Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да взема задно каре на преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

    Вече трети ден го връткам, направихме и лек оффроуд. Висчко е на 6. Няма вече скърцане, пукане и всякакви други странни звуци изпод краката ми. Препоръчвам го на всички като истинска алтернатива на този проблем, а не някакви пригодени от Алфи и други подобни, на които и без това маншона им заминава на втората седмица и пак започват ядовете.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

    Коментар


    • #62
      От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

      Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
      Вече трети ден го връткам, направихме и лек оффроуд. Висчко е на 6. Няма вече скърцане, пукане и всякакви други странни звуци изпод краката ми. Препоръчвам го на всички като истинска алтернатива на този проблем, а не някакви пригодени от Алфи и други подобни, на които и без това маншона им заминава на втората седмица и пак започват ядовете.
      Благодаря за инфото,това е добра новина.
      grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

      Коментар


      • #63
        От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

        Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
        ... Принципно фирмата е американска, но има и склад в UK ...
        В същност, фирмата е от Южна Африка, което личи от информацията за регистрация на домена

        Domain name:
        driveshaftparts.co.uk

        Registrant:
        Greg Gardiner

        Trading as:
        Euro Driveshafts

        Registrant type:
        UK Limited Company, (Company number: 4554480)

        Registrant's address:
        Unit 1 Mone JePaul
        26 Aloefield Crescent
        Springfield Park
        KZN
        Durban
        Kwa Zulu Natal
        4034
        South Africa
        а също и от информацията в Skype профила, който е даден за контакт.

        Иначе изглежда имат фирмена регистрация в Англия.

        От какъв адрес ти доставиха карето?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

          От Англия дойде карето, но изрично им казах да ми го изпратят от там, за да не се разправям с митници и други простотии. Точния адрес не го помня, но мога да го проверя ако е важно.

          /между другото и на самото каре пише Euro Dravershafts/
          Последно редактирано от matematic; 02-09-10, 20:32.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

          Коментар


          • #65
            От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

            Всъщност са 2 маншона...

            http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JEEP-...Q5fAccessories

            Един с луфт на вала на капачката, за да не излиза греста, която при високи обороти се събира и къса гумените маншони от центробежната сила, и още един пластмасов, който не позволява да влизат вредители... Но при 2" лифт не държи много. За WJ някой пробвал ли е http://www.4xshaft.com/Cherokee/Gran...kee_DCRez.html ?
            CV > U-joint за WJ... Поне според хората, които са го пробвали, се усеща пренебрежима вибрация до към 50км/ч... FYI...

            Коментар


            • #66
              От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

              Въпросното задно каре на преден кардан(от към раздатката) навсякъде в интернет го намирам снимано да го дават без маншон(или поне аз не виждам маншон):
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqNHJFQFDyuRE1ueBQ+pJN8dvw~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5626264
              А поне вчера като го гледахме при дядо Владо изглеждаше по-иначе, с маншон като този например:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16RHJHEFFmSwy+CfBRwcWzMl5w~~60_57.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5626265

              Та някой скоро купувал ли е такова каре? Да сподели от къде, за колко, да покаже как е било окомплектовано?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #67
                От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                Въпросното задно каре на преден кардан(от към раздатката) навсякъде в интернет го намирам снимано да го дават без маншон(или поне аз не виждам маншон):
                [ATTACH=CONFIG]759068[/ATTACH]
                Маншонче , вижда се част от него от лявата страна на снимката .

                Коментар


                • #68
                  От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                  Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                  Маншонче , вижда се част от него от лявата страна на снимката .
                  Мдам. И на мен ми мина през главата, ама настоящото изглеждаше по-иначе. Ta за това се чудя правилното каре ли гледам. При скорпионите искат 200лв. за карето в комплект с маншон. Вестауто 135лв., ама дедо Владо каза - НЙЕ. От чужбинско пак идва на ~200лв. Та някой наскоро да е сменял?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #69
                    От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                    Абсолютно същото е , маншончето е заедно с половината метална част от карето като капачка е , валцова се отстрани и като се сложи се притяга с болтовете . Дават ти го нсаипно не така сглобено като на снимката вътре има и една малка тубичка с грес . Сменял съм го преди 3 години , тогава Жоро ЦСКА ми го достави от щатите за 330 лв.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      .... ама дедо Владо каза - НЙЕ.
                      "Нйе" в смисъл че още не си е отишло окончателно, иначе против "Скорпионските" не казвам нищо. Сменял съм достатъчно и няма ядове, т.е. ако все пак си решил да го сменяш(ме) вземай смело.
                      За маншоните Фабарм ти е отговорил, задното е метал с малка черна гумена хуйка(задната част на карето), при предния си е голям отделен гумен маншон.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #71
                        От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        Мдам. И на мен ми мина през главата, ама настоящото изглеждаше по-иначе. Ta за това се чудя правилното каре ли гледам. При скорпионите искат 200лв. за карето в комплект с маншон. Вестауто 135лв., ама дедо Владо каза - НЙЕ. От чужбинско пак идва на ~200лв. Та някой наскоро да е сменял?
                        Аз днес смених само маншончето на въпросното каре, че беше спукано. Сложихме универсален силиконов маншон, който се слага на полуоски, като си го монтирахме с оригиналните скоби. Чета в темата, че имало вероятност да не издържи на центробежните наБлягания, но за 10 лв. си струва да се направи експеримент. Ще го наблюдавам и ако даде фира ще кажа.
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • #72
                          От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                          Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                          Аз днес смених само маншончето на въпросното каре, че беше спукано. Сложихме универсален силиконов маншон, който се слага на полуоски, като си го монтирахме с оригиналните скоби. Чета в темата, че имало вероятност да не издържи на центробежните наБлягания, но за 10 лв. си струва да се направи експеримент. Ще го наблюдавам и ако даде фира ще кажа.
                          Експериментът вече е правен. Мек силиконов маншон на задното каре издържа съвсем малко по-дълго, отколкото такъв на предното. Започва се с вибрация над 100 км/ч и в един момент се чува трясък. Ама щом искаш да повтаряш чуждите грешки - нямаш проблем, парите са си твои и можеш да ги хвърляш на вятъра колкото си искаш ...

                          Между другото, каретата на предния кардан вече се рециклират (в София) и при Жан, и на Симеоновско шосе при Зоологическата.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                            Между другото, каретата на предния кардан вече се рециклират (в София) и при Жан,
                            И искат колкото за ново от Скорпионите 175 лв за услугата!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                              Въпроса е дали това от скорпионите ще е по- читаво от рециклираното.
                              Значи в чужбинско ги има между 70 и 120 $ без да смятаме доставката. Това на колегата ФАБАРМ е дорманско от рокауто (от по- скъпите) и явно няма проблеми.
                              Тук в скорпиона и вест-а 100% са ментаци за тази цена ,
                              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                              тел. 0897818449

                              Коментар


                              • #75
                                От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                                Едно момче внасяше чсти за jeep , и имаше в наличност и само маншончетата за 37 лв. броиката но ми каза , че вече не се занимавал с части .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X