Колеги,как мога да разбера какви са ми диференциалите,за да мога да сменя маслото с правилното?На дифовете нямам табели-евентуално по VIN дали ще може?На раздатката има табелка - 249 J.Става въпрос за Гранд ZJ-4 литра.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Диференциали
Свий
X
-
До: Диференциали
Първоначално публикуван от karalada Преглед на мнениеСъс или без добавка за ЛСД?
1.Ако другата се върти в същата посока си с ЛСД - слагаш добавка.
2.Ако другата гума се върти обратно нямаш ЛСД и НЕ слагаш добавка.
Успех!________________________________________________________________________________________
Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006
Коментар
-
До: Диференциали
Първоначално публикуван от karalada Преглед на мнениеСъс или без добавка за ЛСД?
Коментар
-
До: Диференциали
Не му вреди по никакъв начин.
Затова и писах без значение какъв е диференциала, маслото е Кастрол 75W140. Даже бих добавил и без значение какъв е Jeep-а.
По-принцип за Дана 30 преден е допустимо при НЕекстремна експлоатация да има минерално 80W90, само че като вземеш 2л такова за предния защото количеството е литър и нещо, и 3л 75W140 за задния щото пак количеството е два литра и малко, и става като пари същото все едно си взел 4л 75W140 които стигат за двата моста. А и 75W140 е много ПО-масло от 80W90.
П.С.
Задните диференциали винаги се препълват за да има по-добро мазане на лагерите на главините.
Коментар
-
До: Диференциали
А продава ли се отделно само добавка за LSD? Примерно да налеем друга марка масло и да се сложи само добавка в задния диф.Jeep Cherokee 2.1td 94г.
Volvo 460 1.6 газ/бинзин
Jeep Cherokee 4.0i 97 BRC GAS
Fiat Multipla 1.6i 16v BiPover 2001
Коментар
-
До: Диференциали
Първоначално публикуван от baideni Преглед на мнениеА продава ли се отделно само добавка за LSD? Примерно да налеем друга марка масло и да се сложи само добавка в задния диф.JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52
Коментар
-
От: Диференциали незнам какво да отвия за да си сменя маслото на дифовете
здравейте колеги джипката ми е гранд чероки лимитид 3.1 тд 1999 куадра трак ІІ
вчера реших да залегна под джипа и да видя къде се намира това което се отвива за да си смениш маслото на дифовете и нищо не открих за това ви моля за съвет
Коментар
-
От: Диференциали незнам какво да отвия за да си сменя маслото на дифовете
Първоначално публикуван от vene Преглед на мнениездравейте колеги джипката ми е гранд чероки лимитид 3.1 тд 1999 куадра трак ІІ
вчера реших да залегна под джипа и да видя къде се намира това което се отвива за да си смениш маслото на дифовете и нищо не открих за това ви моля за съветJeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96
Коментар
-
От: Диференциали
Първоначално публикуван от vene Преглед на мнениеи какъв е този силикон нещо като марка или име да ми кажете ;;;;и капака на дифа е този с много то болтове нали0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар