но той отказа, защото каза, че нама да стане както трябва.

    Дайте акъл откъде да го купя тоя амортисьор или какво да приспособя... А съшо така не мога да намеря и тампони за кормилната щанга, но те со по бял кахър защото лесно ще се напаснат от друга кола

  • #2
    До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

    А тук прочетохте ли? http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=46852
    Проблема, който имате няма да е само там. Вижте и тук за какво ви говоря: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=745
    от тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=28837&page=38
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

      Аз също мисля, че няма да е само от кормилния амортисьор. Иначе самият него - мога да ти го подаря, тъй като имам излишен. Естествено, плащаш си транспорта Ако искаш - пиши ЛС.
      Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

        Темата с частите съм я преглеждал няколко пъти, но с нищо не ми помогна в случая. Вече мога да кажа, че съм обрисал всички магазини в Пловдив мога смело да твърдя, че хората ме гледат като гръмнати - "кво...!!! чероки ли, кво е тва чероки бре, нямаме такова чудо"

        Един приятел каза че някои мерцедеси имали такъв амортисьор и евентуално от там ако може да приспособим...

        Иначе ще сменям и тампони и някои други дреболии, но гледам да ги карам подред. Едното каре ми е тръгнало, едната биалетка... Лошото е, че това ни е третата кола в семейството и почва сериозно да ме задъхва финансово

        Още нямам право на ЛС така, че ще съм благодарен на колегата tk3c-pyce ако ми даде някакво негово телефонче на мейла: greg.baykov@abv.bg Евентуално ако до понеделник нищо не намеря да се чуем, но държа да си го купя така че я направо му измисли една цена и да се чуем

        Коментар


        • #5
          До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

          Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
          Привет на всички колеги!
          Дайте акъл откъде да го купя тоя амортисьор или какво да приспособя...
          Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
          с нищо не ми помогна в случая.
          В темата са написани над 5 фирми, на които можеш да се обадиш и на другия ден частите да са при теб... примерно:
          Балкан стар - официален дистрибутор на JEEP;
          Скорпион 13 - авточасти включително и за нашата марка;
          ВестАуто - авточасти за американски и европейски автомобили
          Канекс
          Радиано
          .
          .
          .
          За контакти - гуугъл или пак в темите на форума.
          В тези фирмми със сигурност ще ти помогнат. Посочените цени са актуални към датата на публикуване на съответния отговор.

          Коментар


          • #6
            До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

            Колега това тресене при тия модели е почти нормално ако са се разбили някои чаркове по предницата. Но в повечето случаи не е само депфера. Аз съм с WJ и 3 пъти му правих реглаж и след третия е на 95% наред, тъй като ако съм със скорост над 100км/ч и почна да спирам предницата и волана започват да играят хоро. Има някъде разбит накрайник защото и реглажа не беше точен първите 2 пъти, но 3тия стана. Тоя накрайник ще го сменям на есен. Така че след като смениш демпфера сигурно ще ти се наложат и други аксесоарчета.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #7
              До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

              Благодаря на всички за помоща и най-вече на колегата tk3c-pyce. В Балкан стар Пловдив ми се изсмяха като им казах какво ми трябва, но както и да е. В крайна сметка го намерих във Вест Ауто - цена 106лв, от тях си поръчах и подложка за пружината тъй като моята почти се е разяла едната - цена 25лв. Вторник ще са в Пловдив нещата.

              И аз предполагам, че няма да ми реши изцяло проблема това, но едно по едно гледам да ги отхвърлям нещата. Майстора каза че тампоните ще ми ги напасне от москвич или лада, забравих кое от двете И като сменим тея неща ще я покарам джипката ще видим какъв е резултата и ако не е задоволителен пак в бокса.

              Дано да успеем да го стегнем до сряда, че в четвъртък ще ходим до рилския и ми се щеше да го разходя.

              Коментар


              • #8
                До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
                А съшо така не мога да намеря и тампони за кормилната щанга, но те со по бял кахър защото лесно ще се напаснат от друга кола
                Знам поне три Черокита които си движат без кормилен стабилизатор. Липсва. Няма го. И шими няма. Едното даже пристигна от Швейцария на собствен ход така.

                Тампон/и на кормилната щанга тази кола няма. Има един тампон на напречната щанга ПАНХАРД. В 90% от случайте тресенето идва от там. Тампона трудно може да се приспособи от друга кола защото трябва да е ултра твърд. Аз не съм виждал да се продава отделно но Жоро-ЦСКА твърди че в Скорпион го има за 30лв. Също и шарнирния болт в другия край на щангата трябва да е без луфт, ама той поне може да се рециклира.

                Втората причина за "жегата" са накрайниците на кормилната щанга.

                Третата - голям луфт в секторната кутия или неправилна хидравлична течност.

                От тампоните на носачите ще бута волана но в резонанс няма да изпада.

                Предницата трябва да е затворена.


                Вече почна да ми писва всяка седмица да повтарям едно и също като папагал. Ма явно четенето на стари теми на никой не му е приятно, а колите така или иначе трябва да се оправят.

                Коментар


                • #9
                  До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Има един тампон на напречната щанга ПАНХАРД.
                  Това тракбар-а ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                    Да.

                    Panhard Rod
                    Track Bar
                    Напречна щанга
                    Диагонална щанга

                    Все едно и също.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                      Сори, че не се изразявам много правилно, но имам сравнително оскъдна грамотност на тема автомобили . Последните 7-8 години карам все нови коли, по които не можеш да правиш кой знае какво сам или при кварталния майстор.

                      Тази джага на която се захваща въпросният амортисьор и която служи да върти колелата, в двата си края, там където се захваща има по два тампона. (ужас, тоя пост е за секцията бисери)

                      Утре като ида при майстора ще го питам какво точно ще сменяме.

                      Едно леко отклонение - как да накарам търсачката да търси по няколко думи, например "температура чероки". Пробвах с + ама не става

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                        човек се учи докато е жив

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                          ... и умира неук.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                            Втулката на Трак бара я купих от Скорпиона за 28 лв. От 2 части полипропиленова е. В ибей я има и от една част (както е оригиналната). Track bar bushing напиши в търсачката.
                            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                            тел. 0897818449

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кормилен амортисьор - Cherokee XJ

                              Нещо такова ли?

                              http://shop.advanceautoparts.com/web...S_714761567___
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X