Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям разход на гориво на Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Голям разход на гориво на Чероки

    Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
    Точно това чистих тази сутрин.Лошото е,че пак изгасна лампата.Побърква ме вече.
    лампата светва покараш малко изгасва после пак светва и т н отидох в сервиз закачиха я на компа и веднага написа че не е в ред еди кое си напрежение в ламбдите стари лениви и т н те са 2 една преди и една след катализатора смених ги и вече край със светенето има ги на магазина срещу шела в комлука струват по 90лв бройката особено важна е тая преди катализатора тя дава на компа инфо как да приготвя горивната смес и като му каже наливай и той направо с маркуча

    Коментар


    • #47
      До: Голям разход на гориво на Чероки

      Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
      лампата светва покараш малко изгасва после пак светва и т н отидох в сервиз закачиха я на компа и веднага написа че не е в ред еди кое си напрежение в ламбдите стари лениви и т н те са 2 една преди и една след катализатора смених ги и вече край със светенето има ги на магазина срещу шела в комлука струват по 90лв бройката особено важна е тая преди катализатора тя дава на компа инфо как да приготвя горивната смес и като му каже наливай и той направо с маркуча
      Моите са здрави.Лампата ми светва от моя грешка,която е отстраних.Днес след повторен разговор с диагностика той ми рече:
      "грешката ми излиза за 1-2сек и после компа автоматично е чисти и нищо не изписва каква е грешката".Стигам до извода,че може минутка невнимание и да не е видял грешка,а той да чистел компа.Оригиналните свещи NJK имат 2 пъти по-малко разстояние на електрода отколкото на БОШ мерих го със сонди.След смяната сега на Борд компа изписва 23.7л/100км на яка стружка в града,което е нормално.Ако се окаже тъпите свещи на Бош незнам...Дано това да е причината.
      Поздрави!
      [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
      [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

      Коментар


      • #48
        До: Голям разход на гориво на Чероки

        6лв броя!Дано да се оправи но ме съмнява такава огромна разлика само от свещи.Аз сменях свещи,кабели,капачка,палец/при моя има/,махане на катализатор.Драстична разлика нямаше./може да е било добре/Сега на газ може да гори извънградско 14-15л/100,но със 100. Почнеш ли да помпиш с крака мисля че тоя мотор таван няма.
        Прикачени файлове
        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

        Коментар


        • #49
          До: Голям разход на гориво на Чероки

          Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
          6лв броя!Дано да се оправи но ме съмнява такава огромна разлика само от свещи.Аз сменях свещи,кабели,капачка,палец/при моя има/,махане на катализатор.Драстична разлика нямаше./може да е било добре/Сега на газ може да гори извънградско 14-15л/100,но със 100. Почнеш ли да помпиш с крака мисля че тоя мотор таван няма.
          По-горе писах.Със същите ги смених,само дето са вдигнали цената на 7,5лв.Сега разхода е 25/100.Е ама ти ми знаеш стила на каране, така че това за мене е нормален разход.
          Поздрави!
          [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
          [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
          [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
          [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

          Коментар


          • #50
            До: Голям разход на гориво на Чероки

            Е най-накрая разбрах от какво гори толкова много.Смених маслото на скоростната кутия с Mopar ATF+4 и филтъра.Старото ми беше Декстрон3 беше станало на боза,макар,че на щеката беше бистро.Сега извън града ми гори със 100км/ч 8.5л по борд комп.
            А в града с по-голяма "стружка" 16.5л пак по борд комп.Благодаря на всички за съветите.
            Поздрави!
            [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
            [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
            [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
            [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

            Коментар


            • #51
              До: Голям разход на гориво на Чероки

              Как го смени цялото.

              Коментар


              • #52
                До: Голям разход на гориво на Чероки

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Как го смени цялото.
                Не много по-правилата.Източих от пробката после запалих колата и започнах да редя скоростите.Загасих на паркинг и чак тогава изтече към 1л.После още едно такова упражнение и източеното масло беше точно 6л.
                Поздрави!
                [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                Коментар


                • #53
                  До: Голям разход на гориво на Чероки

                  Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                  Е най-накрая разбрах от какво гори толкова много.Смених маслото на скоростната кутия с Mopar ATF+4 и филтъра.Старото ми беше Декстрон3 беше станало на боза,макар,че на щеката беше бистро.Сега извън града ми гори със 100км/ч 8.5л по борд комп.
                  А в града с по-голяма "стружка" 16.5л пак по борд комп.Благодаря на всички за съветите.
                  Поздрави!
                  И аз да попитам с AW4 скоростна кутия ли си? Там не се ли препоръчваше Дексрон? Имаше някакви драми по отношение на точно тази скоростна кутия и АТF+4. Ще чакам да споделиш как са нещата по-нататък.

                  По отношение маслото и филтъра - какви са цените, че и аз трябва скоро да сменям.

                  Поздрави!
                  JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                  Коментар


                  • #54
                    До: Голям разход на гориво на Чероки

                    Първоначално публикуван от gueorgi Преглед на мнение
                    И аз да попитам с AW4 скоростна кутия ли си? Там не се ли препоръчваше Дексрон? Имаше някакви драми по отношение на точно тази скоростна кутия и АТF+4. Ще чакам да споделиш как са нещата по-нататък.

                    По отношение маслото и филтъра - какви са цените, че и аз трябва скоро да сменям.

                    Поздрави!
                    Колега същия въпрос го зададох и на Кинекса,но той излезе прав.Като са писали за наще джипки е нямало АТФ+4.Минах вече към 500 км.Скоростите се сменят плавно почти не ги усещам кога се редят,а преди с декстрона беше леш.8 л масло в Дарс ауто(Балкан стар) е 155лв а филтъра от Вест ауто за 45лв.
                    Поздрави!
                    [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                    [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                    [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                    [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Голям разход на гориво на Чероки

                      Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                      Колега същия въпрос го зададох и на Кинекса,но той излезе прав.Като са писали за наще джипки е нямало АТФ+4.Минах вече към 500 км.Скоростите се сменят плавно почти не ги усещам кога се редят,а преди с декстрона беше леш.8 л масло в Дарс ауто(Балкан стар) е 155лв а филтъра от Вест ауто за 45лв.
                      Поздрави!
                      май съм бил най-близо с предположенията

                      Коментар


                      • #56
                        От: Голям разход на гориво на Чероки

                        Между другото, аз също имам проблем с висок разход, но не чак толкова - около 25/100 градско и 16-17 извън града. Джипа е Чурук 2001 година, 4 литров, с електронно делко. Гумите - 235/75/15, конусовиден филтър К&N, сменени дискове, накладки, всички масла до едно. Преди, когато имах газ, реших и свещите да сменя, купих от Скорпионите Champion, след 500 км ги отворих и бяха черно мазни, а старите NGK бяха керемидено матови. Пак си ги върнах. Освен това ми свети чек енджин. Среден катализатор няма. Имам 2 малки такива и 4 ламбди.
                        Въпросванията ми са:
                        1-Какви изпитани свещи ще ми препоръчате?
                        2-Кой може да закачи и прочете компа за грешки?
                        3-Какви изпитани Ламбди и от къде да взема?
                        Поздрави!
                        Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
                        Компютърна диагностика

                        Коментар


                        • #57
                          От: Голям разход на гориво на Чероки

                          По точка 2- реших въпроса
                          По точка 3- също.
                          Остава въпроса за свещите, но така и никой тук не си прави труда да отговаря на новаци- явно NGK ще се взимат!
                          Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
                          Компютърна диагностика

                          Коментар


                          • #58
                            От: Голям разход на гориво на Чероки

                            По точка 2- реших въпроса
                            По точка 3- също.
                            Остава въпроса за свещите, но така и никой тук не си прави труда да отговаря на новаци- явно NGK ще се взимат!
                            Jeep Cherokee XJ 4Lx4Inch Lift
                            Компютърна диагностика

                            Коментар


                            • #59
                              От: Голям разход на гориво на Чероки

                              По точка 2 и 3 може да кажеш каква сонда взе, колко пари струва, кой ти прочете грешките, какви бяха...

                              За свещите или оригинални от БС или от всеки магазин за авточасти по каталог на някоя реномирана марка - Бош, Шампион, НЖК...но точния номер. Едва ли от свещите ти е проблема.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Голям разход на гориво на Чероки

                                NGK V-POWER ТОВА СА СВЕЩИТЕ ЗА ТОЗИ МОТОР . http://cgi.ebay.co.uk/JEEP-CHEROKEE-...item58889617ed

                                http://ngk.com/results_cross.asp?pid=FR5-1&x=33&y=12
                                http://ngk.com/results_fitment.asp?pid=FR5%2D1
                                НАБЛЯГАМ НА СЕРИЯТА V-POWER !
                                КАРАМ 7.000 КМ. И СЪМ ДОСТА ОЧАРОВАН НИЩО ОБЩО С ОРИГИНАЛНИТЕ МОПАР(CHAMPION) ОТ БС.
                                Последно редактирано от bonev_d; 11-09-10, 01:46.
                                ZJ`99 4.0 LAREDO 2''

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X