Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Comando с Perkins (спешно)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Comando с Perkins (спешно)

    трябва ми малко имфо за Jeep Comando s dwigatel Perkins 1982 година висок таван.
    това пише в обявата и цената ми е добра...а в нета не мога да намеря нищо за тоя модел :x :x :x
    кажете за слабостите на тоя модел,двигател,трансмисия,окачване...и къде да гледам като ида да го видя.
    Благодарско предварително.
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

  • #2
    Jeep Comando





    Голяма екзотика сте успели да намерите. Наистина няма почти нищо по въпроса. Според информацията, която аз намерих това е клонинг на Jeep, който се е произвеждал само в Испания за тамошния пазар като известно количество е изнасяно и за Италия, Франция и Англия.

    Около 1985 Motor Iberica който е произвеждал тези машини е купен от Nissan Япония.
    Nissan продължава да ги произвежда, но общо взето само по заявка от клиент със дизели на Perkins. Според информацията която намерих складове за части има и в момента в Zaragoza и Valencia.

    Според мен е добра идея да го погледнете на място и да видите модел на двигателя и малко повече данни за шаси и ако може снимки. За съжаление това са машини, които са правени в малки серии и наистина няма почти нищо по въпроса. Като обща компановка шаси и окачване ще са 100% съвместими с Wrangler така че, предполагам за части и това как и какво се гледа можете да направите справка с Wrangler. А за двигателя конкретно не се притеснявайте, защото това е много популярна марка, за която се намират части навсякъде включително има много лицензни производства – даже и в България завод ВАМО.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Малко информация и за оригинала . Компанията Kaiser Jeep произвежда своя спортен модел под името Willys Jeepster които е базиран на шасито на CJ-6 и е имал четири разновидности- роудстър, универсал, пикап и кабрио.
      C-101 Jeepster Commando е произвеждан от компанията AMC на тази база само с леко удължено междуосие, което да позволи използването на редови 6 цилиндров двигател и 5 литров V образен 8 цилиндров такъв. Произведени са общо около 77500 броя от този автомобил и през 1973 г. AMC прекратява производството му.

      Коментар


      • #4
        най-много ме интересува бива ли си го двигателя.в няколкото форума в които намерих нещо за него май тоя модел е с 1700-1800 кубиков мотор...дизел.
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #5
          Perkins

          По принцип Perkins се славят като много здрави и надлежни. Може би е добра идея да видите какъв е модела и да потърсите повече инфо за него. На сайта на Perkins имат и документация - ще е от полза.

          За съжаление лични впечатления нямам ...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            отказах се...

            всъщност вече се отказах от закопуването на тоя модел поради няколко причини.
            първо,двигателя ако е 1.8 най-вероятно ще е около 50 коня.доста е слабичък за това дето ще ползвам машинката.
            второ,доста е ретро и най-вече уникален(ограничени бройки)тоя модел за да го съсипвам.търся нещо за преработвоне и не ми се се съсипват уникати.
            трето,предкочитам нещо японско или в краен случай руско...

            а намерих една статия в едно списание,макар и не точно за модела с дизела,а с V6 мотор,150 к.с.

            http://autoaventura4x4.com/frontend/...id_noticia=331

            ПП погледнат отзад много прилича на Лада четворка)))(комбито)
            БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
            (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Comando с Perkins (спешно)

              това е много рядък модел...аз много уважавам ретро колите. напрмер ми подаряват газ 66 (не съм сигурен за модела) . коит от 10 години гние в една градинка , но ина4е му врътнах стартера и си завъртя.
              би било жалко ако не си го взел..
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Comando с Perkins (спешно)

                Колега, много се радвам че се вслуша в съвета да почетеш този наистина прекрасен форум........., обаче да "съживяваш" теми от преди 4 / ЧЕТИРИ/ години.......
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Comando с Perkins (спешно)

                  колега..сорръ..няма да се повтори...ок...?
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X