Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблеми със завиването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблеми със завиването

    Да си излея и аз мъката.
    Джипката не съм я карал от както няма сняг и реших да я постегна.
    Днес ми смениха :
    1. предните карета /от ибей/
    2. горни и долни шарнири - от вест ауто - марка не знам ...
    3. предни дискове
    4. предни накладки

    И сега волана стана странен, колата не ще да държи пътя, волана стана по-твърд.
    Аз го мръдна малко, а той в реагира различно.

    Майстора каза, че може би е от новите шарнири и трябвало да слегнат? И аз така мисля, защото реално не е пипано нищо по кормилния механизъм?
    Някакви идеи?
    п.п. Волана не тресе при движение ...
    Грандоман WJ 3.1 QD

  • #2
    До: проблеми със завиването

    Някой ще ходи на регулиране на предница и после пак ще пише тука. Тия шарнири няма как да са съвсем същите като предишните.

    Коментар


    • #3
      До: проблеми със завиването

      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
      Да си излея и аз мъката.
      Джипката не съм я карал от както няма сняг и реших да я постегна.
      Днес ми смениха :
      1. предните карета /от ибей/
      2. горни и долни шарнири - от вест ауто - марка не знам ...
      3. предни дискове
      4. предни накладки

      И сега волана стана странен, колата не ще да държи пътя, волана стана по-твърд.
      Аз го мръдна малко, а той в реагира различно.

      Майстора каза, че може би е от новите шарнири и трябвало да слегнат? И аз така мисля, защото реално не е пипано нищо по кормилния механизъм?
      Някакви идеи?
      п.п. Волана не тресе при движение ...
      Това със "слягането" не ми звучи никак добре. Те като слегнат и са готови за смяна.
      Реглаж на предицата правихте ли?

      Коментар


      • #4
        До: проблеми със завиването

        Мдам, прави сте, ще ида тия дни за един реглаж на предницата и ще докладвам, мерси
        Грандоман WJ 3.1 QD

        Коментар


        • #5
          До: проблеми със завиването

          Колега, проверка налягането на гумите и след това реглаж на предница задължително.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            До: проблеми със завиването

            Просто иди на реглаж на предница. Ако пак се държи така, търси луфтове по кормилната уредба - накрайници или кормилна кутия.

            Но все пак мисля че с реглажа всичко ще си дойде на мястото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: проблеми със завиването

              Ще посетя голди тия дни да го излекуваме
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #8
                До: проблеми със завиването

                Явно сте попаднали на по-стегнати шарнирни болтове,което не е лошо,въпреки че няма гаранция че ще изкарат повече от някои други.
                Покарай малко така,да се освободят малко(не да слегнат,щото това не е изкоп),и след това за всеки случай я закарай на реглаж.
                Много често се получава така,когато болтовете са стегнати доста.Сега е нужно по-голямо усилие върху волана,и от там се получава едно "гонене" по пътя-ти я чукнеш леко вляво,тя си остава в тази посока,след това в дясно-същата работа.Не се шашкай,ще се раздвижат болтовете и ще си влезне в пътя.
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  До: проблеми със завиването

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  ... Много често се получава така,когато болтовете са стегнати доста. Сега е нужно по-голямо усилие върху волана,и от там се получава едно "гонене" по пътя-ти я чукнеш леко вляво,тя си остава в тази посока,след това в дясно-същата работа.Не се шашкай,ще се раздвижат болтовете и ще си влезне в пътя.
                  Има такова нещо. Подобен ефект съм наблюдавал известно време след слагане на кормилна щанга с нови (рециклирани) по-стегнати накрайници.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблеми със завиването

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    Явно сте попаднали на по-стегнати шарнирни болтове,което не е лошо,въпреки че няма гаранция че ще изкарат повече от някои други.
                    Покарай малко така,да се освободят малко(не да слегнат,щото това не е изкоп),и след това за всеки случай я закарай на реглаж.
                    Много често се получава така,когато болтовете са стегнати доста.Сега е нужно по-голямо усилие върху волана,и от там се получава едно "гонене" по пътя-ти я чукнеш леко вляво,тя си остава в тази посока,след това в дясно-същата работа.Не се шашкай,ще се раздвижат болтовете и ще си влезне в пътя.
                    И майстора така ми каза. Ще покарам малко така и ще я закарам за реглаж
                    Грандоман WJ 3.1 QD

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблеми със завиването

                      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                      И майстора така ми каза. ....
                      Лирично отклонение На светофара на КАТ в Дървеница, ако идваш от центъра и завиеш на дясно, минаваш покрай бензиностанцията на "Лукоил"....и се забиваш на "Регулатор" в стенда той с това си вади хляба, регулира предници ....та може би е добре да му идеш на гости
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблеми със завиването

                        Има ли гресьорки на тези шарнири от Вест. Ако има може да не е излишно да ги понапълните. Може да са пропуснали . Иначе реглажа не го коментираме - задължителен е.

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблеми със завиването

                          Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                          Има ли гресьорки на тези шарнири от Вест. Ако има може да не е излишно да ги понапълните. Може да са пропуснали . Иначе реглажа не го коментираме - задължителен е.
                          Имат и са гресирани. Някой ден ще го закарам на реглаж. И без това не го карам джипа
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X