Обява

Свий
Няма добавени обяви.

quadra drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: quadra drive

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Карал ли си без такава боза в дифоввте.
    Лично наблюдение е, че без нея дифа стяга много по рано от неоходимото - на обратен завой примерно почва да стърже и да ръмжи.
    По точно скърца.
    Карал съм ама чужди и само за диагностика.

    Иначе съм карал NV247 с ATF+4. Направо става 50/50.

    Коментар


    • #32
      До: quadra drive

      Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
      Отзад е мопарска, като купувах продавача в БС ми каза, че само отзад се слага, сега отпред пак ли мопарска или може някаква друга марка за LSD , че БС е на другия край на София, а Голди ми е на 5 минути
      Няма друга добавка одобрена от Крайслер.

      Коментар


      • #33
        До: quadra drive

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Няма друга добавка одобрена от Крайслер.
        Дам, значи ще ходя до БС скоро

        Иначе QD си е много готино като свикнеш с особеностите му. А като се сложат и приличните ходове на окачването се получава една прилично проходима машинка, а и това, че въпреки всичките недостатъци на мотора джипката е с около 2' по-висока от бензиновите
        Отпред е 47, а отзад 50 см хъб - фендър ...
        Грандоман WJ 3.1 QD

        Коментар


        • #34
          Да QD е супер като му свикнеш. Сигурно де. Щото аз за 4 години така и не успях.
          При 249 242 и 245 няма нужда да свикваш. Качваш се и караш.

          Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
          а и това, че въпреки всичките недостатъци на мотора джипката е с около 2' по-висока от бензиновите
          Отпред е 47, а отзад 50 см хъб - фендър ...
          Трябва да си сложиш 200лв подложки.
          CRD-то е 48 отпред.
          Последно редактирано от kinex; 15-03-10, 22:25. Причина: слив

          Коментар


          • #35
            До: quadra drive

            Личните ми наблюдения са, че тази система се справя чудесно, когато може да се разчита на поне 1-2 колела с добро сцепление - сух пресечен или каменист терен. Също и да си правиш кефа. За съжаление наблюденията ми от заснежен и силно разкалян терен не са добри. Ако не се внимава за части от секундата тръгва в някаква посока, която си е решил и няма спиране... то не са ABSси то не са чудеса... Вероятно с по-агресивни гуми за такъв терен ще се подобрят нещата. Тук изобщо не коментирам катерене на заснежена квартална улица или малко баирче.

            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
            ...
            п.п. Голди имаш ли добавка за lsd диф при теб, че в Балканстар ми казаха, че само отзад се слага и аз там сложих, а отпред не съм / при теб сменях маслата като взех джипа /
            Отдавна го твърдят това там. Ако ти е Quadra drive Джипът имаш vari lok и в двата дифа. Добавка трябва и за двата. Без нея се износва по-бързо и зацепва повече от необходимото.
            Последно редактирано от Сашо Пунчев; 16-03-10, 08:42.

            Коментар


            • #36
              До: quadra drive

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
              Отдавна го твърдят това там. Ако ти е Quadra drive Джипът имаш vari lok и в двата дифа. Добавка трябва и за двата. Без нея се износва по-бързо и зацепва повече от необходимото.
              Знам ... знам
              То беше отдавна това - септември - октомври го взех и сменях маслата. Явно логиката им е, че повечето хора карат основно по асфалт и предния диф едва ли някога ще зацепи
              Сега съм го спрял от движение, че ми трака карето и съм си поръчал. И накладки трябва да сменям, така, че докато дойдат каретата е спрян от движение
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #37
                До: quadra drive

                Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                Ето ги гумите:
                Гумите изобщо не са правилните, така поне си мисля.
                С моя Гранд описан в подписа, фул тайм и без лсд, на бързи си карам в 30-50 см сняг и трапове пълни с вода отдолу. Не ме остави нито веднъж тази зима. Завива си перфектно, както казват колегите обаче, педала на газта е важен.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #38
                  До: quadra drive

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Гумите изобщо не са правилните, така поне си мисля.
                  С моя Гранд описан в подписа, фул тайм и без лсд, на бързи си карам в 30-50 см сняг и трапове пълни с вода отдолу. Не ме остави нито веднъж тази зима. Завива си перфектно, както казват колегите обаче, педала на газта е важен.
                  Така във форума е много лесно да се пише. От сняг до сняг има разлика ... Всичките пъти беше целенасочено затъване, защото се навирах там където никой не минаваше и не беше минавал. Аз все пак за това съм отишъл, защото знам, че има кой да ме издърпа, като съм сам не се навирам на такива места ... Още повече твоя джип е с лифт и 31' гуми, като на ИванИванови, неговия имаше по-голям клиренс и всичките пъти където той минаваше - аз оставах във въздуха. Гумите нямат нищо общо в случая ... И едно да минеш със засилка, друго без ...
                  А тука знаеш ли колко сняг има?
                  Прикачени файлове
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #39
                    До: quadra drive

                    Скиори

                    Смесват се малко нещата - не коментираме проходимостта или липсата на такава, а поведението при определени условия. И по-конкретно негативите в поведението.

                    Винаги, когато си позволим малко самокритика ще има и такива, които да си направят малко самореклама. В това няма нищо лошо. Аз споделям обективни наблюдения - те мисля са полезни на всички. А позитивите сме ги дъвкали до болка вече.

                    Що се отнася до гумите - действително те не са най-доброто за подобни изпълнения.

                    Коментар


                    • #40
                      До: quadra drive

                      И аз споделям лични впечатления и затова отворих темата, за да дискутираме минусите, плюсовете всички ги знаем.
                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Що се отнася до гумите - действително те не са най-доброто за подобни изпълнения.
                      Кои са правилните гуми ?
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #41
                        До: quadra drive

                        Да кажат специалистите...

                        Аз съм с GY Wrangler AT/R и не съм доволен - много пързаля странично. Иначе добре копае.

                        Чудесни отзиви има за BFG AT и TOYO open country AT от всесезонните.

                        Коментар


                        • #42
                          До: quadra drive

                          Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                          Така във форума е много лесно да се пише. От сняг до сняг има разлика ... Всичките пъти беше целенасочено затъване, защото се навирах там където никой не минаваше и не беше минавал. Аз все пак за това съм отишъл, защото знам, че има кой да ме издърпа, като съм сам не се навирам на такива места ... Още повече твоя джип е с лифт и 31' гуми, като на ИванИванови, неговия имаше по-голям клиренс и всичките пъти където той минаваше - аз оставах във въздуха. Гумите нямат нищо общо в случая ... И едно да минеш със засилка, друго без ...
                          А тука знаеш ли колко сняг има?
                          Недей на нож колега , отишъл си, купонясал си си! Вярно клиренса е важен, но пак казвам гумата не е правилната. Аз след доста време четене във форума се убедих, че за моите нужди BFG АТ са най-подходящи. Возя се в кал по язовирите и реките, карам си по асфалта - не са шумни, на мокро и лед се държат добре. Във варненските преспи се държаха повече от чудесно. При това от място в снега без засилка си ме вадеха. Но тази зима ги пробвах само почти на равно. Не съм ходил с тях в планините.

                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #43
                            До: quadra drive

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            ...
                            Грешно се разбрали ... няма никакъв нож
                            И аз от доста четене стигнах до извода, че за мен гумата е пирели атр
                            Не оспорвам качествата на BFG, не съм карал с такива.
                            Но доста се отплеснахме от темата.
                            Грандоман WJ 3.1 QD

                            Коментар


                            • #44
                              До: quadra drive

                              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                              Грешно се разбрали ... няма никакъв нож
                              И аз от доста четене стигнах до извода, че за мен гумата е пирели атр
                              Не оспорвам качествата на BFG, не съм карал с такива.
                              Но доста се отплеснахме от темата.
                              Много е лесно, взимаш от някой колега, слагаш ги на твойта си джипка и отиваш на разходка. Пробваш на същото място с твоите и сравнителния анализ е готов. После ще споделиш мнения.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • #45
                                До: quadra drive

                                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                                Много е лесно, взимаш от някой колега, слагаш ги на твойта си джипка и отиваш на разходка. Пробваш на същото място с твоите и сравнителния анализ е готов. После ще споделиш мнения.
                                Начина е няколко подобни джипа с различни гуми ... както с Калин тествахме
                                Грандоман WJ 3.1 QD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X