Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

    Здравейте колеги.От както го взех моя WJ не му се отваря стъклото на задната врата(за вратата на багажника става въпрос).Или аз незнам как се отваря или нещо не работи.Има един черен бутон на задната врата от където трябва да се отваря стъклото,но мойто неще.Досега все си виках то не ми е важно-не ми е важно ама вече ме дразни,защо пък а не си я ползвам и тая екстра.Та някой ако има идея бушон ли да търся(и евентуално къде) или нещо друго?Щото ми се струва че е електронно това отваряне а не механично.Предположения.......???
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

  • #2
    До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

    Отварянето трябва да е механично,но заключването е вързано към централното.Провери дали се отключва,щото иначе няма да го отвориш.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

      Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
      Отварянето трябва да е механично,но заключването е вързано към централното.Провери дали се отключва,щото иначе няма да го отвориш.
      Да проверя как?
      Като натискам бутона не усещам никакво механично движение вътре.Може и да има някакъв проблем там.На какъв принцип работи точно знаеш ли?Иначе централното си работи добре на останалите врати.Като отключвам се чува щракване и в задната врата ама как да разбера дали отключва и прозореца.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #4
        До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

        Свали кората на багажника и виж машинката на централното ли е,или някое механично палче не сработва като хората.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #5
          До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

          Аз понеже "не съм от тия" (грандовете), да попитам - имаме стъкло, което се вдига нагоре и врата, която се отваря настрани / надолу ? Ако е така, да не е проблемът в амортисьорчетата, повдигащи прозореца ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

            И двете се отварят нагоре.

            Но аз що си мисля, че не е механично отварянето на това стъкло. Да не е в бутона този проблем.

            Коментар


            • #7
              До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

              Ключалка на задната врата има три положения: Заключено, отключено прозорец, и отключено врата..... Поиграй си..... Е при идеални условия, че всички механизми вътре са здрави.
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Ключалка на задната врата има три положения: Заключено, отключено прозорец, и отключено врата..... Поиграй си..... Е при идеални условия, че всички механизми вътре са здрави.

                Ключалка ли....аз си мисля че нямам ключалка на задната врата(или не си познавам колата...).
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • #9
                  До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                  Колко бутона имаш на дистанционното?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                    Колко бутона имаш на дистанционното?
                    Ами два колко...(отключено и заключено).Вие по колко имате?
                    Иначе имам и едно което съм го купил от И-бей с три бутона ама той третия е "panic" и мисля че няма връзка с това.А и все още не съм го програмирал него.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                    0877стоидевет215–Радослав

                    Коментар


                    • #11
                      До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                      Колега, все си мисля, че самото отваряне е механично.Аз като натискам копчето усещам съпротивление за отварянето.Самото блокиране от централното е логично да е електрическо.Присъединявам се към мнението на колегата Калин, сваляне на кората му е майката.А там???Само внимавай ако има тоци от централното, защото имах проблеми с моето - няма отделни бушони и може при късо да изгори цял блок /модул/, не знам как го нарече майстора.А те са скъпички.В крайна сметка за какво ти е да се отваря това стъкло?!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                        Това стъкло на задната врата се отваря електрически - този черния бутон е ел. ключ.

                        Бушона е N 8, 15А, намира се под краката на шофьора.

                        99 % съм сигурен, че не от него, защото този бушон захранва доста други елементи в колата.

                        Може да ти се е развалило моторчето за отваряне на стъклото, датчика за отворено стъкло, бутона за отваряне, моторчето за заключване на цялата задна врата, скъсани кабели, мръсни куплузи, лоши връзки и т.н.

                        Един поглед в схемите в "систематизирана информация" би ти спестило много нерви.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                          Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                          В крайна сметка за какво ти е да се отваря това стъкло?!
                          Абе по принцип съм такъв човек че и най-малките неизправности ме разнят.Това бях решил че не ми е важно ама с всеки изминал ден ме дразни все повече и повече.Защо пък да не работи като го има...?


                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          Може да ти се е развалило.......моторчето за заключване на цялата задна врата.....
                          Ако се е развалило моторчето за цялата врата тогава нали няма да се заключва.А тя си се заключва вратата.

                          Ако не съм на работа събота и неделя ще го вкарам някъде на топло и ще го атакувам да видим какво ще излезе.После ще пиша какво е станало.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • #14
                            До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                            Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                            Ако се е развалило моторчето за цялата врата тогава нали няма да се заключва.А тя си се заключва вратата.

                            Не, не е така.
                            Когато колата (в частност задната врата) е заключена, прозореца не се отваря. Всъщност в моторчето на централното има прекъсвач на веригата за стъклото. Ако има проблем в този прекъсвач в моторчето на централното е възможно да не се отваря стъклото, но централното да си работи нормално.

                            Разгледай схемата.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Задно стъкло на WJ.........бушон или ...???

                              Пиши и снимай,ще е добре да има нещо нагледно.
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X