Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шнорхел за Чероки 2.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шнорхел за Чероки 2.1

    Колеги,наскоро имах инцидент и сега си търся шнорхел за чароки 2.1 1987год.Нещо да ме посъветвате....

  • #2
    До: Шнорхел за Чероки 2.1

    Ето една подходяща тема: http://www.go.jeep-xj.info/HowtoDieselSnorkel1.htm
    Вътре има подробно обяснение със снимки.
    Ето го и крайния резултат:

    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Шнорхел за Чероки 2.1

      Можеш да ползваш и моя вариант. Грозен е, но излиза около 50лв с тръбите Предвид факта, че ще се чупи редовно, заради дърветата, мисля, че вариантът е приемлив. Последният път го възстанових за скромната сума от 15лв
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от tk3c-pyce; 23-02-10, 10:49.

      Коментар


      • #4
        До: Шнорхел за Чероки 2.1

        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Ето една подходяща тема: http://www.go.jeep-xj.info/HowtoDieselSnorkel1.htm
        Вътре има подробно обяснение със снимки.
        Ето го и крайния резултат:

        колега това изглежда супер от къде може да се купи

        Коментар


        • #5
          До: Шнорхел за Чероки 2.1

          Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
          колега това изглежда супер от къде може да се купи
          От различни места в интернет, което обаче не препоръчвам като идея, по финансови причини. Цените са доста "солени", предвид материалите, от които е произведен.
          Например:
          XJ Airflow Snorkel - Diesel Model Price: $450
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            До: Шнорхел за Чероки 2.1

            А Явор-Вромос питахте ли дали няма някакво китайско копие по-евтинко.Има и вариант от метални тръби да се направи.Няма да е толкова красиво, но ще е здраво и със сигурност не толкова скъпо.В раздел Нисан има тема на колегата Андро.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • #7
              До: Шнорхел за Чероки 2.1

              )) аха... аз правя макет за шнорхел на моето чероки 2,1 тди. Случайно имам и човек който прави. нека се организираме и да направим запитване. ще ни излезе по евтинко ако поръчаме няколко бройки.А доколкото при явор...НЯМАТ за 2,1 тди или за други който да бъдат от дясната страна
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • #8
                От: До: Шнорхел за Чероки 2.1

                Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                Можеш да ползваш и моя вариант. Грозен е, но излиза около 50лв с тръбите Предвид факта, че ще се чупи редовно, заради дърветата, мисля, че вариантът е приемлив. Последният път го възстанових за скромната сума от 15лв
                Виждам че темата е много стара, но пиша тук за да не отварям нова тема.
                И аз мисля да правя нещо подобно но не ми е ясно вътре с филтъра как се процедира???
                Маха ли се ?? как се изолира там да не влезе вода?? също и тръбата от филтъра към турбото нали има едно разклонение към отдушника от там не може ли да глътне вода??? или и там се изолира???ако може снимка вътре около филтъра как стоят нещата ще съм много благодарен..
                Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                Коментар


                • #9
                  От: До: Шнорхел за Чероки 2.1

                  Май никой не чете тук.... или не му се снима...
                  Надявам се все пак някой колега с шнорхел на Джипката ( с двигател 2,1) да прочете и да пусне някоя снимка( или съвет как се процедира с херметизирането около филтъра)
                  Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шнорхел за Чероки 2.1

                    На мен също ми предстои поставяне на шнорхел, но аз ще използвам гофрирана тръба за целта. Относно херметизирането около кутията, погледни в долната и част (най ниска точка) дали има отвор за отводняване и ако има го затапи с нещо (направи си кранче) Иначе просто махаш пластмасовия въздухозаборник и на негово място нанизваш връзката на шнорхела, стягаш със скоба и си готов. Може също така да погледнеш и капака на кутията и да му направиш една гарнитурка от силикон. Аз лично ще пробивам през калника (но първо ще изрежа тази ламарина от филтъра на която се надява маркуча за вход и ще я обърна на 180 градуса, за да не се получават остри ъгли по въздушния път), мислих много варианти, но май този си е най удачен. А относно тези тръбички към отдушника - според мен още преди нивото на водата да е стигнало до там - вече ще си накиснал цялата инсталация и колата ще е умряла от "токов удар" ако мога така да се изразя. Все пак това не е подводница Но ако все пак си решил да правиш подводница - Имаш да изолираш много много неща преди да стигнеш до този отдушник, Извел ли си отдушниците на диференциалите и на раздатката някъде на високо? Изолирал ли си цялата електро инсталация? Връзката на маркуча за турбото с отдушника можеш да изолираш като измиеш и обезмаслиш добре и двата маркуча и после ги намажеш с маслоустойчив силикон, ще си залепнат добре и няма да смукне водица от там.
                    Успех, и да споделиш какво си направил.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Шнорхел за Чероки 2.1

                      Първоначално публикуван от nasko petkov Преглед на мнение
                      Май никой не чете тук.... или не му се снима...
                      Абе някой чете, някой не чете, някой снима, някой не снима...
                      Не-стандартни работи по Чероки
                      Сега да не кажеш, че това е 2,5ТД!? Принципно е същото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Шнорхел за Чероки 2.1

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Абе някой чете, някой не чете, някой снима, някой не снима...
                        Не-стандартни работи по Чероки
                        Сега да не кажеш, че това е 2,5ТД!? Принципно е същото.
                        Мерси много за линка..
                        Аз толкова се рових из темите .....интересно как съм пропуснал тази..
                        Да те питам тоя допълнителния лист на ресьорите отзад от какво е. аз на моя му добавих листи от Газка(предни) ширината е точно но ме притеснява че отзад основния лист е сам( тия газковите отпред стигат до края но отзад не..
                        Повдигна се но............
                        Започвам да чета......Не-стандартни работи по Чероки
                        Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X