Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аварийно спиране с автоматик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Аварийно спиране с автоматик?

    Включваш 2 ра, 1 ва , и дърпаш плавно що годе ръчна за да не се завъртиш.Пробвах го сега в снеговете и "идеално почистените пътища.Не е като да спре със спирачки но поне ще облекчи удара ако се предполага че ще предстои такъв.Това е моето мнение.

    Коментар


    • #62
      До: Аварийно спиране с автоматик?

      Няма се плашите, каквото е с ръчка, такова е и с автомат.
      Ръчкаш скоростите надолу и помагаш с ръчната спирачка.
      Ако няма време и скороста е малка, направо вкарваш бавните. Ама трябва скоростите да са на неутрал че иначе много хърка.
      Някой горе предложи задна скорост. С малка скорост от D на R двигателя гасне. Ако скороста е висока може и да счупи нещо.
      За P дори не си помисляйте. Броните са по-евтини.

      Коментар


      • #63
        До: Аварийно спиране с автоматик?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        С малка скорост от D на R двигателя гасне. Ако скороста е висока може и да счупи нещо.
        За P дори не си помисляйте. Броните са по-евтини.

        Пламене това верно ли???Мислех че има някаква защита и да не включва като сложиш лоста там.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
        0877стоидевет215–Радослав

        Коментар


        • #64
          До: Аварийно спиране с автоматик?

          Извън пътя ми се е случвало. Като е криво местото и трябва ръчкане.
          Нищо че е V8, и от R на D, и от D на R пак си гасне когато е в движение.
          Гасне и като катериш някой стръмен баир и го изпуснеш да се върне назад. Ама като казвам стръмен баир имам в предвид наистина стръмен. На такъв баир на ръчките им се палят съединителите.

          Р в движение не съм пробвал. И желание нямам. Може наистина да има защита и да не може да включи блокировката на скорост. Някой по-запознат трябва да каже каква е конструкцията. То даже в темата май го пишеше.

          Коментар


          • #65
            До: Аварийно спиране с автоматик?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

            Имаше и такава случка преди 2-3 години - някакво Рено, с най-баровската скоростна кутия - положения само "напред" и "назад", никакви други, отворило дросела (електронно управляем, без жило) широко и смело полетяло с 200 по някаква магистрала, та я опразваха заради него. При газ до дупка - няма вакуум - няма серво на спирачките след първите 1-2 опита за спиране. Не помня ABS имаше ли, ама сигурно - пречи на пълното блокиране на колелата, значи двигателят помпа в спирачките своите киловати през трансмисията, която се старае да го държи в режима на максимална мощност. Автомобил, чиято мощност спирачките могат дълго да отнасят, няма. А, да, няма и контактен ключ - пали се със смарт-карта, но се гаси само като си спрял. Трансмисията пък няма положение за изключено, назад не ще да включи в движение.

            Така и не се разбра човекът на луд ли се правеше, но историйката не беше невъзможна.
            Правеше се на луд. Помня го тоя случай, във Франция беше. Чичката беше се обадил на 112 по мобилния, уж не можел да спре. Ченгетата отцепили цялата магистрала, евакуирали служителите от кабинките за плащане, отбили движението, нашия реве по телефона че спирачките му не работят (прегоряло им феродото), и че темпомата го вози с 200, и че не може да спре двигателя, и че не може да извади чип картата, и че не може да изключи на N. Хайде холан. И изведнъж спря на 20км преди кабинките за плащане, след 150км цирк. Рено после май го съдиха. Колата беше шест, проверяваха я независими експерти, спирачките перфектни, феродото като девича сълза. А нашия - предишния ден си взел обратно книжката след четири години на трупчета, за каране пиян с превишена скорост. Някои съвпадения са прекалено много съвпадения за вкуса ми. Факт е че не го глобиха. Сценарият си е струвал.

            А иначе бъгове се намират. Пак във Франция показваха един човечец по телевизията, със Сеат Леон с всякакви електроники - за 40000км три пъти му се случило двете десни колела да заковат на спирачка до дупка за 2 секунди и да отпуснат ни лук яли ни лук мирисали. И в трите случая при 120км/ч. От Фолксваген не признават нищо, не могат да възпроизведат проблема, човекът не смее вече да я кара, не може и да я продаде, страх го е да не се претрепе някой с колата. Но едно е да ти светне един проблем, друго е да се навържат на герданче сто проблема и то точно в реда необходим за да те извини че си карал с превишена скорост в държава с високи глоби.
            Последно редактирано от Goblin; 25-12-09, 18:03.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #66
              До: Аварийно спиране с автоматик?

              Колеги , чета тука че можело в движение да се включи от D на R. Така направих аз в движение на скромната ми кола Honda Cr-v auto с кутия M4TA , неволно, изгасна ми двитателя при скорост 80км./час|изгуби тоци| и исках да включа на N и да спра, но отидох на задна и резултата е изхъркване и сега съм без задна скорост. Чува се само хъркане при включване но не върви, предполагам че са отишли някви зъби за задна. И сега си търся добър майстор на автомати !

              Коментар


              • #67
                До: Аварийно спиране с автоматик?

                Къде се намираш ако кажеш може и да сме от полза.

                Коментар


                • #68
                  До: Аварийно спиране с автоматик?

                  50км/ч е края на 2 или началото на 3 предавка*. Според мен няма никаква опасност за кутията да се вкара направо 1, да се опъне до край ръчната и да се вкара N, за да се облекчи спирането. Като финален щрих на упражнението може да се опъва ръчната с 2 ръце до спиране /където и да е то/.
                  * - при Диско 1 има разлика в превключването на предавките /до 3та включително/ по обороти и скорост, ако караш на 3 или D. Но за в град препоръчват да се кара на 3, което ще рече, че най-вероятно с около 50 км/ч ще сте още на 2. Това е валидно при Диско 1.
                  Друг елемент е, че спидомер на 50 км/ч е 46 км/ч на GPS.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Аварийно спиране с автоматик?

                    Аз пък си мисля, че и при 50, а и при 46 км/ч (това явно ще е градско) времето за реакция е по-голямо от времето за достигане на статичния предмет отпред. Да не се случва...

                    Коментар


                    • #70
                      До: Аварийно спиране с автоматик?

                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Къде се намираш ако кажеш може и да сме от полза.
                      гр. Първомай, Пловдивско, Ако можеш да ми помогнеш с нещо, съвет за това какво е станало или да ме насочиш към добър и изпитан майстор в района ще ти съм много благодарен, защото съм ловец и и сега в сезона ми се случи това.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Аварийно спиране с автоматик?

                        Привет на всички, джипа е на гаджето ми Grand Cherokee 3.1 td 2001
                        както го карах с около 50-60 км\ч и се карахме за незнам какво си, тя се нервира хвана лоста на скоростите и от D го премести на P и джипа реагира много изненадващо, все едно че съм натиснал спирачките много бързо уби скоростта и спря на място, докато убиваше скоростта се чуваше един много познат звук като задействан ABS, с тая разлика че идваше от скоростите или раздатката, явно скоростната кутия има някаква защита за такива ситуации, така че ако на някой му откажат спирачките може да се опита да премести лоста на положение P за да спре макар, че не е сигурно дали ще бъде същата реакция на джипа като при мен, аз не бих повторил демонстрацията която тя направи, беше ми достатъчно да го изживея.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Аварийно спиране с автоматик?

                          Първоначално публикуван от yanis7373 Преглед на мнение
                          Колеги , чета тука че можело в движение да се включи от D на R. Така направих аз в движение на скромната ми кола Honda Cr-v auto с кутия M4TA , неволно, изгасна ми двитателя при скорост 80км./час|изгуби тоци| и исках да включа на N и да спра, но отидох на задна и резултата е изхъркване и сега съм без задна скорост. Чува се само хъркане при включване но не върви, предполагам че са отишли някви зъби за задна. И сега си търся добър майстор на автоматик !

                          Потърси Стоян - ssspeed - във форума - става въпрос за Пловдив.
                          Определено няма да загубиш от това

                          Успех!!!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Аварийно спиране с автоматик?

                            Първоначално публикуван от bigpasko Преглед на мнение
                            Привет на всички, джипа е на гаджето ми Grand Cherokee 3.1 td 2001
                            както го карах с около 50-60 км\ч и се карахме за незнам какво си, тя се нервира хвана лоста на скоростите и от D го премести на P и джипа .....
                            А ти седеше, гледаше с благ поглед, не върна лоста на "D", не натисна спирачка ......е поне изчакай 1-ви април
                            "Р" има щифтове (механичен блокаж) и правилото е строшени зъби някъде в кутията....изключенията са именно изключения
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #74
                              До: Аварийно спиране с автоматик?

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              А ти седеше, гледаше с благ поглед, не върна лоста на "D", не натисна спирачка ......е поне изчакай 1-ви април
                              "Р" има щифтове (механичен блокаж) и правилото е строшени зъби някъде в кутията....изключенията са именно изключения
                              Пре мен (АСК 45RLE) не можеш да вкараш P ако не си натиснал (и то сериозно, не само да "обереш мекия спусък" ) педала на спирачките.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X