Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

    Имам едно виене от скоростната кутия на втора скорост . Сигурно е лагер.
    Кутията е ръчна . Джипът е Чероки 1999 2.5TD на 130 000. Маслото е сменено . Виенето е само на втора скорост. Смятате ли че ако му сложа добавка ще се подобри и какво е най-подходящата?

  • #2
    До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

    Щоме само на втора не е лагер.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

      Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
      Имам едно виене от скоростната кутия на втора скорост . Сигурно е лагер.
      Кутията е ръчна . Джипът е Чероки 1999 2.5TD на 130 000. Маслото е сменено . Виенето е само на втора скорост. Смятате ли че ако му сложа добавка ще се подобри и какво е най-подходящата?
      Никакви добавки няма да и помогнат....Ако ти позволяват финансите.. сваляй кутията и я преглеждайте..ако можеш да се разминеш само с смяна лагери добре...ако ли не ще изхвърлиш блоковата ос..а това осначава че ще е еднакво скъпа да си вземеш втора употреба кутия или блокова ос от Ибей.За съжаление минах по тоя път вече
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • #4
        До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

        най вероятно е от увреден модул на зъбните колела зацепващи на втора скорост от това се получава шум при зацепването им или тъй нареченото виене с по гъсто масло виенето намалява така може да откара години без проблем ако забележиш обаче че в даден момент почне застрашително да се увеличава вече е задължително да се сменят колелата

        Коментар


        • #5
          До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

          Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
          най вероятно е от увреден модул на зъбните колела зацепващи на втора скорост от това се получава шум при зацепването им или тъй нареченото виене с по гъсто масло виенето намалява така може да откара години без проблем ако забележиш обаче че в даден момент почне застрашително да се увеличава вече е задължително да се сменят колелата
          )) съгласен съм с теб обаче стига да не окаже и начупване на зъбците на зъбните колеа, защото там настава като филм на ужасите ))
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #6
            До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

            Що не свалиш пробката да източиш маслото и да видиш какви парчета има залепнали на магнита и после сам ще решиш .

            Коментар


            • #7
              До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

              Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
              )) съгласен съм с теб обаче стига да не окаже и начупване на зъбците на зъбните колеа, защото там настава като филм на ужасите ))
              имам едно реноеспейс 2,8v6 двиг вече 4г си вие само на втора и няма проблеми

              Коментар


              • #8
                До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

                Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
                имам едно реноеспейс 2,8v6 двиг вече 4г си вие само на втора и няма проблеми
                Тя и на моя джип виеше кутията ама се сготви сама )
                п.с. я ми дай инфо за мотора на еспейса ти..? повечко
                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                ********************************
                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                Влади

                Коментар


                • #9
                  До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

                  Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                  Тя и на моя джип виеше кутията ама се сготви сама )
                  п.с. я ми дай инфо за мотора на еспейса ти..? повечко
                  рено еспейс ван 7местен широк-просторен за разлика от черока ми.Мотор бензин 2,85л V6цил-153кс-1992г страхотно удобен и бърз автомобил много съм доволен от него ама той е за семейството а за мен черока .
                  Мотора е вече на 230000км и е перфектен и защото реното е пластмасово и леко набира по-бързо от джипа ми макар че е с 4л двиг.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

                    Код:
                    ...най вероятно е от увреден модул на зъбните колела зацепващи на втора скорост от това се получава шум при зацепването им или тъй нареченото виене с по гъсто масло виенето намалява така може да откара години без проблем ако забележиш обаче че в даден момент почне застрашително да се увеличава вече е задължително да се сменят колелата...
                    Има един глен лагер на зъбното колело на втора скорост (видях го в сервизното ръководство на ск. кутия). Та може да е той. Това за маслото е добра идея. Ще го сменя и ще видя за стружки. Виенето е само като ускорявам на втора скорост.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

                      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                      Никакви добавки няма да и помогнат....Ако ти позволяват финансите.. сваляй кутията и я преглеждайте..ако можеш да се разминеш само с смяна лагери добре...ако ли не ще изхвърлиш блоковата ос..а това осначава че ще е еднакво скъпа да си вземеш втора употреба кутия или блокова ос от Ибей.За съжаление минах по тоя път вече
                      Колега откъде купи лагерите за скоростната кутия???
                      Знаеш ли номера или размер ?
                      Jeep Grand Cherokee 2000 3.1 WJ
                      Starcraft 21f 235 HP

                      Коментар


                      • #12
                        До: Виене от скоростната кутия на Чероки на втора скорост?

                        ...Има един иглен лагер на зъбното колело на втора скорост (видях го в сервизното ръководство на ск. кутия). Та може да е той...
                        Нищо не съм купувал. Просто разглеждах сервизното ръководство и там го видях този лагер. Няма да я разглобявам без да имам под ръка някоя втора ръка, защото какъв е смисъла да се разхвърля всичко, а да няма откъде да сменя дефектното.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X