Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да взема задно каре на преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като всичко е омазано с грес ми е малко трудно да си го представя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Да съживим малко темата. Към момента какво е положението с тези карета или да поръчвам от rockauto? Последното от там изкара около 25000 км, но джипа се кара основно по магистрала със 120-140 км/ч. Преди това едно чисто ново евтино се пръсна веднага при вдигане на 130 км/ч.

      Коментар


      • Същото е положението.

        Какво значи "се пръсна"?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Аз съм с Paskal.
          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
          Око за око, паста за зъби!
          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

          Коментар


          • Забравих - аз съм си още с китайското от Rockauto. Никаква промяна засега. Трябва да е навъртяло 30000км вече.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Същото е положението.

              Какво значи "се пръсна"?
              При вдигане на 120 км/ч и каране така около 1 минута отдолу се чу изхърхващ шум и започнаха големи вибрации в предницата. След сваляне на кардана няколко от съчмите бяха избягали от гнездата си и гнездата им бяха видимо разширени - просто тотал щета. Трябва да пазя снимки някъде.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                В интеркарс има два вида карета Паскал. Такова от 60 и такова от 100лв. Това са дилърски цени през програмата им за поръчки. Януари взех това от 100лв и го сложих. Жуженето в краката и пукането при навит волан изчезнаха. Вече над 5000км няма драма. И на двете отстрани е гравирано driveshaftparts ME807. Същите карета ги има навсякъде в нета от $35 до $200.
                Аз съм още с туй. 6 год и кусур. 80к км. Не се е обаждало, омаслило или разлуфтило. Виждало е няколко пъти 150-160км/ч
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • Shider
                  Shider коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз съм с такова вече 4 години и ~ 50хил.км. Никакви признаци за проблеми (освен ведъж смяна само на маншона за десетина лв пак на Паскал - мисля, че се скъса заради каране по храсти и тръни).

              • Двете карета на Pascal в Интеркарс не са еднакви. Различни са по дебелина. Едното е 30мм, другото 40мм. Шлиците и диаметъра са еднакви.
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • Значи едното предполагаемо е за WJ, че по-дебелотобсе кълчи повече, другото за WK, където по-юалко. В събота ще премеря.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • За KJ e 30мм
                    Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                    Око за око, паста за зъби!
                    Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                    Коментар


                    • Малко ъпдейт от мен. Свалих кардана и го закарах на Феликс на околовръстното. Смениха карето с някакво немско, дават 6 месеца гаранция, 180 лв е с монтажа. За момента се държи добре, минах едни 1000 км - включително ходене от София до Бургас и обратно с постоянни 120 км/ч и на места 130. Ще видим колко ще изкара.

                      Коментар


                      • sers
                        sers коментира
                        Редактиране на коментар
                        Колега какъв разход на гориво ти дава с тази скорост.

                      • cene
                        cene коментира
                        Редактиране на коментар
                        моя е дизел - 2.7, разхода е около 11-12 на сто

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X