Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да взема задно каре на преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: От къде да взема задно каре на преден кардан

    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
    И моя се къса та съм решил да поръчам от БС.
    А дали го предлагат в БС
    grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

    Коментар


    • #32
      До: От къде да взема задно каре на преден кардан

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      аз сложих силиконов по размер на място, не знам от каква кола..... засега държи - вече половин година и над 2000км.
      Благодаря ! и това може да опитам.
      grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

      Коментар


      • #33
        До: От къде да взема задно каре на преден кардан

        Каре също става и от форд Сиера или Ескорт само с малко преработки при стругар.Аз сложих такова и нямаше проблем докато не се скъса маншона и пак се счупи.Сега го рециклирах в София с 3 мес. гаранция и ми сложиха оригинален маншон.
        Car audio & Off road club TETEVEN
        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
        GAZ 69 0ff Road '76

        Коментар


        • #34
          До: От къде да взема задно каре на преден кардан

          Някакво развитие по вапросното каре,че не ми се дават 1000лв. за цял кардан.Моя маистор ми каза че на мерцедес с 124 купе е същото,но ще стане ясно утре. Има ли някакав проблем ако джипа се кара без предния кардан.

          Коментар


          • #35
            До: От къде да взема задно каре на преден кардан

            Задно каре на преден кардан WJ3.1TD

            Коментар


            • #36
              До: От къде да взема задно каре на преден кардан

              При мен се получава едно прищракване като го напъна и започнат да прибуксуват и предните колела, дали не е от каре?
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #37
                До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                Най вероятно е точно карето. Излиза, че задно каре на преден кардан е доста проблемно при доста WJ- и. Аз съм свалил мойто и утре ще ходя да търся по италианските магазини, въпреки че със стругарско доуправяне след това не ми се занимава... Някой ако намери из сайтовете такова каре за WJ ще е много добре защото е разпространен проблем. Карето е подобно на това което Carburettor показа само че без ос, кардана влиза в него.
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #38
                  До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                  Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                  При мен се получава едно прищракване като го напъна и започнат да прибуксуват и предните колела, дали не е от каре?
                  Боба каза.....Верига в раздатката.

                  Коментар


                  • #39
                    До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                    Зависи какво е прищракването. В началото мислех, че и мойта верига е заминала, но се оказа, че са 2- карета- задното на предния кардан и каре на ляво колело. Прищракването в раздатката не е ритмично и е силно.
                    R 727cc BB KIT
                    ZJ V8
                    WK2 V6

                    Коментар


                    • #40
                      До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                      Верно е че от раздатката е силно. Прави кррррът.
                      От кардана прави чук-чук-чук.

                      Ма то за тия работи има сервизи. Така по телефона - трудна работа.
                      Възможно ли е ,, невъзможно ли е. Ми всичко е възможно.

                      Коментар


                      • #41
                        До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                        Аз мисля, че се справих с проблема каре на преден кардан. Та следете мойте стъпки ако се затруднявате. Отивате в Техко, казвате "търся вътрешно каре- 25 шлица, 100мм" и им казвате да отворят каталога за карета (в моя случаи Glo) и да гледат италианските марки. Мойто излезе на каталожен номер 4543 ако не се лъжа. Сега ще видиме ще се наложи ли да го водя на шлосер/ стругар или зегерката ще ми е приятелче и всичко ще е точно.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #42
                          До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                          Колеги, в крайна сметка се наложи стругарска намеса. Разликата между старото и новото каре са няколко милиметра в дълбочината на шлиците, порадо които зегерката няма как да се сложи. Утре ще се вземат между 3 и 4 мм от височината на вътрешната страна на карето и всичко ще си дойде на мястото. А маншона, който също е трудно откриваем ще бъде взет от старото каре, тъй като маншона е закрепен за старата капачка, ще се сложи старата капачна ка новото каре и нещата заспиват. Мойто излезе към 80 лева. Така че ако търсите това каре просто кажете в магазина, че искате вътрешно каре 100мм на 25 шлица с 6 дупки и отивате при стругар да намали височината на в.с.к за зегерката, слагате старата капачка с маншона и така до следващия елемент изискващ смяна...
                          R 727cc BB KIT
                          ZJ V8
                          WK2 V6

                          Коментар


                          • #43
                            До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                            [QUOTE=baha;1147421]Колеги, в крайна сметка се наложи стругарска намеса. Колега аз пак му направих тве точки с електрожена и избегнах пувтенето на стругаря а маншона си беше в кутията с карето струваше ми 110лв.с отстапката

                            Коментар


                            • #44
                              До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                              Е точките с електрожена ги избягвам, защото си е чисто "побългаряване" пък и не съм сигурен, че е най- добрия вариант. А маншон и аз си имам в кутията на карето, ама е доста по- различен. Зависи какво каре на каква фирма ще вземеш тъй като всички слагат "стандартни" аксесоари. Да ама при този кардан стандартно няма... ти явно си попаднал на точния маншон за кардана, аз ще си използвам старата капачка с маншона който е здрав. Моята смяна излезе само 78лв карето, другото ми е без пари!
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: От къде да взема задно каре на преден кардан

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                аз сложих силиконов по размер на място, не знам от каква кола..... засега държи - вече половин година и над 2000км.
                                Не знам как ви държат тия меки силиконови маншони. При мен този на предното каре се пръсна веднага щом вдигнах над 120, а на задното (където стоеше по-нагънат) издържа само с 50-на км повече на магистрално каране.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X