Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

    Здравейте, ориентирал съм се към Гранд Чероки . Искам да е бензин , който ще го кротна с газово. Не съм запознат с джиповете до скоро карах спортна кола над 350 коня. Имам малко въпроси:
    1. Гледам четири бензинови мотора:
    3,7 литра V6 - 209 к.с
    4,0 литра V6 - 190 к.с
    4,7 литра V8 - 220 к.с
    4,7 литра V8 - 258 к.с
    Кой от тях?
    2. За раздатките ?
    NP 242 Селект трак
    NV 147 Куадра трак 1
    NV 247 Куадра трак 2
    Коя от тях ?
    3. Какво друго да търся и гледам, което е важно и после може да съжалявам че не съм знаел ?
    Гледам че при 8 цилиндровите модели има разлика в задния мост който става DANA 44 и Алуминиев. Докато при V6 - 4.0 литра е DANA 35C.
    От което идва другото питане като ще е само 190к.с и ще е бензин не е ли по добре да е 163коня дизел? Но с него каква скорост мога да поддръжам на магисталата?
    Джипа ще го ползвам за ЛОВ - повече кал и сняг отколкото неравности!Няма да имам време да е преправям така че максимално искам да бъда доволен от фабричния вид. Също така смятам да бъде и като семеен автомобил при наличие и на още 2 градски /малки/ автомобила.
    Благодаря Ви предварително!

  • #2
    До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

    WJ 3,7 няма, с куадратрак 1 също няма, търси с куадра драйв / това е куадра трак 2 с 2 самоблкокиращи се диф-а.
    4,7 е най-добре, а дали ще е HO или не зависи от бюджета ти ...
    Успех, добър избор си направил.
    А дали да е дизел - има доста обширна дискусия на тази тема, може да я прочетеш ...

    едит: всъщност има с куадра трак 1 - само 2004 с 4 литров мотор и без бавни, но предполагам са изключително редки ...
    Последно редактирано от buysell; 14-02-10, 16:54.
    Грандоман WJ 3.1 QD

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

      Колега дай малко по подробно както казах не съм наясно ..
      Обесни с коя раздатка да е ? В руски сайт видях само тези 3 вида. За 3,7 мотора да объркал съм се той е при новите WK... И аз си избрах 4,7 литровия , но той е V8 мотор с заден мост DANA 44 който пък е алуминиев и според сайт-а се пука . Това не е ли проблем ? Ще ми е по лесно с някаква примерна конфигурация ( двигател + раздатка+ друго важно)

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

        Първоначално публикуван от radones Преглед на мнение
        Колега дай малко по подробно както казах не съм наясно ..
        Обесни с коя раздатка да е ? В руски сайт видях само тези 3 вида. За 3,7 мотора да объркал съм се той е при новите WK... И аз си избрах 4,7 литровия , но той е V8 мотор с заден мост DANA 44 който пък е алуминиев и според сайт-а се пука . Това не е ли проблем ? Ще ми е по лесно с някаква примерна конфигурация ( двигател + раздатка+ друго важно)
        За сега никой във ф0рума не се е оплакал, че е счупил диф, раздатката 100% куадра трак 2 с куадра драйв.
        Грандоман WJ 3.1 QD

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

          А някой има ли наблюдения за скоростните кутия при 4,7 литровия мотор? Виждам че до 2001 се използва 4 степенна кутия модел 45RFE а след 2001 е 5 степенната 545RFE... Това може би зависи и от мотора дали е HO с 258 к.с. или е 220к.с....

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

            от къде си, има един в добра комлектация във форума за продаване

            4,7 бензин, куадратрак 2 и газов инжекцион
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

              От Бургас колега . Обявен ли е някъде ?

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

                Първоначално публикуван от radones Преглед на мнение
                4,0 литра V6 - 190 к.с
                Тоя не е ли стария редови(242)?
                А раздатката 242,не се ли прилага в най-много модели от трите раздатки?
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

                  От това което чета раздатката NV242 при 4 литровите е от 87 до 2001 година . Подробности можеш да намериш тук http://jeep.avtograd.ru/xfer/encyclo...P242/index.htm . По интересно ми защо намирам доста теми в които е описано как става смяна на по новата раздатка NP 247 с NV242... Някой запознат с идеята на това занятие??

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос при покупка на Гранд Чероки WJ

                    Първоначално публикуван от radones Преглед на мнение
                    От това което чета раздатката NV242 при 4 литровите е от 87 до 2001 година . Подробности можеш да намериш тук http://jeep.avtograd.ru/xfer/encyclo...P242/index.htm . По интересно ми защо намирам доста теми в които е описано как става смяна на по новата раздатка NP 247 с NV242... Някой запознат с идеята на това занятие??
                    Точно в линка е и отговора-242 си е напълно механична,с възможност за движение само на заден мост,фултайм,парттайм,бавни...А 247 е на съвсем друг принцип(и специално масло трябва).
                    А за нея и 247,можеш да прочетеш и тук. (и да ги видиш)
                    Ето и малко популярна информация...
                    Според мен 4,0л,редовия мотор с раздатката 242 са най-практичния вариант.(без да съм специалист)
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X