Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3,1 TD (’91) vs. Honda CR-V 2,0i (’92)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Богаташите карат нафтови ГрандЧерокита защото като цяло излиза по скъпо

    Коментар


    • #17
      Гъъъъ
      Калкулират и разходите за пътна помощ
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Да-а-а-а
        Пък аз моя мотор вече го згомних.
        Датчика за температура на акумулатора даде грешка.
        Маи трябва да изчистя калта.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от quadra
          Право думаш. А и разликата във финикийските знаци от разхода на нафта и на бензин/газ го слагаш в графа "кеф" а не в графа "транспорт"
          Първо - много благодаря за съветите. Що се касае до сравненията - Lincoln Continental '87 и '88 (Signature) съм карал в САЩ около година и половина. Вторият беше на жена ми. Така, че имам някаква "идея" от возия. НО, по това време в България имах старо Audi (без хидроусилвател на волана даже) и си спомнях с умиление за него що се касае до надеждност. С две думи - кола/SUV/камион/самолет и пр. които трябва да се карат на сервиз/да се лежи под тях за щяло и не щяло - да си ги карат феновете! Изглежда аз не съм от последните, така че съм готов на разумни компромиси с лукса и возията. Искам като хлопна вратата на колата, да не мисля за нея до сутрешното й стартиране. Иначе със смените на масла, ремъци и пр. обичайни неща за една кола (за SUV не знам) действам "по календар", без да правя икономии откъм качество и количество.

          Разходът е от значение, доколкото основно карам градско и 5 литра отгоре не са голям "кеф" Поне у нас! Така, че - открехни ме какво да очаквам ако сложа газ, освен половин багажник пълен по default?

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от ^SIR^
            Разходът е от значение, доколкото основно карам градско и 5 литра отгоре не са голям "кеф" Поне у нас! Така, че - открехни ме какво да очаквам ако сложа газ, освен половин багажник пълен по default?
            ще чуеш мнения по въпроса колкото са и хората вариантите са 2 караш и пееш и караш и плачеш, всичко зависи кой как и каква газова ще ти сложи, има примери хиляди за неточни газови. Аз например вече 7-8 години грижи с газтовите уредби по различните ми автомобили не съм имал.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от quadra
              Що се касае до разхода то той е много близък при 5.2, 4.7 и 4.0 двигателите, с тази разлика че с първи два върви доста по-добре. 5.2 и 4.0 се газифицират без проблем с обикновенна газова уредба с изпарител, за 4.7 си трябва газов инжекцион - това според мен е най-добрия вариант за този автомобил.
              Какъв разход може да се очаква от двигатели 5.2, 4.7 или 4.0 на Grand Cherokee при поставяне на газов инжекцион? Или с други думи, с колко (процента/литра) средно се покачва разхода при смяна на горивото от бензин на газ при запазване на същата мощност на SUV-то?

              Коментар


              • #22
                С газовия инжекцион при грамотно поставяне и настройка може да не се и промени разхода. Тук имаме примери за колеги при които харчлъка не се е променил. При мен с нормална газова с изпарител разхода беше около 19-22 литра градско и 11-17 извънградско(според натискането). Предполагам че с един хубав инжекцион може да се смъкне разхода с около 2-3 литра средно. А, забравих, двигателя беше 5.2 (беше, щот го продадох )
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  При мен е същия самоче бензин 92.

                  Коментар


                  • #24
                    наистина странни години са дадени в заглавието...
                    хондите са някъде от 97година насам, а дизеловите гранд чероки от 96г, но са 2.5ТД... 3.1ТД са от 99г май

                    единственото общо според мен са цените...

                    между другото, виж този гранд 2.7СРД
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      всъщност и цените им май нямат нищо общо

                      Гранд 99г за 2850Евро тук
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Ако не те видят вземи един и за мен че тука по 25 000 са строшените.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                          всъщност и цените им май нямат нищо общо

                          Гранд 99г за 2850Евро ]
                          Да бе и аз го видях - възможно ли е?!!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            За еднакво запазени екземпляри цените в България и Германия са еднакви. Изключение правят трошляците защото там са евтини а тук се опитват да ги пробутат на цената на запазените.
                            От време на време излизат някви червени или с голям проблем под 30 000лв но общо взето цената е на горе.

                            Коментар


                            • #29
                              по обявите в мобиле.де принципно пише, когато колата е с проблем... не съм се обаждал да питам за тези, но определено са далече от 30000лв

                              абсурд е да кажеш, че цените са еднакви, при положение, че в Германия няма акциз, а у нас акцизът на 220кс е една чанта пари
                              по-скоро строшените джипове у нас са на цените на здравите там...

                              между другото, за СР-V обявите започват от 6000Е явно ще има доста обидени хондаджии от сравнението :x
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                И двете обяви са от частни лица. Проверяват интереса и ти съобщават цената ,като им се обадиш.Това е аналогично на нашите обяви в imot.bg,където срещу 0/нула/лева се продават декари в Бояна или Горна баня.
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X