Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

    Не знам що се хвърляте на диодни - светят лошо (като цвят и като количество светлина) и "пернишкия тунинг" си личи от далече. Може би щото са ментета. Щото както при ксеноните има и ментета. Гадни ментета. Може би единствената кирия е разхода - ако те бъркат няколко вата.

    По принцип и аз не харесвам крушки с син филтър, защото на практика те не правят светлината по бяла(това няма как да стане) , а самия син филтър реже някои от цветовете като така създава впечетлението за по бяла светлина. Обаче така се намалява и количеството светлина , което е глупаво за основна крушка - бяла светлина но по малко като количество.

    За габаритна крушка обаче не е толкова важно - все пак само заради визията. Но при всички случаи изглеждат по добре от диодни. Ето ти и по евтин вариант. Пък за два лева що ти е и-бей.

    http://drive.bg/product_info.php?cPa...f89cfa734d4053
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #47
      До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Не знам що се хвърляте на диодни - светят лошо (като цвят и като количество светлина) и "пернишкия тунинг" си личи от далече. Може би щото са ментета. Щото както при ксеноните има и ментета. Гадни ментета. Може би единствената кирия е разхода - ако те бъркат няколко вата.

      По принцип и аз не харесвам крушки с син филтър, защото на практика те не правят светлината по бяла(това няма как да стане) , а самия син филтър реже някои от цветовете като така създава впечетлението за по бяла светлина. Обаче така се намалява и количеството светлина , което е глупаво за основна крушка - бяла светлина но по малко като количество.

      За габаритна крушка обаче не е толкова важно - все пак само заради визията. Но при всички случаи изглеждат по добре от диодни. Ето ти и по евтин вариант. Пък за два лева що ти е и-бей.

      http://drive.bg/product_info.php?cPa...f89cfa734d4053

      Чакай сега....Каква е разликата между тези двете дето си пуснал?Май само цената.

      Иначе аз съм готов да си купя и тия по скъпите.Търся ги в и-бей щото магазина в който ги показваш,едва ли ще ми ги пратят до Финландия.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #48
        До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

        В линка, който е пуснал колегата onufriz пише и марката на крушката. И във Финландия продават тази марка.

        Коментар


        • #49
          До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

          Кои да погледне, че живееш във Финландия.

          Разликата в крушките е, че по скъпата е халогенна, а втората обикновенна. Халогенната разбира се дава много повече светлина, но пак е изкрящо бяла.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #50
            До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Не знам що се хвърляте на диодни - светят лошо (като цвят и като количество светлина)
            Сериозно бъркаш, колега. Тия дето съм дал във варианта им "топло бяло" светят с една идея по-жълто от 4300К ксенони, и поне 2 (ако не и 3) пъти по-силно от обикновените.

            Това че тук продават боклуци по магазините за голфаджийски тунинг, е съвсем друг въпрос. Аз така съм се метнал на диодни, че по тераното други нямам. Ама ако не ти кажа, няма да познаеш че са диодни. Нищо общо с продаваните тук буклуци.

            На пича от BKTuning му ги показах дори, и му казах ако иска да се пробва да ги внася - и тия, и за стопове/мигачи и прочие, но според него нямало да има пазар. Скръндзили се всички.

            Цялата работа с диодните е че боклуците светят гадно синкаво, и слабо. На тераното обаче по стопове/мигачи и т.н. са си по цвят - червени, жълти, каквото е и стъклото. Като сложа бели - наистина не светят добре. Но като сложа с цвета, с който трябва, са неразличими от обикновените, само дето харчат 2-3W вместо 20, а светят пак толкова. Не са с просто съпротивление като продаваните тук боклуци, а са с инверторче вътре, точно като марковите фенерчета дето продават с цената на злато.

            ПП: А боядисана в синьо халогенна или обикновена крушка е върха на селенията, най-малкото защото това значи загуби. Реотана на халогенката свети преко сили с 3000-3500К, при това на скъпите маркови крушки за фарове. За да докара цвета по-синкав, боядисват стъклото, а това значи че леко подтискат жълтото и зеленото. Просто се поглъща от стъклото на крушката, вместо да се ползва за нещо полезно. А точно долния спектър - червеното и зеленото (в комбинация от двете - жълто), отговарят за по-добрата осветеност.

            Та, ИМХО, синя крушка няма да си сложа никога. Няма никаква далавера от синьото и стъкло. Това си е откровен голфаджийски тунинг в най-безсмисления му вариант. Единствения що-годе смисъл е например ако си сложил ксенони на късите светлини, а дългите са на отделна крушка, да сложиш на тях боядисани, ако те дразни това че като включиш на дълги цвета е по-жълтеникав.
            Последно редактирано от sparkybg; 12-03-10, 00:21.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
              В линка, който е пуснал колегата onufriz пише и марката на крушката. И във Финландия продават тази марка.
              Убеден ли си в това колега???
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
              0877стоидевет215–Радослав

              Коментар


              • #52
                До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                Убеден ли си в това колега???
                Ми поне сайта им вдъхва доверие

                http://www.osram.fi/osram_fi/
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • #53
                  До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                  Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                  Ми поне сайта им вдъхва доверие

                  http://www.osram.fi/osram_fi/

                  Еееййй.....тарикати момчета бре....тц...тц...тц.
                  Интересно,кой от вас си е купил нещо от тук(по изгодно от И-бей или поне на тая цена),та ме съветвате и аз да го направя.
                  Пък то всеки може да чукне в гугъл .fi,ама къде ги продават тези неща.....

                  Искам да отбележа,че не се заяждам.Ама тази сутрин като писах,бях сигурен че някой ще ми изскочи с този сайт.

                  Както и да е,аз не искам да си купувам от Финландия.Ще си намеря в и-бей.

                  Hyvää iltaa.....
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • #54
                    До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                    Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                    Пък то всеки може да чукне в гугъл .fi,ама къде ги продават тези неща.....
                    Абе все ще се намерят някъде. Баща ми и майка ми в момента са в Ивало (некъде из Лапландията), ще им звънна да ти потърсят две крушки в местния магазин за моторни шейни
                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • #55
                      До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                      купувайте си от където искате, само не мислете че оригиналните серийни американски са по-читави.
                      Според мен Спарки е прав в случая. Изхождам от факта, че и аз карам америсанска кола (Додж Караван). Е стандартнине крушки на тия уж светят ... ама друг път. И преди да ми рипнете - да- оправил съм си матираните пласмасарии които заместват стъклата и рефлекторите са ми ок..

                      Единствено Silvania Ultra (както BENZBOSS по-горе е показал)пооправиха малко нещата.

                      Вероятно има сериозни разлики в САЩ и ЕВРО стандартите за светлина, сила и прочие при крушките

                      Давам го само като пример - да го имате наум.
                      Модератора ако прецени че не му е тук мястото на коментара - да употреби гумата моля.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Сериозно бъркаш, колега...
                        Въобще не бъркам. Още от началото говоря за ментета.

                        А какъв е смисъла да се дават пари за качествени като не се различават от крушките:

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...Ама ако не ти кажа, няма да познаеш че са диодни...
                        Остава ти няколко вата икономия. Сравнено с другите консуматори това си е нищо.

                        При положение, че същия ефект се постига с крушка за 2 лв.
                        Не съм против диодите като цяло. Вече има доста модели сериино обурудвани с такива - и габарити и стопове и мигачи. Но там светлината не преминава през червения стоп което го обезмисля.

                        А за загубите от сините филтри съм ти обяснил няколко поста по нагоре.

                        Явно е въпрос на вкус - резултата е еднакъв (субективно). В единия вариант става с 2 лв. и 2 минути, в другия с доста повече средства, нерви, време и промяна на инсталацията.

                        Все пак veselin_stef искаше някакъв друг вариант за бели габарити. Нека сам си прецени.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                          Каква промяна в инсталацията бе човек??? Те са си стандартен цокъл. Махаш старата и слагаш новата.

                          Сега, ако конкретната джипка се разпищи че са изпоизгоряли крушките е друг въпрос. Мойта не пищи.

                          А разликата в консумацията е огромна. 20W срещу 2.5W. За габаритите - 5W срещу 1W.

                          Сега в халогенките (фаровете за мъгла) си сложих диодни. Те и без това твърде голяма работа не вършеха - на едно ниво са с другите фарове - високо горе. За светене не стават, но за дневни светлини са перфектни. 3W срещу 55W, ако трябва да карам на фарове (е, хайде - 35W, щото съм с ксенони).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Каква промяна в инсталацията бе човек???
                            Ами човека казва, че не може да намери диодни като за него. Значи трябва смяна на фасонката. Това имах предвид, като казвам промяна на инсталацията. Все пак говорим си за конкретен въпрос на колега, а не по принцип.
                            Черокито също не пищи. А за "огромната " икономия - две крушки по 4 вата = 8 вата. Направо ще му падне разхода на гориво.

                            И нали знаеш, че да използваш фарове за мъгла като дневни е незаконно - полицаите само това чакат. Ама ти си знаеш.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              Ами човека казва, че не може да намери диодни като за него. Значи трябва смяна на фасонката. Това имах предвид, като казвам промяна на инсталацията. Все пак говорим си за конкретен въпрос на колега, а не по принцип.
                              Черокито също не пищи. А за "огромната " икономия - две крушки по 4 вата = 8 вата. Направо ще му падне разхода на гориво.

                              И нали знаеш, че да използваш фарове за мъгла като дневни е незаконно - полицаите само това чакат. Ама ти си знаеш.
                              Те вече не са за мъгла. Светят 3-4 пъти по-слабо.

                              За другото - разбрах че става дума за W5W крушки, а такива диодни има навсякъде.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                                Ами човека казва, че не може да намери диодни като за него. Значи трябва смяна на фасонката. Това имах предвид, като казвам промяна на инсталацията. Все пак говорим си за конкретен въпрос на колега, а не по принцип.
                                Черокито също не пищи. А за "огромната " икономия - две крушки по 4 вата = 8 вата. Направо ще му падне разхода на гориво.

                                И нали знаеш, че да използваш фарове за мъгла като дневни е незаконно - полицаите само това чакат. Ама ти си знаеш.
                                A aз например какво да направя,като халогените ми се палкат в момента,когато си запаля колата? И светят докато не включиш на къси... Пък уж сме в Европа. Смисъсл,че това по принцип го имат хамериканските СФ-та. Иначе диодите са благинка. Най-малкото,че светват доста по-бързо с максимална сила. А при висока скорост това е важно. sparkybg ,сподели моля откъде са ти диодите.


                                p.s. Спарки, видях линка към и-бей.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X