Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

    Може ли Гранд Чероки с двигател 4.0 да се направи да работи без компютър и как?
    Все пак двигателя е модел 1964 година , не вярвам от самото начало да е бил с компютър.
    http://jeep.avtograd.ru/engines/AMC242/index.htm

    От какъв модел трябва да се купят части , за да се изхвърли компа ?

    Въпрост не е в това има ли смисъл / за мен има /, а дали е възможно да се направи.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

    Възможно е, ако има място за разпределител (делко). Карбуратор предполагам може да се насади относително безпроблемно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

      то делко и сега си има.......

      ето подробната схема какво управлява т.н. компютър.....

      схема
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        От какъв модел трябва да се купят части , за да се изхвърли компа ?
        Смукателен колектор за карбуратор от 4.2 мотор - вранглер до '90, делко от същия, карбуратор по твой вкус, защото неговия (на стария вранглер) е "електронене".
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #5
          До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Може ли Гранд Чероки с двигател 4.0 да се направи да работи без компютър и как?
          Все пак двигателя е модел 1964 година , не вярвам от самото начало да е бил с компютър.
          http://jeep.avtograd.ru/engines/AMC242/index.htm

          От какъв модел трябва да се купят части , за да се изхвърли компа ?

          Въпрост не е в това има ли смисъл / за мен има /, а дали е възможно да се направи.
          То че може, може, няма невъзможни неща, Но защо ??????Защо искате да върнете еволюцията .С карбуратор ще гори повече и че върви по-малко
          Последно редактирано от cveti; 29-11-09, 17:58.

          Коментар


          • #6
            До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

            Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
            То че може, може, няма невъзможни неща, Но защо ??????Защо искате да върнете еволюцията .С карбуратор ще гори повече и че върви по-малко
            Ми той го е казал
            От какъв модел трябва да се купят части , за да се изхвърли компа ?
            Дали ше върви по малко, това не се знае, зависи какъв карбуратор се сложи както и от ред други неща. И лично аз не смятам че това е връщане на еволюцията. И ще го обясня по простичко - намираме се да кажем на 800 км от най близкото населено място, коли по този път минават 2 на 24 часа, комарите коленичат за да те ужилят. За вас не знам, но аз съм бил на подобни места. Е какво предпочитате, автомобил управляван от компютър, в който един кЕтайски кондензатор за 0.03 цента може да ви остави там завинаги; или старият, прост, неикономичен, ремонтопригоден и дуракоустойчив карбуратор.
            Казвал съм го преди, съжалявам че ще го повторя - каквото го няма не може да се счупи. А в моя автомобил - мечта най сложната електроника ще е релето за мигачите.
            Последно редактирано от cveti; 29-11-09, 17:59.
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
              То че може, може, няма невъзможни неща, Но защо ??????Защо искате да върнете еволюцията .С карбуратор ще гори повече и че върви по-малко
              Аз съм на същото мнение, но някои хора искат в колата им да има възможния минимум електроника, и често са прави. Все пак всеки ползва колата си за различни неща. Не случайно да речем има тойоти фабрично с 4.2 литров атмосферен дизел и без грам електроника, например. Не че не са могли да ги направят, но просто надеждността се слага преди всичко останало, и съответно ресурса на такива двигатели е огромен, сравнен с останалите.
              Последно редактирано от cveti; 29-11-09, 17:59.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

                Защо не искам компютър ?
                Искам всичко да зависи само от мен , инструментите, находчивост и съобразителност.
                Без стендове.
                Митко го е казал по-добре.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

                  Всеки двигател може да се даунгрейдне. Трябват:

                  - смукателни колектори от карбураторната версия на този двигател,
                  - карбуратор - оригинален или друг, който пасва на тях,
                  - бензинова помпа за карбураторен двигател - каква да е, най-добре електрическа
                  - запалителната уредба от карбураторната версия (делко, комутатор, бобина - каквото там)
                  - кабели, маркучи, жила - каквото потрябва и откъдето се намери.

                  Възможни са различни вариации на темата, примерно тук, на същия сайт: http://jeep.avtograd.ru/Cherokee/FAQ/carb_solex.htm - руски карбуратор с преходник.

                  Преработката няма непременно да повиши надеждността - главно заради подчертаните елементи по-горе. Вероятно е възможно да се вземе запалителна система от друг автомобил, която да няма разпределител. За 4-цилиндрови двигатели има много богат избор, не знам за този. Сигурно има.

                  Това, че карбураторните двигатели харчели много и вървели по-малко също е много голяма условност. Има много примери за сравними параметри и даже за обратното. В крайна сметка, храненето на двигателя като теория и практика се развива много отпреди инжекционните системи. Те пък, често решават главно задачи, принципно различни от максимална мощност или нисък разход.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Защо не искам компютър ?
                    Искам всичко да зависи само от мен , инструментите, находчивост и съобразителност.
                    Без стендове.
                    Митко го е казал по-добре.
                    а така наи-сложния електронен блок в колата трябва да е радиото ) ако сгъне другото чака в магазина
                    и аз съм на това мнение
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • #11
                      До: Може ли Гранд Чероки да се Даунгрейдне ?

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Защо не искам компютър ?
                      Искам всичко да зависи само от мен , инструментите, находчивост и съобразителност.
                      Без стендове.
                      Митко го е казал по-добре.
                      Митко винаги ги казва добре нещата... спор няма. В БГ и в радиус на 800 км. от София почти на всякъде има цивилизация. Та ако страховете са ти за компютъра просто си купи един втора употреба за резерва. Аз си взех един от ибей за 40 $ и работи. Мога да го сменя за 20 - 30 мин. Ако ще пътуваш за Сибир или там някъде е друга работа
                      LZ1RED

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X